רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


פתרון תשבצים

פתרון תשחצים ותשבצים הוא חוויה מרתקת ומאתגרת, המאפשרת לכם להפעיל את המוח, להרחיב את הידע ולהנות מהסיפוק של פתרון חידות. במהלך פתרון תשחץ או תשבץ, המוח שלכם עובד שעות נוספות. הוא מנסה למצוא את ההקשר המתאים לכל הגדרה, להיזכר בידע קודם, לחשוב מחוץ לקופסה ולפעול בתהליך של ניסוי וטעייה.
בזמן שאתם פותרים תשחץ או תשבץ קורים מספר דברים מיוחדים. עברו על הנקודות הבאות. אם (לפחות) אחת מהתופעות הבאות קורות לכם -  הגעתם למקום הנכון! 

למה אתם מחכים ? בואו לבחון את עצמכם !

לפניכם כמה תופעות מיוחדות שקורות בזמן פתרון תשחצים ותשבצים:

  • ההימור המוצלח:
כולנו ודאי מכירים את המצב הזה, שבו חסרה לנו רק אות אחת לפתרון, ואז אנחנו מתחילים להריץ בראש את כל אותיות האלפבית לפי הסדר. לאחר מספר רגעים, בינגו! גילינו את התשובה בשיטת ההימור.
ההימור המוצלח הוא תוצאה של תהליך חשיבה אינטואיטיבי, המבוסס על ידע קודם, על ניסיון ועל תחושת בטן.

  • ההגדרה הקבועה:

לפעמים, אנחנו נתקלים בהגדרה שכבר הופיעה בעבר בתשחץ או בתשבץ אחר. אנחנו כבר יודעים את התשובה, אבל המוח שלנו מסרב לזכור אותה. למשל, קחו את ההגדרה שניתן לחפש בגוגל על ידי הקלדה: מדינה באפריקה מורדו . נגיד שהתשבץ רוצה שנגיע לתשובה - מצרים. שהיא מדינה שכנה לנו, הסיבה לכך היא שהמוח שלנו עובד באופן אנלוגי. הוא מחפש קישורים בין ההגדרה החדשה להגדרה הקודמת, אבל לפעמים קשה לו למצוא את הקשר הזה.

  • הפתרון המקרי:

ישנם מקרים שבהם אנחנו נתקלים בהגדרה שאנחנו בטוחים שאין סיכוי שנדע את התשובה שלה. אבל אז, בעזרת הפתרונות האחרים במאונך ובמאוזן, התשובה נחשפת ללא צורך בידע קודם. הפתרון המקרי הוא תוצאה של מזל טוב. הוא קורה בדרך כלל כאשר ההגדרות האחרות מספקות מספיק מידע כדי לזהות את התשובה או שהפתרון נחשף לבד ("יותר מזל משכל") .

  • הפתרון של הילדים:

ישנם מקרים שבהם אנחנו תקועים בתשחץ או בתשבץ, ולא מצליחים למצוא את הפתרון. ואז, לפתע, הבן או הנכדה שלנו אומרים לנו את התשובה. הפתרון של הילדים הוא תוצאה של פשטות. ילדים לרוב לא מתעסקים בידע קודם או בהגדרות מורכבות. הם פשוט קוראים את ההגדרה ומוצאים את התשובה הראשונה שעולה להם לראש. לרוב זה קורה כשבתשחץ מופיעה תמונה של זמרת או שחקנית. אין לכם מושג במי מדובר. ופתאום, בהפתעה גמורה, איזה צוציק קטן - הבן או הנכדה אומרים לכם את התשובה.

לסיכום

פתרון תשחצים ותשבצים הוא חוויה מיוחדת ומרתקת, המציע יתרונות רבים. זוהי פעילות שיכולה לשפר את היכולות הקוגניטיביות שלנו, להרחיב את הידע שלנו ולהעניק לנו הנאה רבה. פתרון תשחצים ותשבצים דורש מאיתנו להפעיל את המוח, לחשוב באופן אנלוגי ולמצוא פתרונות יצירתיים. זהו תהליך שיכול לשפר בנוסף ליכולות הקוגניטיביות שלנו את היכולות החברתיות שלנו. אם אנו פותרים תשבצים עם חברים או בני משפחה, אנו עובדים יחדיו. זה יכול לעזור לנו לפתח מיומנויות תקשורת, שיתוף פעולה ופתרון בעיות. 
אז אם הנהנתם בראשכם לאחת מתובנות שהועלו כאן- מקומכם איתנו!
אתם אף מוזמנים לשתף אותנו בעוד תופעות אחרות שלא מופיעות פה.

לאחר שהתבדחנו ושברנו את הקרח, נספר לכם על אתר מורדו - פתרון תשבצים ותשחצים. אתר זה הינו אתר אינפורמטיבי חינמי המכיל המון הגדרות אפשריות. אנו משתדלים לתת לכם את כל המידע שיסייע להיות מומחים בתשחצים. אם תפשפשו באתר ותתמידו בחיפוש - אתם תשימו לב שמיום ליום תזכרו יותר ויותר תשובות. בנוסף, ייקח לכם מעט זמן מבעבר לסיים את התשחץ, וכמובן, תעשירו את הידע האישי שלכם במגוון תחומים החל מגאוגרפיה, היסטוריה, תנ"ך, ידע כללי, מוזיקה, אמנות, ספורט, קולנוע, בידור, מדעים, טבע, ספרות, ועד לניבים ופתגמים השגורים בשפה העברית.

אנחנו מוסיפים מעת לעת הגדרות ופתרונות חדשים. צוות האתר הציב לעצמו מטרה עיקרית - להקל עליכם במציאת התשובה המתאימה מכל התשובות האפשריות, ולכן כל הפתרונות באתר כתובים לפי סדר האלפבית ולפי מספר האותיות במילה, כך לא תבזבזו זמן יקר במציאת הפתרון המבוקש.

כמו ש"אין דבר מושלם בעולם", גם לנו לעתים חסרים תשובות - ופה אתם נכנסים לתמונה. אם אתם יודעים על פתרון שלא מופיע בתשובות או יש לכם מה להציע, להוסיף ולהרחיב - בואו לשתף את כולם. רשמו זאת בתיבת התגובות שנמצאת בתחתית הדף של כל הגדרה, ואנחנו נעלה זאת לרשומה.


כמובן שרצוי להצטרף לקבוצת מורדו בפייסבוק בכדי להישאר מעודכנים, ולקבל מידי פעם חידות :))) 
אם תרצו, תוכלו לשמור אתר זה במועדפים.
בהצלחה ! ואל תשכחו לספר לחברים איפה מוצאים פתרונות לתשחצים ותשבצים .

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו