רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


אלומיניום | אלומיניום מילון | אלומיניום תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה אלומיניום. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "אלומיניום" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה אלומיניום בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

מבוא לאלומיניום

אלומיניום (Aluminium) הוא יסוד כימי שסימולו הוא Al ומספרו האטומי 13. אלומיניום הוא מתכת רקיעה וכסופה הנחשבת ליסוד השלישי בשכיחותו בקרום כדור הארץ, אחרי חמצן וסיליקון, והשכיח ביותר מבין המתכות. תכונותיו הבולטות של האלומיניום כוללות חסינות לחמצון, עמידות, צפיפות נמוכה וקלות משקל, המקנות לו חשיבות כלכלית רבה והופכות אותו לחומר נפוץ בשימוש בתעשיות שונות.

היסטוריה של אלומיניום

השימוש במלחי אלומיניום כחומרי צביעה ועצירת דימום היה נפוץ עוד בתקופות העתיקות אצל היוונים והרומאים. בשנת 1761 הוצע לראשונה השם "אלומין" למלחים אלה. בתחילת המאה ה-19 החלו לזהות את האלומיניום כמתכת עצמאית, עם גילויים של מדענים כמו הכימאי הגרמני, אנדריאס זיגיסמונד מרגרף ב-1754 והנס כריסטיאן ארסטד ב-1825. פריצות דרך בתהליכי ייצור האלומיניום התרחשו במחצית השנייה של המאה ה-19, עם פיתוחיהם של דייווי, וולר ודוויל, שאיפשרו ייצור מסחרי של האלומיניום.

תהליך ייצור האלומיניום

רוב האלומיניום מופק כיום מהמינרל בוקסיט, באמצעות "תהליך באייר". בתהליך זה, הבוקסיט נטחן ומושרה בנתרן הידרוקסידי בסיר לחץ, כדי להפריד את תחמוצת האלומיניום מהמרכיבים האחרים. לאחר מכן, תחמוצת האלומיניום עוברת חימום וזיקוק באמצעות אלקטרוליזה, כדי להפיק אלומיניום נוזלי טהור. תהליך הייצור של האלומיניום הוא אנרגטי מאוד ודורש כמויות עצומות של חשמל.

מחזור אלומיניום

מחזור אלומיניום הוא חלק חשוב בתעשיית ייצור האלומיניום, בשל היתרונות הסביבתיים והכלכליים שלו. תהליך המחזור דורש רק כ-5% מהאנרגיה הדרושה בייצור מחדש של אלומיניום מחומרי גלם, מה שמקטין משמעותית את הזיהום הסביבתי ואת העלויות. בישראל קיימות מספר חברות המתמחות במחזור אלומיניום, בעיקר לצורך ייצור פרופילי אלומיניום ופחיות משקה.

שימושים של אלומיניום

האלומיניום נמצא בשימוש נרחב בתעשיות שונות בזכות תכונותיו הייחודיות. בתעשיית הבנייה האלומיניום משמש כחומר עיקרי למסגרות חלונות ודלתות, ובתעשיית התחבורה הוא נחשב לחומר חיוני לייצור חלקי מכוניות, מטוסים, משאיות ורכבות בשל קלות המשקל שלו. שימושים נוספים של האלומיניום כוללים כלי מטבח, פחיות שתייה, מראות, חומרי עזר רפואיים כגון חיסונים, וכן שימוש בתעשייה הצבאית.

תכונות כימיות של אלומיניום

אלומיניום יכול להיות במצבי חמצון שונים, כאשר המצב השכיח ביותר הוא 3+. תרכובות נפוצות של אלומיניום כוללות אלומיניום הידריד, אלומיניום קרביד, אלומיניום חנקתי ואלומיניום זרחתי. אלומיניום עובר תגובות כימיות עם יסודות שונים כגון חמצן, חנקן וגופרית. תכונותיו הכימיות של האלומיניום, ובמיוחד תגובתו עם חמצן ויצירת שכבת אלומינה קשה, תורמות לעמידות ולחסינות שלו מפני שיתוך.

סיכונים בריאותיים של אלומיניום  

בדרך כלל, האלומיניום אינו מזיק לתאים חיים, אך ישנם אנשים המפתחים אלרגיה לאלומיניום הגורמת לתופעות עור כמו דלקת וגירודים. מחקרים מצביעים על קשר אפשרי בין ריכוזים גבוהים של אלומיניום במי שתייה לבין תחלואה במחלות ניווניות של המוח כגון אלצהיימר. כמו כן, נמצא כי המחיצות (פלאקים) במוחות של חולי אלצהיימר מכילות לעתים כמויות גדולות של אלומיניום, אם כי טרם הוצע מנגנון ברור המקשר את האלומיניום למחלה זו. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות: חמרן
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: אלומיניום מילון, אלומיניום פירוש, אלומיניום תשחץ, אלומיניום תשבץ, אלומיניום 4 אותיות, מה זה אלומיניום?
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו