רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


שכונה בדרום תל אביב | שכונה בדרום תל אביב תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה שכונה בדרום תל אביב. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "שכונה בדרום תל אביב" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה שכונה בדרום תל אביב בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

שכונות בדרום ת"א:

דרום תל אביב הוא אזור עשיר בהיסטוריה ותרבות, שכונותיו הוותיקות הוקמו במהלך המאה ה-20 על ידי גלי עלייה ממוצאים שונים. לאורך השנים התגבשה כאן אוכלוסייה רב-גונית ומגוונת - ותיקים ועולים חדשים, יהודים וערבים, משכילים מצליחים ומשפחות במצוקה כלכלית. מפגש האוכלוסיות השונות יוצר מרקם אנושי ססגוני, המשתקף בסגנונות הבנייה, אופי הרחובות ומוקדי החיים התוססים בשכונות. סיור בין השכונות חושף עולם צבעוני ומרתק של אדריכלות ייחודית, אתרי תרבות ובילוי ואווירה קוסמופוליטית מיוחדת במינה.

שפירא: אדריכלות ציונית ושורשים מזרחיים

השכונה הוותיקה שפירא, שהוקמה ב-1924, שמרה על אופי מזרחי מובהק עם שכונת משנה בעלת רוב בוכרי. האדריכלות כוללת בתים נמוכים צפופים, אך גם מבני בוכרים מרשימים. בשכונה מרכזים קהילתיים, גינות משחקים ומעונות לילדים של עובדים זרים, המהווים כיום נתח גדול מתושביה.

קריית שלום: "העיר שבתוך העיר"

קריית שלום היא שכונה ששימשה כ"עיר שבתוך העיר" לחברי ההסתדרות ופקידיה. הבתים הצנועים מבטון גולמי נבנו בצפיפות רבה, עם גינות קטנטנות. בינות לבתים רחובות צרים וסמטאות מסוגננות. כיום חלק גדול מהתושבים הם בני עדות המזרח ועולים מבריה"מ לשעבר.    

התקווה: סמל לאמונה בעתיד טוב יותר

שכונת התקווה, שנוסדה ב-1935 על ידי עובדי עירייה יוצאי המזרח, קרויה כך על שם התקוות שליוו את מייסדיה. השכונה כללה פרדסים רבים שחלקם קיים עד היום. כיכר מרכזית בשכונה, רחוב האצ"ל, משמשת מרכז בילוי וקניות. בסמוך נמצאים בית דני לפעילות קהילתית ואצטדיון הכדורגל העירוני.

נווה שאנן: מתחנה מרכזית למרכז תרבות עירוני

נווה שאנן הייתה השכונה הראשונה שהחלה להיבנות לפי התוכנית האורבנית "המנורה". אזור התחנה המרכזית הישנה מקבל כיום חיים חדשים כאתר לאירועי תרבות ואמנות של אוכלוסיות צעירות וזרות. רחובות כמו לוינסקי הפכו לאזורי מגורים ותרבות אלטרנטיביים, עם גינות קהילתיות, גלריות וחניונים תת-קרקעיים.

פלורנטין: מעברה יוונית ליקרת מחירים

פלורנטין היא שכונה ותיקה בדרום תל אביב, שהוקמה בשנת 1927 על ידי יהודים יוונים ומזרח אירופאים. בתי השכונה הצפופים הם בני 3-4 קומות עם רחובות צרים ביניהם. בעבר התגוררו בה גם תושבים ממוצא בוכרי, תוניסאי ומרוקאי. כיום השכונה עוברת גלי התחדשות, עם שיפוץ מבנים ותיקים, פתיחת בתי קפה ומקומות בילוי. הדבר מושך צעירים ואמנים, אך גם מייקר את מחירי הנדל"ן ומדיר תושבים ותיקים. 

נווה צדק: ראשית ההתיישבות היהודית מחוץ לחומות

נווה צדק היא השכונה היהודית הראשונה שהוקמה מחוץ לחומות יפו בשנת 1887, 22 שנים לפני הקמת תל אביב. היא נבנתה ביוזמת אגודת "עזרת ישראל" כתגובה לצפיפות ביפו. הבתים בני הקומה האחת והרחובות הצרים יצרו אווירה כפרית. עד היום נותרו בשכונה בתים רבים מאותה תקופה, לצד אדריכלות מודרנית יותר. זוהי שכונה שקטה המשמשת כיום מרכז לאמנים וסטודנטים.  

יד אליהו: התחדשות עירונית של שכונת עובדים

יד אליהו היא שכונת עובדים ותיקה שהוקמה בשנות ה-40 על ידי עיריית תל אביב לשיכון משוחררי הצבא הבריטי. השכונה כללה דירות קטנות חדר או שניים, וסבלה ממצוקה רבה בשנים ראשונות. כיום היא שכונה גדולה ומגוונת, הכוללת מתחמים מסחריים, היכל ספורט, בתי ספר, גנים ומוסדות חינוך ותרבות. יד אליהו עברה ועוברת תהליכי התחדשות משמעותיים, עם הריסת מבנים ישנים ובנייה מחודשת.

לסיכום:

שכונות דרום תל אביב הן מיקרוקוסמוס של העיר כולה - רב-תרבותיות, דינמיות וחיות. הן משלבות שכבות אוכלוסייה מגוונות, החל מוותיקי השכונות וקהילות העולים הראשונות ועד לצעירים ואמנים חלוציים, בצד אוכלוסיות של עובדים זרים וקהילות מוחלשות. השכונות מקפלות בתוכן עושר היסטורי, סגנונות אדריכליים מגוונים ומרכזי קהילה ובילוי ססגוניים. על אף אתגרי העוני, הפשע והתחרות על שטחים, השכונות הללו רותחות מחיוניות ורוח חדשנית של התחדשות עירונית שאינה פוסחת על מורשתן הייחודית. הן מזמינות את המבקר לחוויה ייחודית, חושית ומרתקת. בהצלחה !


מודעותפתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות: 
התקוה, שפירא (שכונה בת"א)
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פלורנטין
פתרון שתי מילים ומעלה: 
יד אליהו, כפר שלם, נווה צדק, נווה צה"ל, נווה שאנן, פארק דרום, עזרא והארגזים, קרית שלום, 
תל חיים
ביטויים דומים: שם של שכונה בדרום תל אביב, שכונה בדרום תל אביב מילון, שכונה בדרום תל אביב פירוש, שכונה בדרום תל אביב 8 אותיות, שכונה בדרום תל אביב תשחץ, שכונות בתל אביב
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו