רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מטבע כסף קדום | מטבע כסף קדום תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מטבע כסף קדום. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מטבע כסף קדום" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מטבע כסף קדום בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

מטבע: עולם שלם בכיס קטן

מטבע הוא אמצעי תשלום סטנדרטי המשמש לקניית סחורות ושירותים. הוא עשוי בדרך כלל מחומר עמיד, כמו מתכת או פלסטיק, ועליו הטבעה ייחודית המזהה את המדינה או הרשות המנפיקה אותו. ערכו של המטבע נקבע על ידי המדינה או הרשות המנפיקה, והוא משמש כבסיס להשוואה בין מחירים שונים.

מטבעות אינם רק אמצעי תשלום; הם נושאים גם משמעות סמלית ותרבותית עמוקה. הם מייצגים את הריבונות של המדינה ואת זהותה, והם משמשים לעיתים קרובות להנצחת אירועים היסטוריים או דמויות מפורסמות.

בנוסף, מטבעות יכולים לשמש כאספנות, וישנם אספנים רבים ברחבי העולם שאוספים מטבעות נדירים או ייחודיים.

דוגמאות:

מטבעות ישראליים: שקל חדש
מטבעות אמריקאים: דולר אמריקאי
מטבעות אירופיים: יורו
היסטוריה של מטבעות

מסחר חליפין ועד עידן המטבעות הדיגיטליים: 

השימוש במטבעות החל עוד בימי קדם. לפני הופעת המטבעות, אנשים השתמשו במגוון שיטות תשלום אחרות, כמו סחר חליפין, סחורות בעלות ערך קבוע (כמו צדפים או מלח) ואף בעלי חיים. המטבעות הראשונים הופיעו באסיה הקטנה סביב המאה ה-7 לפנה"ס. הם היו עשויים מחתיכות מתכת פשוטות, ועליהם הטבעה ייחודית שזיהתה את המדינה או הרשות המנפיקה אותם.

עם הזמן, השימוש במטבעות התפשט ברחבי העולם. ממלכות ואימפריות שונות טבעו מטבעות משלהן, שעליהם הופיעו דמויותיהם של השליטים וסמליהם. המטבעות העתיקים היו עשויים בעיקר ממתכות יקרות, כמו זהב וכסף. ערכם נקבע על פי משקל המתכת מהם היו עשויים. עם התפתחות הטכנולוגיה, החלו לייצר מטבעות גם מחומרים פחות יקרים, כמו נחושת ואף ברונזה.

כיום, מטבעות מיוצרים בעיקר מחומרים קלים ועמידים, כמו פלדה וניקל (סוג של מתכת מבריקה). ערכם של המטבעות המודרניים אינו נקבע על פי משקל המתכת מהם הם עשויים, אלא על ידי האמון הציבורי במדינה ובכלכלתה. בנוסף למטבעות פיזיים, קיימים היום גם מטבעות דיגיטליים, כמו ביטקוין. מטבעות אלו אינם קיימים בצורה פיזית, אלא רק כקוד דיגיטלי.

דוגמאות:

מטבעות עתיקים: מטבעות יווניים, מטבעות רומיים
מטבעות מודרניים: שטרות נייר, מטבעות מתכת
מטבעות דיגיטליים: ביטקוין, את'ריום

איסוף מטבעות - תחביב מרתק עם עומק היסטורי

איסוף מטבעות הוא לא רק תחביב מהנה, אלא גם דרך מרתקת ללמוד על ההיסטוריה, התרבות והכלכלה של מדינות ואימפריות שונות לאורך זמן. כל מטבע נושא עמו סיפור ייחודי, החל מהתקופה בה נוצר, דרך האנשים שהשתמשו בו, ועד לאירועים ההיסטוריים שעבר. אספנים רבים מוצאים עניין רב בחקר סיפורים אלו, וחושפים דרך המטבעות עולם ומלואו.

איסוף מטבעות יכול להיות גם השקעה משתלמת. מטבעות נדירים וייחודיים יכולים להגיע לערכים גבוהים ביותר, ועם הזמן ערכם עשוי לעלות. עם זאת, חשוב לציין שאיסוף מטבעות אינו תמיד קל או זול. מציאת מטבעות נדירים ואיכותיים יכולה להיות קשה וממושכת, והיא דורשת ידע רב והשקעה כספית משמעותית.

בנוסף, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת מטבעות, כמו מצב המטבע, נדירותו, ערכו ההיסטורי והאישי. לכן, חשוב שאספנים חדשים ילמדו ככל האפשר על התחום לפני שהם מתחילים לאסוף מטבעות.

מטבעות ארץ ישראל - עולם שלם בהיסטוריה קטנה

מטבעות ארץ ישראל שימשו כאמצעי תשלום עוד מימי קדם. לאורך ההיסטוריה, הוטבעו בארץ מטבעות רבים ושונים על ידי עמים ותרבויות שונות, ביניהם: יהודים, יוונים, רומאים, ערבים, צלבנים, עות'מאנים ועוד.

כל מטבע נושא עמו סיפור היסטורי ותרבותי ייחודי. צורת המטבע, העיצובים המוטבעים עליו והכתובות המופיעות בו, יכולים לספר לנו על התקופה בה נוצר, על האנשים שהשתמשו בו, ועל האירועים ההיסטוריים שעבר. מטבעות ארץ ישראל הם לא רק אמצעי תשלום, אלא גם מקור חשוב לחקר ההיסטוריה והתרבות של הארץ.

הנה כמה דוגמאות למטבעות חשובים בהיסטוריה של ארץ ישראל:

השקל: המטבע היהודי העתיק ביותר. הוטבע לראשונה בימי בית ראשון, ושימש כאמצעי תשלום רשמי עד לחורבן בית שני.
הדרכמה: המטבע היווני העתיק ביותר שהוטבע בארץ ישראל. שימש כאמצעי תשלום בימי השלטון היווני בארץ.
הדינר הרומי: המטבע הרומי העתיק ביותר שהוטבע בארץ ישראל. שימש כאמצעי תשלום בימי השלטון הרומי בארץ.
הדינר הערבי: המטבע הערבי העתיק ביותר שהוטבע בארץ ישראל. שימש כאמצעי תשלום בימי השלטון הערבי בארץ.
הלירה העות'מאנית: המטבע העות'מאני הרשמי שהוטבע בארץ ישראל. שימש כאמצעי תשלום בימי השלטון העות'מאני בארץ.
השקל הישראלי: המטבע הרשמי של מדינת ישראל. הוטבע לראשונה בשנת 1985.

מטבעות - עולם שלם בכיס קטן

מטבעות הם הרבה יותר מאשר אמצעי תשלום פשוט. הם נושאים עולם שלם של היסטוריה, תרבות וסמלים. לאורך ההיסטוריה, שימשו מטבעות לא רק לקניית סחורות ושירותים, אלא גם כהצהרה פוליטית, אמצעי אמנותי ואף כפריט אספנות.

מטבעות עתיקים יכולים לספר לנו סיפורים מרתקים על עמים ותרבויות שחלפו מן העולם. הם יכולים לחשוף בפנינו מנהגים, אמונות ותפיסות עולם שהיו נהוגות בעבר. מטבעות מודרניים משקפים את המציאות העכשווית, וניתן ללמוד מהם רבות על הכלכלה, הפוליטיקה והחברה של מדינות שונות. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: בקע, גרה, זוז, מיל, מנה, מעה, סלע (מטבע כסף קדום)
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
אספרי, אסתרא, דרכמה, ליטרא, מסימס, סטאטר, פרוטה, קשיטה
פתרון 6 אותיות: אקסומי, טרעפיק
פתרון 7 אותיות: סולידוס
פתרון 8 אותיות ומעלה: ססטרטיוס

פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: מטבע כסף קדום מילה נרדפת, מטבע כסף קדום פירוש, מה זה מטבע כסף קדום?,מטבע כסף קדום תשחץ, מטבע כסף קדום פירוש
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו