רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מטבע קדום | מטבע כסף קדום תשחץ | מטבע קדום מילון

מורדו פתרון תשחצים. כל התשובות בחינם.  התשובות להגדרה מטבע קדום , שמות של מטבעות קדומים הן:   

ראשית ננסה להבין מה פירוש המילה "מטבע" . המונח מטבע לקוח מהמילה הטבעה, הוא עיגול או צורה דומה לעיגול העשוי ממתכת. על המטבע מוטבע צורה מסוימת ומספר מסוים. ואנו משתמשים במטבע כאמצעי תשלום. המטבע הומצא בעת העתיקה, לפני המצאתו אנשים היו קונים סחורות בשיטת סחר חליפין, שיטה עתיקה בו אדם נותן לאדם אחר סחורה תמורת סחורה אחרת. לדוגמה : רועה צאן החליף בשר וחלב בתמורה לפירות וירקות מהאיכר. בהגדרה זו אנו מתבקשים למצוא מטבע קדום. השקל הוא המטבע שהיה לפני השקל החדש כאן בישראל, אך יכול להיות שכאן אנו מתבקשים למצוא דווקא מטבע קדום בארצות אחרות. בכל אופן לפניכם התשובות בהצלחה. הגדרה דומה שלעתים יכולה להופיע בתשחץ: מטבע קדום בארץ ישראל או מטבע כסף ישראלי.

מטבעות: התפתחות ושימוש

מטבעות, במובנם המקורי, הם גושי מתכת בצורת עיגול או צורה דומה, עם הטבעה שנוצרה על ידי ריבון או שליט. מטרתם הראשונית הייתה לשמש כאמצעי תשלום, המקל על פעולות הקנייה, המכירה והתשלום עבור סחורות, עבודה ושירותים. השימוש במטבעות הקל על מסחר והפחית את הצורך בסחר חליפין, שכן הם היו ניתנים לנשיאה ושימוש חוזר. המטבעות הראשונים יוצרו מאבנים יקרות או מתכות כמו זהב וכסף, והערך שלהם נקבע על פי משקל החומר ממנו היו עשויים. בימינו, המושג "מטבע" כולל גם שטרות כסף והילך חוקי של מדינות שונות. המטבעות המודרניים מיוצרים מחומרים פחות יקרים, אך עדיין עמידים כמו סגסוגות מתכתיות.

מטבעות קדומים והתפתחותם ההיסטורית

המטבעות הקדומים ביותר שנמצאו קשורים לאזור אסיה הקטנה מתקופת הברזל. ממלכת לידיה, ששגשגה באזור זה, נחשבת לעיתים קרובות כמקום הולדתם של המטבעות. המטבעות הראשונים נטבעו על ידי מלך לידיה, אליאטס, בסביבות שנת 640 לפנה"ס. ערכם של המטבעות בעת העתיקה נקבע לפי משקל המתכת מהם היו עשויים, ולכן נטבעו בעיקר ממתכות אצילות כמו זהב וכסף. מטבעות אלו שימשו לא רק כאמצעי תשלום אלא גם כסמל סטטוס וכאמצעי להבטחת נאמנות לשלטון. הצורה העגולה של המטבעות הפכה לנפוצה ביותר בשל נוחות הנשיאה והמראה האסתטי שלה, ושמרה על יתרונותיה לאורך ההיסטוריה.

איסוף מטבעות כתחביב

איסוף מטבעות, הידוע גם כנומיסמטיקה, הוא תחביב העוסק באיסוף מטבעות ממדינות ותקופות שונות. אספנים מחפשים אחר מטבעות נדירים מתקופות קדומות, ממדינות שאינן קיימות עוד, ומסדרות מיוחדות שהונפקו. המטבעות נאספים בשל ערכם ההיסטורי, האסתטי והכספי. ישנם אספנים המרחיבים את אוספיהם וכוללים גם שטרות כסף, מדליות ועיטורים. המטבעות הנדירים נרכשים במכירות פומביות או מוחלפים באירועי אספנות, ולעיתים גם דרך רשת האינטרנט. כלים לאספן מטבעות כוללים אלבומים מיוחדים, זכוכית מגדלת וכפפות לשמירה על המטבעות במצבם המקורי.

נומיסמטיקה: המדע של חקר הכסף

נומיסמטיקה היא מדע העוסק בחקר איסוף הכסף ועברו ההיסטורי, הכלכלי והגאוגרפי. המדע הזה חוקר לא רק מטבעות אלא גם שטרי כסף, מדליות, ניירות ערך ושטרי חוב. הנומיסמטיקה מקורה ביוון העתיקה, והיא כוללת נושאים רבים כמו ההיסטוריה של המטבעות, עיצובם, ושימושיהם השונים. הנומיסמטיקה מספקת מידע חשוב על התרבויות שהשתמשו במטבעות, על המסחר והכלכלה שלהן, ועל האירועים ההיסטוריים שהשפיעו על עיצוב המטבעות. המחקר הנומיסמטי התפתח מאוד במאה ה-19 וה-20, עם הקמת אגודות מקצועיות ומכוני מחקר שפרסמו קטלוגים וכתבי עת מדעיים.

מטבעות החשמונאים: ייחודם ומשמעותם

מטבעות החשמונאים הוטבעו על ידי מלכי בית חשמונאי בתקופת ממלכת החשמונאים, שנמשכה 103 שנים. הם נטבעו בעיקר מברונזה ולא מכסף, ונשאו כתובות בכתב עברי עתיק, שכבר לא היה בשימוש רחב באותה תקופה. המטבעות אינם נושאים בצידן דמות או פרצוף, דבר שהיה עלול לפגוע ברגשות היהודים, זאת בניגוד לעולם ההלניסטי שבו נטבע דיוקן השליט על פני המטבע. הסמלים הרווחים על מטבעות החשמונאים כוללים את סמל השושן וסמל קרני השפע. המאפיין הייחודי של מטבעות אלו הוא הכיתוב בעברית עתיקה, שמטרתו הייתה לשמר את יוקרת ימי בית ראשון.

חשיבות המטבעות כפריטים ארכיאולוגיים

מטבעות עתיקים משמשים כיום בעיקר לאספנות ולתצוגה במוזיאונים, אך הם גם בעלי חשיבות היסטורית רבה. המטבעות הם חומר עמיד, ולעיתים רבות מוצאים אותם בחפירות ארכאולוגיות. מטבעות יכולים לספק מידע חשוב על התרבות שהתקיימה באותה תקופה, על השלטון, על המסחר ועל הכלכלה. ניתוח המטבעות שנמצאו בשכבות ארכיאולוגיות שונות מאפשר להעריך את גילן ולשחזר את ההיסטוריה המקומית. במקומות רבים בארץ ישראל נמצאו מטבעות עתיקים, המוסיפים מידע רב על התקופות השונות שעברו על הארץ ועל העמים שישבו בה.

התפתחות המטבעות המודרניים

הנהגת שטרות כסף כהילך חוקי החלה בסין בשנת 812 לספירה. באירופה, עד המאה ה-17, שימשו המטבעות כאמצעי תשלום בסיסי, עד להנפקת שטרות הכסף הראשונים בשוודיה בשנת 1661. כיום המטבעות המודרניים מיוצרים מחומרים מתכתיים שונים, שאינם יקרים כמו הזהב והכסף. ערכם של המטבעות נגזר מהתחייבות בנקאית ולא משווי המתכת עצמה. המטבעות נושאים סמלים ודמויות שונים, המשקפים את התרבות, ההיסטוריה והזהות הלאומית של המדינות המנפיקות אותם. המטבעות המודרניים הם חלק מהמערכת המוניטרית הבינלאומית ומשמשים ככלי חשוב במסחר העולמי. בהצלחה !מודעות


פתרון 2 אותיות: אס
פתרון 3 אותיות: בקע, גרה (מטבע קדמון), זוז (מטבע קדום בארץ ישראל), מיל (מטבע מתקופת המנדט), מנה, מעה (מטבע כסף קדום), סלע (מטבע כסף קדום), שקל
פתרון 4 אותיות: איסר, דינר, דנקא, זהוב, לומא
פתרון 5 אותיות: אספרי, אסתרא (מטבע רומי קדום), דרכמה, ליטרא, מסימס, סטאטר, פרוטה, קשיטה
פתרון 6 אותיות: אסימון, ארגרון, בולרין, טרטימר (מטבע קדום), טריסית, טרעפיק
פתרון 7 אותיות: מצלצלים (מטבעות כסף), פונדיון 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: מטבע קדום, מטבע קדום תשחץ, מטבע קדום תשבץ, מטבע קדום מילון, מטבע ישראלימטבע כסף קדום 3 אותיות, שם של מטבע כסף קדום, מטבעותמטבע קוריאנימטבע קדוםמטבע הודי, שטרות כסף, מצלצליםמטבע זהב אנגלימטבע וירטואלי ברשתיחידת מטבע באפריקה
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו