רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מספרי ס' יזהר | ספר של ס' יזהר | ספר מאת ס' יזהר

מורדו פתרון תשחצים. כל התשובות בחינם.  התשובות להגדרה מספרי ס' יזהר תשבץ | מספרי ס' יזהר תשחץ הן:   
מידע קצר על   ההגדרה: מספרי ס' יזהר. ס' יזהר נקרא גם יזהר סמילנסקי, הוא היה סופר מוערך, חבר כנסת, חתן פרס ישראל לספרות יפה וחתן פרס א.מ.ת לספרות. הוא הלך לעולמו בשנת 2006. יש לו המון ספרים שזכו לפרסום רחב, אך הגדול מכולם הוא ימי צקלג בו הוא מתאר מחלקה של חיילים במלחמת יום העצמאות, תוך סיפור חייהם, אהבותיהם, פחדיהם וסיפורים האישי. ספרו הראשון היה "אפרים חוזר לאספסת". 
לעתים יכולה להופיע גם הגדרה הפוכה כמו מחבר ימי צקלג, או סיפור ילדים של ס' יזהר.

ס. יזהר: ענק ספרות ותרבות ישראלי

סופר, מחנך, חבר כנסת וחתן פרס ישראל - ס. יזהר היה דמות רב-גונית שהותירה חותם עמוק על התרבות הישראלית.

יזהר, נולד בשם יזהר סמילנסקי בשנת 1916 בחווה הניסיונית בחולדה. הוא גדל במשפחה של סופרים ידועים, ביניהם אביו זאב סמילנסקי ודודו משה סמילנסקי. כבר מגיל צעיר גילה יזהר כישרון ספרותי יוצא דופן, ובשנת 1938 פרסם את סיפורו הראשון, "אפרים חוזר לאספסת".

לאחר מכן המשיך יזהר לפרסם יצירות רבות, ביניהן רומנים, סיפורים קצרים, מאמרים ופובליציסטיקה. יצירתו זכתה להערכה רבה הן בישראל והן בעולם, והוא נחשב לאחד מגדולי הסופרים הישראלים בכל הזמנים.

בין יצירותיו המפורסמות ביותר ניתן למנות את הרומנים "ימי ציקלג", "מקלחת", "מפה אחת", "חיים וחומר", "הקוקיה שעל העץ הזקן" וסיפורי הקבץ "הדבר". יצירותיו של יזהר מתאפיינות בכתיבה עשירה, עמוקה ומורכבת, ומתמודדות עם נושאים חברתיים, פוליטיים ופילוסופיים חשובים. הן תורגמו לשפות רבות וזכו להצלחה בינלאומית.

יזהר: איש אשכולות ופעיל ציבור

בנוסף להיותו סופר, היה יזהר גם איש אשכולות פעיל בתחומים רבים אחרים. הוא כיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת מפא"י, היה פעיל בתחום החינוך והתרבות, וכתב מאמרים רבים בנושאים פוליטיים וחברתיים.

יזהר היה ידוע בדעותיו הנחרצות ובפעילותו למען צדק חברתי. הוא נאבק למען זכויות אדם, שלום וחברה שוויונית, והיה פעיל בולט בתנועות המחאה של שנות השבעים והשמונים.

יזהר נפטר בשנת 2006, אך מורשתו ממשיכה לחיות ביצירותיו ובפעילותו. הוא נותר אחד הדמויות החשובות והמשפיעות ביותר בתולדות התרבות הישראלית.


תולדות חייו

יזהר סמילנסקי, הידוע בשם העט ס. יזהר, נולד בחווה הניסיונית בחולדה בשנת 1916. משפחתו התאפיינה במסורת ספרותית עשירה: אביו, זאב סמילנסקי, ודודו, משה סמילנסקי, נמנו עם סופרי התקופה. יזהר גדל והתחנך בתל אביב וברחובות. לאחר לימודי הוראה, עבד כמורה ביבנאל, בכפר הנוער בן שמן ובחולות.

יזהר שירת כקצין מודיעין בחטיבת "המחוקה מרוב צניעות" במלחמת העצמאות. לאחר המלחמה, השלים דוקטורט בחינוך ושימש כפרופסור באוניברסיטת תל אביב.

יצירתו הספרותית

יזהר כתב מגוון יצירות ספרותיות, ביניהן סיפורים קצרים, רומנים ומסות. יצירותיו ידועות בסגנונן הייחודי, המשלב תיאורים יפהפיים ומרגשים של החיים בארץ ישראל ובמדינת ישראל. נושאים מרכזיים ביצירתו: הקשר בין אדם וטבע, מלחמה, חברה ותרבות. בין יצירותיו המפורסמות ניתן למנות: "אפרים חוזר לאספסת", "החורשה בגבעה", "ימי צקלג", "סיפור חרבת חזעה", "השבוי", "מקדמות" ועוד.

יזהר נחשב לאחד מגדולי הסופרים העבריים, והשפעתו על הספרות העברית ניכרת עד היום. סופרים רבים הושפעו מכתיבתו הייחודית ומנושאים שבהם עסק.

סגנונו הייחודי

כתיבתו של יזהר מתאפיינת בלשון מיוחדת במינה. בניסוחיו הארוכים הוא גורר את הקורא אל תוך זרם התודעה של גיבוריו, ומשמשים אצלו בערבוביה גבהות לשון וציטוטי רחוב. יזהר החל לפרסם את יצירותיו בסוף שנות השלושים. פרסם מספר נובלות ובהן "אפרים חוזר לאספסת", "בפאתי נגב", "החורשה בגבעה", "לילה בלי יריות", "מסע אל גדות הערב", "שיירה של חצות", "השבוי", "חרבת חיזעה", וכן כמה קובצי סיפורים קצרים.

הישג ספרותי

בסוף שנות החמישים הופיעה יצירת הענק שלו "ימי צקלג" – יצירה בת שני כרכים ובהם למעלה מאלף עמודים, המספרת על מחלקה של חיילים במלחמת העצמאות הנערכת לקרב, ותיאור סיפור חייהם האישיים וכל המתרחש בלבם: אהבותיהם, פחדיהם ומצוקותיהם. יצירה זו שינתה לחלוטין את נוף הפרוזה העברית מחד, ואת "ספרות המלחמה" העברית מאידך.

יזהר והחברה הישראלית

יצירותיו של יזהר משקפות את המציאות החברתית והפוליטית בישראל לאורך תקופה ארוכה. הן מתארות את הקשיים והאתגרים שעמם התמודדה החברה הישראלית, כמו מלחמות, קונפליקטים חברתיים, שאלות זהות ועוד.

דוגמאות:

ברומן "ימי צקלג", יזהר מתאר את המלחמה דרך עיניהם של חיילים צעירים, וחושף את הצדדים האפלים והקשים שלה.
בסיפור "חרבת חיזעה", הוא מתאר את מורכבות היחסים בין יהודים וערבים.
ביצירותיו המאוחרות, יזהר עסק בנושאים כמו פערים חברתיים, שחיתות פוליטית וסוגיות סביבתיות.

השפעתו:

יזהר תרם רבות להעלאת המודעות לנושאים חברתיים ופוליטיים חשובים. יצירותיו עוררו דיון ציבורי וחשיבה ביקורתית.יזהר כמחנך
יזהר ראה חשיבות רבה בחינוך, הן כמורה והן כפרופסור באוניברסיטת תל אביב. הוא האמין שחינוך צריך להיות מכוון לפיתוח חשיבה עצמאית, יצירתיות וערכים חברתיים.

יחסו של יזהר לערכים: חינוך בלתי אפשרי, אך לא חסר משמעות

יחסו של יזהר סמילנסקי לערכים מורכב ומאתגר. מצד אחד, הוא טען שחינוך לערכים הוא בלתי אפשרי, הן מפני שטבעם של ערכים להשתנות עם הזמן, הן מפני שהמציאות המשתנה מעמידה דילמות חדשות, והן מפני שאי אפשר לכפות על אדם לחיות לאורו של ערך מסוים בניגוד לרצונו.

עם זאת, יזהר לא ראה בכך קביעה פטאלית. הוא הבחין בשלושה מקרים בהם לערכים יש מקום בחינוך:

חינוך שלילי: כאשר "קרבן" החינוך נכלא וכופים עליו לקבל ערכים ללא אפשרות התנגדות. יזהר טען שמקרה כזה אינו חינוך אמיתי.

הצעה עקיפה של ערכים: יזהר ראה ערך בהצגת ערכים באופן עקיף, כמעט בשתיקה, תוך מתן אפשרות לתלמידים להגיע אליהם בעצמם.

הסכמה מודעת: יזהר האמין שחינוך לערכים יכול להתקיים כאשר התלמיד מסכים באופן מודע לאמץ ערך מסוים, לאחר בחינה מעמיקה שלו.

לגבי הוראת הספרות, יזהר קרא לשחרר אותה מכבלי מערכת החינוך, מהמחקר התאורטי, מהתורות השונות ומהמיפויים הספרותיים. הוא ראה בספרות מפגש אישי בין הקורא ליצירה, וטען שצריך לקרוא אותה "פשוט", בלי תיווך של תיאוריות או ידע מוקדם, תוך התמקדות בהנאה ובהבנה אישית.

לסיכום, יחסו של יזהר לערכים היה מורכב. הוא האמין שחינוך לערכים באופן פורמלי אינו אפשרי, אך ראה ערך בהצגת ערכים באופן עקיף ובהסכמה מודעת של התלמיד. בנוגע לספרות, הוא קרא לחוויה אישית ישירה עם היצירה, תוך שחרור מכבלי הפרשנות והידע המוקדם. 

לסיכום

ס. יזהר, סופר, מחנך, חבר כנסת וחתן פרס ישראל, היה דמות רב-גונית שהותירה חותם עמוק על התרבות הישראלית. יצירותיו הספרותיות העשירות זיכו אותו בהערכה רבה, הן בישראל והן בעולם. לצד כתיבתו, פעל יזהר בתחומים רבים נוספים, תוך שהוא נאבק למען צדק חברתי, שלום וחברה שוויונית.

יחסו המורכב לערכים וחזון חינוכי ייחודי בנוגע לספרות הפכו אותו לדמות מרתקת ומשפיעה. יזהר נפטר בשנת 2006, אך מורשתו ממשיכה לחיות, והוא נותר אחד מעמודי התווך החשובים ביותר של התרבות הישראלית. בהצלחה !מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: 
פתרון 4 אותיות: 
פתרון 5 אותיות: השבוי
פתרון 6 אותיות: אצל הים, מקדמות, צדדיים, צלהבים (ספר מאת ס' יזהר)   
פתרון 7 אותיות: טרזינות (סיפור ילדים), ימי צקלג 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: אפרים חוזר לאספסת, בפאתי הנגב, גילוי אליהו, דרך גשומה, החורשה בגבעה, הכרכרה של הדוד משה (סיפור ילדים), חרבת חיזעה, ימי צקלג, לילה ללא יריות, מלקומיה יפייפיה, מסע אל גדות הערב, סעודה בפלוג'ה, ערימת הדשן, שיירה של חצות, תפו ופוזה (סיפור ילדים) 

ביטויים דומים: מספרי ס' יזהר מילון, מספרי ס' יזהר פירוש, מספרי ס' יזהר תשחץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

תגובה 1:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו