רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


תשחצים: מדוע כדאי לפתור?

מה שנראה לכולנו כמו משחק חביב ומשעשע שנועד בעיקר כדי להעביר את הזמן, מתברר כגורם יעיל במיוחד בשמירה על המוח שלנו ובהיכרות עם מילים ועולמות חדשים. אילו יתרונות מסתתרים במשחקים החביבים? התשובות במאמר שלפניכם.

כוח המוח

אם הייתה ניתנת לכם האפשרות לבחור בין כסף אינסופי לבין מוח אינסופי, במה הייתם בוחרים? בחירה חכמה היא כנראה בחירה במוח אינסופי שיוביל לרעיונות ופיתוחים שקשורים שיניבו כסף. איך תשחצים קשורים לסיפור? תשחצים הם מעין מאגר מוח אינסופי קטן וחביב שמתחבא ברוב המקרים בעמודים האחרונים של העיתון. מחקרים רבים מוכיחים שכאשר אתם מרבים בפתרון בכל הסוגים ובכל רמות הקושי, אתם שומרים על "שרירי המוח" שלכם מפותחים והמשחק מהווה מעין "חדר כושר" למוח שלכם. בנוסף לכך, זו דרך נפלאה להכיר וללמוד מילים ועולמות חדשים. בזכות המשחק, אתם נחשפים למילים שאולי לא הייתם נחשפים אליהן אילולא המשחק. המשחק עוזר לכם להכיר את המילים, את התחום בו הן קשורות וללמוד עוד דבר חדש על עולם ותחום חדש לגמרי עבורכם. בנוסף, המשחק גם משפר את יכולות הזיכרון שלכם ויוצר קשר בין מילים שונות ונושאים שונים מה שמאפשר לזיכרון שלכם לעבוד ולתפקד טוב יותר לאורך זמן רב יותר.

פעילות חברתית נהדרת

בנוסף ליתרונות הבריאותיים שטומנים בחובם תשחצים, הם גם יכולים להיות פעילות חברתית מהנה במיוחד. ניתן להשתמש במשחק המוכר בדרכים שונות ובכך להפוך אותו למהנה וייחודי יותר. אפשר לחלק לכמה בני משפחה או חברים את אותו התשחץ, להתחיל לפתור אותו יחד כשהראשון שמסיים הוא המנצח. בנוסף, אפשר לפתור את אותו התשחץ במעין סיעור מוחות שיאפשר לכם להיעזר בסובבים אתכם בזמן שאתם נתקעים עם הגדרות או לא מצליחים לפתור. כאשר אתם בוחרים לפתור תשחץ יחד עם חברים או בני משפחה נוספים, אתם גם נהנים מפעילות כיפית ומקרבת במיוחד וגם יכולים להפיק הרבה יותר מהתשחץ שאתם פותרים, בין אם מדובר בעזרה או בין אם מדובר במשחק תחרותי ומהנה. פתירת תשחץ משותפת לא רק תעזור לכם ללמוד ולשנן הגדרות ומילים חדשות בקלות, הרי שדברים שלומדים תוך כדי הנאה, נכנסים למוח שלנו בקלות ונשארים לאורך זמן רב יותר. אלא גם יכולה להתברר כפעילות חברתית חינוכית וערכית ועם זאת כיפית במיוחד. 

השולף הכי מהיר

יתרון נוסף וחביב במיוחד שתרכשו לעצמכם אם תפתרו תשחצים באופן קבוע, היא העובדה שמהר מאוד אתם תהפכו ל"שולפים הכי מהירים שיש". מה זאת אומרת? אם אתם מקפידים לפתור לפחות תשחץ אחד או שניים ביום סביר להניח שאוצר המילים, הדימויים והאסוציאציות שלכם גדול ורחב במיוחד. בזכות העבודה שאת מקפידים להפעיל את המוח באמצעות ההגדרות שבתשחץ, הכרתם כמעט בכל פעם ששיחקתם כמה מילים והגדרות חדשות שלא הכרתם לפני המשחק. בזכות כך, בכל פעם שתרצו לקרוא כתבה, ספר או מאמר בכל נושא שבעולם – אין שום מילה שלא תבינו או תכירו אותה ואת המשמעות שעומדת מאחוריה. בזכות העבודה שאתם מרבים לפתור ולשחק, המוח שלכם כבר מאומן היטב והוא יודע "לשלוף" במהירות כל מילה שאתם נתקלים בה ומבין מיד את המשמעות שלה. יתרון כזה לא רק הופך אתכם ל"שולפים" מהירים, אלא גם מקל עליכם ללמוד, לקרוא ולגלות עולמות חדשים בכל נושא שרק תרצו ולהרחיב את אוצר המילים, הדימויים והאסוציאציות שלכם. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו