רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מאכל בשרי | מאכל בשרי תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מאכל בשרי. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מאכל בשרי" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מאכל בשרי בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

בשר: מעבר למזון

בשר, המורכב מרקמות שריר, שומן ואיברים פנימיים של בעלי חיים, הוא מרכיב תזונתי חשוב בתרבויות רבות ברחבי העולם. הוא משמש לא רק כמקור מזון, אלא גם כסמל תרבותי ודתי. סוגי הבשר הנפוצים ביותר כוללים בקר, עוף, חזיר, כבש ודגים, כאשר כל אחד מהם מציע פרופיל תזונתי ייחודי. בשר בקר עשיר בחלבון ובברזל, בעוד שבשר עוף ודגים נחשבים לבריאים יותר בשל תכולת השומן הנמוכה שלהם. עם זאת, צריכת בשר מוגזמת נקשרה לבעיות בריאותיות כמו מחלות לב וכלי דם וסוגים מסוימים של סרטן. בנוסף, גידול בעלי חיים לתעשיית הבשר מעורר דאגה בשל השפעתו על הסביבה ורווחת בעלי החיים.

שחיטה: בין מסורת למודרניות

שחיטה, פעולת הריגת בעל חיים לצורך הכנתו למאכל, היא תהליך מורכב בעל משמעויות תרבותיות, דתיות ואתיות. שיטות השחיטה משתנות בהתאם למסורת, לדת ולתקנות המקומיות. ביהדות, השחיטה הכשרה היא תהליך קפדני המבוסס על ההלכה, שמטרתו להבטיח מוות מהיר ונטול כאבים ככל האפשר לבעל החיים. לעומת זאת, שחיטה מסחרית מתמקדת ביעילות ובכמות, ולעתים קרובות מעוררת ביקורת על תנאי הגידול והשחיטה של בעלי החיים. בישראל ובעולם קיימים חוקים ותקנות המגדירים את הסטנדרטים לשחיטה, הכוללים דרישות לצמצום סבל בעלי החיים ושמירה על תנאי היגיינה.

יישון בשר: סוד הרכות והטעם

לאחר השחיטה, הבשר עובר תהליך של צפידת מוות, שבו השרירים מתכווצים ומתקשים. כדי להשיב לבשר את הרכות והעסיסיות, הוא עובר תהליך של יישון. ישנן שתי שיטות עיקריות ליישון בשר: יישון יבש (Dry Aging) ויישון רטוב (Wet Aging). יישון יבש מתבצע על ידי תליית נתחי הבשר באוויר פתוח בטמפרטורה ולחות מבוקרות, למשך מספר שבועות. תהליך זה מביא לריכוז טעמים, פירוק רקמות חיבור והתפתחות ארומה ייחודית. יישון רטוב, לעומת זאת, מתבצע באריזות ואקום, למשך מספר ימים עד שבועות, ומאפשר פירוק מהיר יותר של רקמות החיבור, אך ללא ריכוז הטעמים האופייני ליישון יבש.

הקפאת בשר: שימור לאורך זמן

הקפאת בשר היא שיטה יעילה לשימורו לאורך זמן, המאפשרת ליהנות ממנו גם חודשים רבים לאחר השחיטה. עם זאת, הקפאה והפשרה עלולות להשפיע על מרקם הבשר וטעמו. הקפאה מהירה, שבה נוצרים גבישי קרח קטנים בתוך סיבי השריר, עדיפה על פני הקפאה איטית, שבה הגבישים הגדולים עלולים לפגוע במבנה הסיבים. הפשרה איטית במקרר עדיפה על הפשרה מהירה במים או במיקרוגל, כדי למנוע אובדן נוזלים ושינוי במרקם. אריזת הבשר בוואקום או בניילון נצמד לפני ההקפאה מסייעת במניעת התייבשות ושינוי צבע.

שיטות הכנה: ממטבח מסורתי לגורמה

הכנת בשר למאכל היא אמנות בפני עצמה, הכוללת מגוון רחב של שיטות, החל משיטות מסורתיות ועד לטכניקות מודרניות. שיטות חמות, כמו צלייה, טיגון ובישול, מתבססות על חימום הבשר לטמפרטורות שונות למשך זמן משתנה, בהתאם לסוג הבשר, לנתח ולתוצאה הרצויה. צלייה בתנור או בגריל מעניקה לבשר קרום פריך וטעם מעושן, בעוד שבישול איטי בסיר או בתנור מאפשר לנתחים קשים להתרכך ולהתעשר בטעמים. שיטות קרות, כמו קיצוץ ותיבול, כבישה וייבוש, משמשות לשימור הבשר ולהעשרת טעמו. מרינדות ורטבים, המבוססים על שילובים שונים של תבלינים, עשבי תיבול, שמן, חומץ ומרכיבים נוספים, משמשים לתיבול הבשר לפני, במהלך או אחרי ההכנה, ומעניקים לו רבדים נוספים של טעם ומרקם.

הערך התזונתי של הבשר: ברזל, חלבון וויטמינים

בשר הוא מקור חשוב לברזל, מינרל חיוני לתפקוד תקין של הגוף. בשר אדום ובשר עוף מכילים בעיקר ברזל מסוג heme, הנספג בקלות רבה יותר בגוף בהשוואה לברזל non-heme המצוי במזונות צמחיים. בנוסף, בשר הוא מקור מצוין לחלבון איכותי, המספק את כל חומצות האמינו החיוניות לגוף. חומצות אמינו אלו חיוניות לבניית ולתיקון רקמות, לייצור אנזימים והורמונים ולתפקוד תקין של מערכת החיסון. בנוסף, בשר מכיל ויטמינים מקבוצת B, כמו ויטמין B12, החיוני לייצור תאי דם אדומים ולתפקוד תקין של מערכת העצבים. עם זאת, חשוב לציין כי צריכת יתר של בשר, ובמיוחד בשר אדום ומעובד, עלולה להגביר את הסיכון למחלות לב וכלי דם, לסוגים מסוימים של סרטן ולהשמנת יתר. לכן, מומלץ לצרוך בשר במתינות כחלק מתזונה מאוזנת ומגוונת.

אכילת בשר ביהדות: היתר, איסור ומצווה

ביהדות, אכילת בשר היא נושא מורכב בעל היבטים הלכתיים, מוסריים ופילוסופיים. מצד אחד, התורה מתירה ואף מצווה על אכילת בשר בנסיבות מסוימות, כמו בחגים ובאירועים מיוחדים. מצד שני, קיימים איסורים הלכתיים על אכילת בשר מסוגים מסוימים, כמו בשר חזיר, וכן על אכילת בשר שלא הוכשר כראוי על פי ההלכה. בנוסף, היהדות מדגישה את החשיבות של צמצום סבל בעלי חיים, ומחייבת שחיטה הומנית ומהירה. ישנן גם גישות ביהדות הרואות באכילת בשר מותרות שאינה הכרחית, ומעודדות צמצום צריכת בשר או הימנעות ממנה לחלוטין, מטעמים מוסריים, בריאותיים או סביבתיים.

בשר מעובד: נוחות במחיר הבריאות?

בשר מעובד הוא בשר שעבר תהליכי עיבוד שונים, כמו המלחה, עישון, כבישה או הוספת חומרים משמרים. תהליכים אלה נועדו לשפר את טעמו של הבשר, להאריך את חיי המדף שלו ולעיתים גם להוזיל את עלותו. עם זאת, צריכת בשר מעובד נקשרה לסיכון מוגבר למחלות לב, שבץ, סוכרת סוג 2 וסוגים מסוימים של סרטן. ההשפעות הבריאותיות השליליות של בשר מעובד נובעות, בין היתר, מתכולה גבוהה של שומן רווי, נתרן וחומרים משמרים. לכן, מומלץ להגביל את צריכת הבשר המעובד ולהעדיף בשר טרי או בשר שעבר עיבוד מינימלי.

לסיכום

בשר הוא מרכיב תזונתי חשוב ורב גוני, אך צריכתו מעלה שאלות אתיות, בריאותיות וסביבתיות. הבנת תהליכי השחיטה, היישון וההכנה של בשר מאפשרת לנו לקבל החלטות מושכלות לגבי צריכתו, ולהעריך את המורכבות והמשמעות התרבותית של מזון זה. בעתיד, ייתכן שתחליפי בשר חדשניים, כמו בשר מתורבת או בשר מהצומח, יציעו אלטרנטיבות בנות-קיימא וידידותיות יותר לסביבה ולבעלי החיים. עד אז, חשוב לזכור כי בשר הוא לא רק מזון, אלא גם סיפור - סיפור על מסורת, תרבות וקשר בין האדם לטבע. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות: לב
פתרון 3 אותיות: כבד, לוף, מוח, עוף, קבב
פתרון 4 אותיות: 
גולש, חמין, טאקו, לשון 
פתרון 5 אותיות: אסאדו, גולאש, גירוס, מפרום, נקניק, סטייק (אומצה), סינטה, פרגית, קלופס, קציצה, שניצל (כתיתה)
פתרון 6 אותיות: אסקלוף, כנפיים, פסטרמה, קרפצ'יו, שישליק
פתרון 7 אותיות:
 המבורגר (מאכל בשרי), נקניקיה (מן מאכל בשרי), שווארמה
פתרון 8 אותיות ומעלה: אוסובוקו  
פתרון שתי מילים ומעלה: 
חורשט סבזי, חזה אווז, טונדה קבב, כבד אווז, כבד קצוץ, מעורב ירושלמי, מרק עוף, סטייק אנטריקוט, סטייק טומהוק, סטייק טרטר, סטייק פרגית, עוף צלוי, צלי בקר, צלי קדירה, רגל קרושה, שקדי עגל
ביטויים דומים: מאכל בשרי מילון, מאכל בשרי תשבץ, מאכל בשרי 6 אותיות, סוג של מאכל בשרי שתי מילים
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו