רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


ספר מאת ס' יזהר | ספר של ס' יזהר תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה ספר מאת ס' יזהר. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "ספר מאת ס' יזהר" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה ספר של ס' יזהר תשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי 
סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

ילדות ורקע משפחתי:

יזהר סמילנסקי נולד בשנת 1916 בחוות ניסויים בחולה, כבן למשפחה בעלת שורשים עמוקים בארץ ישראל. אביו, זאב סמילנסקי, היה סופר ומנהיג ציוני ידוע, ואילו דודו, משה סמילנסקי, היה סופר ומחנך מוערך (סופר ומחנך יהודי בעבר
). יזהר גדל בסביבה ספרותית ותרבותית עשירה, עובדה שהשפיעה רבות על התפתחותו ככותב.

השכלה וחינוך:

יזהר למד בגימנסיה הרצליה בתל אביב ובבית הספר החקלאי כדורי. לאחר מכן, שירת כקצין מודיעין בחטיבת "חיסול הצניעות" במלחמת העצמאות. חוויותיו הקשות במלחמה השאירו חותם עמוק על חייו ויצירתו.

קריירה ספרותית:

יזהר החל לכתוב סיפורים קצרים בשנות ה-30 של המאה ה-20. סגנונו הייחודי, המשלב שפה עשירה, תיאורים מפורטים ודמויות מורכבות, זכה להערכה רבה בקרב הקהילה הספרותית. בין יצירותיו המוכרות ניתן למנות את "אפרים חוזר לאספסת", "החורשה בגבעה", "ימי צקלג" ו"השבוי".

הסיפור הראשון של ס. יזהר:

"אפרים חוזר לאספסת" הוא סיפור הביכורים של ס. יזהר, שפורסם בשנת 1938 בכתב העת "גליונות". הסיפור עוסק בדילמה פנימית של חבר קיבוץ בשם אפרים, המתלבט בין רצונו האישי לעבוד בפרדס לבין מחויבותו האידיאולוגית לקהילה ולעבודה הקשה באספסת.

הסיפור מתרחש כולו במהלך אספת חברים, בה נדונה בקשתו של אפרים. תיאור מפורט של דיונים אלו, לצד הצגת מחשבותיו ורגשותיו של אפרים, מעניקים תמונה חיה של החיים בקיבוץ באותה תקופה.

"אפרים חוזר לאספסת" זכה לשבחים רבים עם פרסומו, הן בשל בשלותו הספרותית והן בשל הנושאים החשובים שהוא מעלה. חוקרים רבים רואים בו יצירה פורצת דרך, שפתחה פרק חדש בספרות העברית, "פרק הספרות הארצישראלית".

"ימי צקלג":  היצירה הגדולה שלו!

"ימי צקלג" הוא רומן מלחמה ישראלי מאת ס. יזהר, שפורסם בשנת 1958 ונחשב לאחת מיצירות המופת של הספרות הישראלית. הספר מתאר שבוע של קרבות בנגב סביב משלט בשם "נקודת גובה 244", דרך עיניהם של צעירי פלמ"ח.

ברוח זרם התודעה, מתמקד הסיפור בעולמם הפנימי של הדמויות, הן בזמן הקרבות והן בזמן ההפוגות שביניהם. יזהר מתאר את רגשותיהם ומחשבותיהם בצורה חיה ומיידית, תוך שימוש בתיאורים ויזואליים חזקים ובשפה עשירה.

"ימי צקלג" עוסק בנושאים מרכזיים כמו זוועות המלחמה, חברות, אובדן ותקווה. למרות הקשיים והאובדן, מצליח יזהר להעביר גם תחושת תקווה ואמונה באנושיות.

הספר זכה לשבחים רבים ונחשב לאבן דרך חשובה בספרות הישראלית.

ספרו האחרון של ס. יזהר: "גילוי אליהו"

"גילוי אליהו" הוא ספרו האחרון של ס. יזהר, שיצא לאור בשנת 1999. הספר מתאר את חוויותיו של יזהר ממלחמת יום הכיפורים, תוך התמקדות בחיפושיו אחר קרוב משפחה שנעלם בקרב.

יזהר התנדב יחד עם חיים גורי ועוזי פלד לסייע לחיילים בחזית במהלך המלחמה. הספר מתאר את זוועות המלחמה מנקודת מבטו של יזהר, תוך שהוא נותן ביטוי לתחושות האובדן, הפחד והייאוש שחוו רבים באותה תקופה.

במקביל, הספר מתאר גם את גילויי הגבורה והחברות שהפגינו החיילים. החוט העלילתי המרכזי עוסק בחיפושו של יזהר אחר חתנו, אליהו, צנחן שנעלם בקרב. גילוי אליהו בסופו של הספר מעניק לו תקווה ואופטימיות בנוגע לעתיד.

פעילות חברתית ופוליטית:

יזהר היה אדם בעל מודעות חברתית גבוהה, והיה מעורב באופן פעיל בפוליטיקה ובחברה הישראלית. כתביו עסקו רבות בנושאים חברתיים ופוליטיים, כגון מציאות המלחמה, יחסים בין עדתיים ופערים חברתיים. יזהר ראה בכתיבה כלי רב עוצמה לשינוי חברתי, והשתמש בה כדי לעורר דיון ציבורי ולעודד מודעות לבעיות חברתיות.

חינוך:

יזהר האמין בחינוך ככלי לשינוי חברתי, ודגל ברפורמות חינוכיות מתקדמות. הוא ייסד את בית הספר "הר וגיא" בירושלים, בית ספר ניסיוני שש שם דגש על פיתוח חשיבה עצמאית וערכים חברתיים. יזהר כתב רבות על נושא החינוך, והשפעתו על מערכת החינוך הישראלית ניכרת עד היום.

מורשת:

יזהר נחשב לאחד מגדולי הסופרים העבריים. יצירותיו תורגמו למספר שפות וזכו להערכה בינלאומית. יזהר זכה בפרסים רבים, ביניהם פרס ישראל, על תרומתו יוצאת הדופן לספרות העברית. יזהר הלך לעולמו בשנת 2006, אך מורשתו ממשיכה לחיות ולהוות השראה לדורות של סופרים, הוגים ואנשי רוח. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
 השבוי
פתרון 6 אותיות: אצל הים, מקדמות, צדדיים, צלהבים
פתרון 7 אותיות: טרזינות , ימי צקלג 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: אפרים חוזר לאספסת, בפאתי הנגב, גילוי אליהו, דרך גשומה, החורשה בגבעה, הכרכרה של הדוד משה, חרבת חיזעה, ימי צקלג, לילה ללא יריות, מלקומיה יפייפיה, מסע אל גדות הערב, סעודה בפלוג'ה, ערימת הדשן, שיירה של חצות, תפו ופוזה
ביטויים דומים: ספר מאת ס' יזהר מילון, ספר מאת ס' יזהר תשבץ, ספר מאת ס' יזהר תשחץ, ספר של ס' יזהר 7 אותיות, ספר של ס' יזהר שתי מילים
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו