רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


התאמץ, ניסה להצליח | התאמץ, ניסה להצליח תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה התאמץ, ניסה להצליח. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "התאמץ, ניסה להצליח" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה התאמץ, ניסה להצליח בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

משתדל? לא רק מילה, אלא דרך חיים!

כמה פעמים שמעתם את המילה "משתדל"? אולי מפי חבר שמבטיח "אשתדל להגיע בזמן", או אולי אפילו מעצמכם, כשאתם מתמודדים עם משימה מאתגרת. אבל האם עצרתם פעם לחשוב על המשמעות העמוקה של המילה הזו? "משתדל" היא לא רק מילה, אלא גישה לחיים, דרך להתמודד עם אתגרים ולהתקדם. במאמר זה נצלול לעומק המושג "משתדל", נבחן את השורשים הלשוניים שלו, נבין את המשמעויות השונות שלו, ונראה כיצד הוא בא לידי ביטוי בחיי היום-יום שלנו.

שורשים עמוקים – מהיכן מגיעה המילה "משתדל"?

המילה "משתדל" מגיעה מהשורש ש.ד.ל, שורש עברי עשיר במשמעויות. השורש הזה משמש לתיאור פעולות של שכנוע, השפעה, ואפילו פיתוי. כשמישהו "משתדל", הוא בעצם מפעיל את כוח הרצון שלו, מתאמץ להגיע למטרה מסוימת או להשפיע על מישהו אחר. השורש ש.ד.ל מופיע במקורות היהודיים בהקשרים שונים, החל מהשתדלות של אברהם אבינו להציל את אנשי סדום ועמורה, ועד להשתדלות של חז"ל להפיץ את התורה ולהשפיע על עם ישראל.

לא רק מאמץ - המשמעויות השונות של "משתדל"

המילה "משתדל" אינה מתארת רק מאמץ פיזי או שכלי. היא יכולה להתייחס גם למאמץ רגשי, למאמץ חברתי, ואפילו למאמץ רוחני. כשמישהו "משתדל" לעזור לחבר במצוקה, הוא לא רק מבצע פעולה פיזית, אלא גם משקיע רגש ומחשבה בתמיכה שהוא מציע. כשמישהו "משתדל" להתחבר לקהילה חדשה, הוא לא רק משתתף בפעילויות, אלא גם משקיע מאמץ להכיר אנשים חדשים ולבנות קשרים.

משתדל בחיי היום-יום – דוגמאות מהחיים

המילה "משתדל" מלווה אותנו בכל תחומי החיים. תלמיד ש"משתדל" ללמוד למבחן, הורה ש"משתדל" לחנך את ילדיו, עובד ש"משתדל" להצליח בעבודתו – כל אלה דוגמאות לאנשים שמשקיעים מאמץ ומשתמשים בכוח הרצון שלהם כדי להגיע למטרותיהם. אפילו פעולות פשוטות כמו "להשתדל" להגיע בזמן לפגישה או "להשתדל" לשמור על קשר עם חברים רחוקים, הן ביטוי למאמץ שאנחנו משקיעים כדי לשמור על מערכות היחסים שלנו ולתפקד בצורה תקינה בחברה.

משתדל - לא רק תוצאה, אלא גם תהליך

אחת התובנות החשובות ביותר לגבי המילה "משתדל" היא שהיא מתייחסת לא רק לתוצאה הסופית, אלא גם לתהליך. לפעמים, למרות כל המאמצים שלנו, אנחנו לא מצליחים להגיע למטרה שסימנו לעצמנו. אבל גם אם לא השגנו את התוצאה הרצויה, עצם ההשתדלות שלנו היא בעלת ערך. היא מלמדת אותנו על עצמנו, על היכולות שלנו, ועל המגבלות שלנו. היא מחזקת את כוח הרצון שלנו ומכינה אותנו לאתגרים הבאים.

לסיכום

המילה "משתדל" היא הרבה יותר ממילה. היא גישה לחיים, דרך להתמודד עם אתגרים ולהתקדם. היא מזכירה לנו שגם אם לא תמיד נצליח, עצם ההשתדלות שלנו היא בעלת ערך. אז בפעם הבאה שאתם שומעים את המילה "משתדל", זכרו שהיא לא רק מילה, אלא הזמנה לפעולה, הזמנה להפעיל את כוח הרצון שלנו ולעשות את המיטב שאנחנו יכולים. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות: השתדל, משתדל (
מנסה מאוד, מתאמץ)
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: התאמץ, ניסה להצליח מילון, התאמץ, ניסה להצליח מילה נרדפת, התאמץ, ניסה להצליח פירוש, התאמץ, ניסה להצליח תשבץ, התאמץ, ניסה להצליח תשחץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו