רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


שכונה בדרום תל אביב | שכונה בדרום תל אביב תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה שכונה בדרום תל אביב. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "שכונה בדרום תל אביב" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה שכונה בדרום תל אביב בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

דרום תל אביב הוא אזור ססגוני ומרתק, המשלב את העבר והווה של העיר. בין השכונות הבולטות באזור ניתן למצוא אתרים ייחודיים, שכל אחד מהם מגלה פן אחר של ההיסטוריה והתפתחות של תל אביב. מגבעת הרצל בצפון ועד לשכונת התקווה בדרום, כל שכונה מספרת את סיפורה המיוחד של העיר.

שכונת התקווה שוכנת בדתל אביב בגבולות דרך ההגנה בצפון, נתיבי איילון במערב, רחוב גבעתי ורחוב מצובה במזרח, ודרך לח"י בדרום. השכונה נוסדה בשנות ה-30, אך סופחה לתל אביב רק לאחר מלחמת העצמאות. בשכונה מספר אתרי קניות, תרבות ובילוי, כגון סל"ה - הסטודיו לאמנויות התיאטרון, שוק התקווה, רחוב האצ"ל המרכזי בשכונה, בית דני - מרכז הפעילות הקהילתית, וגן התקווה הפארק הגדול בגבולה המזרחי.

כפר שלם היא שכונה נוספת בדרום תל אביב, המכונה גם בשם "סלמה". השכונה מורכבת מכמה תתי-שכונות, וכוללת מספר אתרים בולטים, כגון מרכזים קהילתיים, גנים ציבוריים וריאות ירוקות, מרכזי ספורט ובית השריון. השכונה ידועה בעיקר בשל היכל הספורט "היכל מנורה מבטחים", המשמש כאולם הביתי של קבוצת הכדורסל מכבי תל אביב.

פלורנטין היא שכונה בתל אביב שהייתה חלק מיפו עד 1948. בשכונה ניתן למצוא אתרים ייחודיים כגון "בית יאיר" - מוזיאון לתולדות הלח"י, גינת דרויאנוב, שוק לוינסקי ובית הכנסת "אהבת חסד". בשנים האחרונות השכונה עברה תהליך של התחדשות עירונית, אך שמרה על אופייה התרבותי והאמנותי.

שכונת שפירא היא שכונה בדרום תל אביב שהוקמה בשנת 1924. מאז ומתמיד היא נחשבת לשכונה חלשה מבחינה סוציו-אקונומית, אך בשנים האחרונות עוברת תהליך של התחדשות והשקעה. בשכונה פעלו בעבר תנועות נוער, וכיום פועלות בה עמותות למעורבות קהילתית, כמו "הפרדס" ו"מידברן".

נווה צדק היא אחת השכונות המרתקות בדרום תל אביב. זוהי השכונה היהודית הרשמית הראשונה שנוסדה מחוץ לחומות העתיקות של יפו, הקמתה היא בשנת 1887, מספר שנים לאחר שהחומות נהרסו. בעבר פעלו בנווה צדק מספר שווקים ערייים, כמו שוק היהודים, שוק נווה שלום ושוק שלוש (שבזי). בעבר היה גם "שוק תן-קח" שסיפק שירותי החלפה. בשנים האחרונות, לאחר תכנית שימור השכונה, היא הפכה לאזור מבוקש למגורים, עם בתים משופצים ומבנים חדשים. רחוב שבזי הפך למרכז חיים סואן, עם חנויות אופנה, גלריות אמנות, בתי קפה ופאבים, המושכים תיירים רבים לחוות את האווירה ההיסטורית של השכונה. נווה צדק היא אפוא שילוב ייחודי של עבר והווה, המפגיש את המבקרים עם ההיסטוריה הקדומה של תל אביב.

גבעת הרצל היא שכונה אחרת בדרום העיר, שהתפתחה בעיקר כאזור תעשייה ומסחר. עם זאת, היא מכילה גם אתרים בעלי חשיבות סביבתית וקהילתית. בשכונה נמצא "בית ספר לטבע, סביבה וחברה" המתמקד בחינוך סביבתי, וכן "גן פסלי תומרקין" - גן קטן אך מרשים בעל מגוון פסלים. בנוסף, בגבעת הרצל פועל "בית ספר קהילה" - בית ספר דמוקרטי וקהילתי. אוכלוסיית השכונה מגוונת, כאשר כ-72% מתושביה הם יהודים, ורבים מהם עלו מאז 1990. על אף היותה אזור תעשייתי, גבעת הרצל מציעה אפוא מוקדים חינוכיים וסביבתיים חשובים.

נווה עופר היא דוגמה נוספת לשכונה בת"א שעברה תהליך של התחדשות עירונית. בעבר, השכונה התאפיינה באזורי עוני ובעיות חברתיות, אך בשנים האחרונות היא עברה שיקום ניכר. הוקם מרכז קהילתי חדיש, ובתי הספר בשכונה שופצו בזכות תרומות של יהודים ממקסיקו. בנווה עופר פועלות גם מסגרות נוער חשובות, כמו שבט צופים "שבט כפיר" ותנועת בני עקיבא. כמו כן, בשכונה ארבעה אתרי זיכרון המנציחים את העבר ההיסטורי והטראגי של האזור. נווה עופר ממחישה אפוא את התהליך המורכב של התחדשות עירונית בדרום תל אביב, המשלב שיפורים פיזיים עם שמירה על הזיכרון הקהילתי.

לסיכום:

דרום תל אביב הוא אזור מרתק, המשלב עבר והווה של העיר בדרך ייחודית. כל אחת מהשכונות המרכזיות באזור מגלמת היבט אחר של ההיסטוריה והתפתחות של תל אביב - מהתרבות והאמנות של פלורנטין ועד לשלווה והרוגע של גבעת הרצל. למרות האתגרים החברתיים והקשיים שמאפיינים חלק מהשכונות, דרום תל אביב ממשיך להיות אזור המביא לידי ביטוי את המורכבות והססגוניות של העיר. בהצלחה!


מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות: 
הרכבת, שפירא
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פלורנטין (שכונה בת"א)
פתרון שתי מילים ומעלה: גבעת הרצל, יד אליהו, 
כפר שלם, נווה עופר, נווה צדק, נווה צה"ל, נווה שאנן, קריית שלום, תל חיים
ביטויים דומים: שכונה בדרום תל אביב מילה נרדפת, שכונה בדרום תל אביב 8 אותיות, שכונה בדרום תל אביב מילון, שכונה בדרום תל אביב תשחץ, שם של שכונה בדרום תל אביב
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו