רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


אלומיניום | אלומיניום תשחץ | אלומיניום מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה אלומיניום. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "אלומיניום" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה אלומיניום בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

האלומיניום – מתכת קלה, חזקה ורב-גונית שעיצבה את העולם המודרני

האלומיניום הוא יסוד כימי מתכתי נפוץ ביותר, המהווה כ-8% מקרום כדור הארץ. הוא היסוד המתכתי השלישי בשכיחותו אחרי חמצן וצורן. תכונותיו הייחודיות, כמו משקלו הקל, חוזקו, עמידותו בפני קורוזיה ויכולתו להתעצב בקלות, הפכו אותו לחומר גלם חיוני בתעשיות רבות. האלומיניום נמצא בכל מקום סביבנו – ממטוסים וחלליות, דרך כלי רכב ובניינים ועד לפחיות שתייה ולנייר אלומיניום במטבח. 

מתכת קסומה: תכונותיו הפיזיקליות והכימיות של האלומיניום

האלומיניום הוא מתכת קלה ורכה יחסית, בעלת צבע כסוף-לבן. צפיפותו היא כשליש מצפיפות הפלדה או הנחושת, מה שהופך אותו לחומר אידיאלי לייצור מוצרים קלים וחזקים. בנוסף, הוא בעל מוליכות חשמלית ותרמית גבוהה, המאפשרת שימוש בו ביישומים חשמליים ובתור גוף קירור למכשירים אלקטרוניים. האלומיניום עמיד מאוד בפני קורוזיה הודות לשכבת אלומינה דקה (תחמוצת אלומיניום) המגנה עליו מפני חמצון. תכונה זו הופכת אותו לחומר גלם מועדף בתעשיית הבנייה והתעופה, שם חשובה עמידות בפני פגעי מזג האוויר. בנוסף, האלומיניום הוא מתכת רקיעה וחשילה, כלומר ניתן לרקע אותו ליריעות דקות ולמשוך אותו לחוטים, תכונות המאפשרות עיצובו למגוון רחב של צורות ומוצרים.

מסע אל העבר: גילוי האלומיניום והתפתחות ייצורו ההמוני

השימוש באלומיניום החל כבר בעת העתיקה, כאשר היוונים והרומאים השתמשו במלחי אלומיניום כחומרי צביעה וכתרופות. עם זאת, גילוי האלומיניום כיסוד כימי מתכתי התרחש רק במאה ה-19, כאשר המדען האנגלי סר המפרי דייווי זיהה אותו לראשונה בשנת 1808. בידוד האלומיניום בצורתו המתכתית הושג לראשונה בשנת 1825 על ידי הכימאי הדני הנס כריסטיאן ארסטד. אולם רק בשנת 1886, עם פיתוח תהליך האלקטרוליזה על ידי צ'ארלס מרטין הול (ממציא אמריקאי) ופול הרולט, החל ייצורו ההמוני של האלומיניום. תהליך זה, המבוסס על אלקטרוליזה של אלומינה מותכת, הוא עדיין השיטה העיקרית לייצור אלומיניום כיום. 

מתהליך באייר ועד המוצר המוגמר: הפקת אלומיניום והשפעתה על הסביבה

תהליך הפקת האלומיניום מורכב ממספר שלבים עיקריים. ראשית, המינרל בוקסיט, שהוא המקור העיקרי לאלומיניום, נכרה במכרות פתוחים. לאחר מכן, הבוקסיט עובר תהליך באייר, שבו הוא נטחן ומושרה בנתרן הידרוקסידי כדי להפיק אלומינה (תחמוצת אלומיניום). האלומינה המותכת עוברת אלקטרוליזה בתהליך הול-הרו, שבו זרם חשמלי חזק מפרק אותה לאלומיניום ולגז חמצן. האלומיניום הנוזלי שוקע בתחתית התא האלקטרוליטי ונאסף, בעוד החמצן משתחרר לאטמוספירה. תהליך הפקת האלומיניום הוא תהליך עתיר אנרגיה, התורם לפליטת גזי חממה וליצירת פסולת רעילה. לכן, מחזור אלומיניום הוא חיוני להפחתת ההשפעה הסביבתית של תעשיית האלומיניום.

מחזור אלומיניום: הפתרון הירוק והכלכלי

מחזור אלומיניום הוא תהליך פשוט ויעיל, הדורש רק 5% מהאנרגיה הדרושה לייצור אלומיניום חדש. התהליך כולל איסוף פסולת אלומיניום, מיון, גריסה והתכה. האלומיניום המותך מעובד חזרה למוצרים חדשים, ללא אובדן איכות. מיחזור אלומיניום חוסך משאבי טבע יקרים, מפחית את הצורך בהטמנת פסולת ומקטין את פליטת גזי החממה. בנוסף, הוא תורם ליצירת מקומות עבודה בתעשיית המחזור.

שימושי האלומיניום: מהמטבח ועד למכוניות ולחלל

האלומיניום הוא מתכת רב-תכליתית המשמשת במגוון רחב של יישומים. בתעשיית הבנייה, הוא משמש לייצור חלונות, דלתות, גגות ומסגרות, בזכות משקלו הקל, עמידותו בפני קורוזיה ויכולתו לבודד חום וקור. בתעשיית הרכב, האלומיניום משמש לייצור חלקי מרכב ומנוע, כדי להפחית את משקל הרכב ולשפר את יעילות צריכת הדלק. בתעשיית האריזות, האלומיניום משמש לייצור פחיות שתייה ומזון, נייר אלומיניום ומכלי אריזה אחרים, בזכות היותו קל, עמיד וניתן למחזור. האלומיניום נמצא גם במטוסים, בחלליות, בכלי שיט, במוצרי אלקטרוניקה, בכלי מטבח ובמוצרים רבים אחרים.

אלומיניום ויסודות כימיים: תרכובות ומשפחות

האלומיניום יוצר מגוון רחב של תרכובות עם יסודות כימיים אחרים, שרבות מהן בעלות חשיבות תעשייתית ומדעית. אחת התרכובות החשובות ביותר היא אלומינה (תחמוצת אלומיניום, Al2O3), המשמשת כחומר גלם לייצור אלומיניום, כחומר בידוד חשמלי, כחומר שוחק וכמרכיב בחומרי בניין. תרכובת חשובה נוספת היא אלומיניום הידרוקסיד (Al(OH)3), המשמשת כחומר מונע חומצה בתרופות, כתוסף לחיסונים וכמרכיב בדאודורנטים. אלומיניום כלורי (AlCl3) משמש כזרז בתגובות כימיות בתעשייה. אלומיניום גופרתי (Al2(SO4)3) משמש לטיהור מים ולטיפול בשפכים.

אלומיניום: מתכת העתיד הירוק

האלומיניום הוא מתכת מפתח לעתיד בר-קיימא. מחזור אלומיניום ופיתוח טכנולוגיות ייצור נקיות יותר יסייעו להפחית את ההשפעה הסביבתית של תעשיית האלומיניום ולהבטיח את זמינותו לדורות הבאים. עם המשך המחקר והפיתוח, אנו יכולים לצפות לראות שימושים חדשים ומרתקים לאלומיניום, שימשיכו לעצב את חיינו בדרכים רבות ומגוונות. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות: חמרן
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
  
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: אלומיניום 4 אותיות, מה זה אלומיניום?" אלומיניום תשחץ, אלומיניום פירוש, אלומיניום מילה נרדפת
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו