רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מחוז באנגליה | מחוז באנגליה תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מחוז באנגליה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מחוז באנגליה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מחוז באנגליה בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

אנגליה: ארץ של היסטוריה עשירה, תרבות תוססת ונופים מרהיבים

אנגליה, המדינה הגדולה והמאוכלסת ביותר בממלכה המאוחדת, היא ארץ שופעת היסטוריה ותרבות, המציעה למבקרים בה חוויה ייחודית ובלתי נשכחת. מלונדון התוססת, עיר הבירה המודרנית והקוסמופוליטית, ועד לכפרים ציוריים באזורי הכפריים הירוקים, אנגליה מציעה לכל אחד משהו ליהנות ממנו.

בין אם אתם חובבי היסטוריה, חובבי אומנות, חובבי טבע או פשוט מחפשים חופשה משפחתית מהנה, אנגליה היא היעד המושלם עבורכם. טיילו בארמונות מפוארים כמו ארמון בקינגהאם וטירת ווינדזור, גלו את האוצרות התרבותיים הרבים במוזיאונים עולמיים כמו מוזיאון בריטניה והגלריה הלאומית, או צאו לטיולים רגליים או אופניים בנופים עוצרי נשימה כמו האגמים, ההרים והחופים המרהיבים.

אנגליה: ארץ של היסטוריה עשירה, תרבות תוססת ונופים מרהיבים
אנגליה, המדינה הגדולה והמאוכלסת ביותר בממלכה המאוחדת, היא ארץ שופעת היסטוריה ותרבות, המציעה למבקרים בה חוויה ייחודית ובלתי נשכחת. מלונדון התוססת, עיר הבירה המודרנית והקוסמופוליטית, ועד לכפרים ציוריים באזורי הכפריים הירוקים, אנגליה מציעה לכל אחד משהו ליהנות ממנו.

בין אם אתם חובבי היסטוריה, חובבי אומנות, חובבי טבע או פשוט מחפשים חופשה משפחתית מהנה, אנגליה היא היעד המושלם עבורכם. טיילו בארמונות מפוארים כמו ארמון בקינגהאם וטירת ווינדזור, גלו את האוצרות התרבותיים הרבים במוזיאונים עולמיים כמו מוזיאון בריטניה והגלריה הלאומית, או צאו לטיולים רגליים או אופניים בנופים עוצרי נשימה כמו האגמים, ההרים והחופים המרהיבים.

אנגליה: ממלכה עתיקה עם מורשת מפוארת

אנגליה, שורשיה נעוצים עמוק בהיסטוריה, עברה גלגולים רבים לאורך אלפי שנים. עוד מימי הרומאים, דרך הכיבוש הנורמנדי ועד לעידן האימפריאליזם הבריטי, אנגליה מילאה תפקיד מרכזי בזירה העולמית.

המורשת העשירה הזו ניכרת בכל פינה באנגליה. אתרים היסטוריים כמו סטונהנג', קתדרלת דורהאם וטירת יורק מספרים את סיפורה של אומה עתיקה שעברה תמורות ותהפוכות רבות.

בנוסף, אנגליה תרמה רבות לעולם בתחומים רבים, ביניהם ספרות, אמנות, מוזיקה, מדע וטכנולוגיה. שמות כמו ויליאם שייקספיר, צ'ארלס דיקנס, אייזק ניוטון וצ'ארלס דרווין הם רק חלק קטן מהרשימה הארוכה של אישים אנגלים שהשאירו את חותמם על ההיסטוריה האנושית. 

התגבשותה של ממלכת אנגליה: בין פלישות

ההתיישבות האנושית באנגליה החלה לפני עשרות אלפי שנים, אך רק במאה התשיעית לספירה התגבשה ממלכת אנגליה כישות פוליטית מאוחדת. לאורך ההיסטוריה, עברה אנגליה גלגולים רבים ותמורות משמעותיות, החל מפלישות ועד לאיחודים, תוך כדי עיצוב זהותה הייחודית ותרבותה העשירה.

הרומאים היו הראשונים שהותירו חותם משמעותי על אדמת אנגליה. בשנת 55 לפנה"ס פלש יוליוס קיסר לאי, אך רק כעשור לאחר מכן, תחת שלטונו של הקיסר קלאודיוס, הושלמה הכיבוש הרומי. לאורך כ-400 שנה שלטו הרומאים באנגליה, והשפיעו רבות על תחומי החיים השונים, מהתכנון העירוני והארכיטקטורה ועד לשפה והמשפט.

עם נסיגתם של הרומאים במאה ה-5, נותרה בריטניה פגיעה לפלישות מצד שבטים גרמאניים. בין השבטים הבולטים היו הסקסונים, האנגלים והיוטים, שהביאו לאי שפה ותרבות חדשות. במהלך המאות הבאות התנהלו מאבקים בין השבטים השונים, ובהדרגה החלו להתגבש ממלכות קטנות ברחבי אנגליה.

אחד המלכים החשובים בתקופה זו היה אגברט, מלך וסקס, אשר נחשב לרוב כמלך הראשון של כל האנגלים. אולם, רק במאה ה-9, תחת שלטונו של אלפרד הגדול, הושגה אחדות אמיתית באנגליה. אלפרד הדף את פלישות הוויקינגים, ייסד את מערכת המשפט והחוקים, וקידם את הפריחה התרבותית. ממלכתו של אלפרד סימנה את תחילת עידן חדש בתולדות אנגליה, עידן של יציבות, התפתחות ותרבות, שהניח את התשתית לאנגליה החזקה והמשפיעה שתצמח בהמשך.

אנגליה: ממלכה עתיקה, אימפריה עולמית ומרכז תרבותי תוסס

המורשת של אנגליה, שורשיה נעוצים עמוק בהיסטוריה, משקפת מסע מרתק של התפתחות, כיבוש, איחוד והשפעה גלובלית. לאורך אלפי שנים, עברה אנגליה גלגולים רבים, החל מפלישות ועד לאיחודים, תוך כדי עיצוב זהותה הייחודית ותרבותה העשירה.

השפה האנגלית, אותה אנו מדברים היום, עברה תהפוכות רבות. שרידי השפה הבריטונית הקדומה, שרווחה באזורים נרחבים באנגליה, נשמרו בעיקר בשמות מקומות רבים. הכיבוש הנורמני ב-1066 הביא שינוי משמעותי, כאשר האצולה הנורמנית הטמיעה מילים צרפתיות רבות בשפה האנגלית העתיקה, שהייתה שפת פשוטי העם.

לאחר מאבקים ממושכים, צמחה אנגליה כממלכה חזקה, תוך שהיא כובשת את ויילס ומתמודדת עם סקוטלנד. למרות שלא הצליחה להגשים את שאיפותיה הטריטוריאליות באירופה, הפכה אנגליה למעצמה כלכלית ותרבותית משמעותית. התפתחותה של תעשיית הצמר, לצד תחילת התפתחות כוחה הימי, תרמו רבות למעמדה.

אנגליה: מבנה פוליטי וגיאוגרפי ייחודי

מבחינה פוליטית, אנגליה מחולקת למחוזות וערים. חלוקה זו נובעת מיחידות ממלכות קדומות וערים שונות שהתקיימו לפני האיחוד. רוב גבולות המחוזות נקבעו עוד לפני המהפכה התעשייתית, ולכן לא תמיד תואמים את המציאות העירונית המודרנית.

כדי להתמודד עם חוסר ההתאמה, הוקמו מחוזות עירוניים. עם זאת, רובם פורקו לאחר מכן, יחד עם מספר מחוזות אחרים, לטובת מערכת של אזורים. מערכת זו מאחדת את השלטון המחוזי והעירוני, למעט לונדון, שם קיימת מערכת נפרדת הכוללת בית נבחרים וראש עיר נבחרים.

מלבד לונדון, באנגליה קיימים 9 אזורים רשמיים: צפון מזרח אנגליה, צפון מערב אנגליה, יורקשייר והאמבר, מערב המידלנדס, מזרח המידלנדס, מזרח אנגליה, דרום-מערב אנגליה, דרום מזרח אנגליה. סמכותם של אזורים אלו מוגבלת והם כפופים לפרלמנט הבריטי, ולא לנציגים מקומיים נבחרים. סמכויותיהם מופעלות על ידי ועדות מקומיות שמומונות על ידי הממשלה.

גאוגרפית, אנגליה משתרעת על פני שני שלישים מהאי הבריטי, וממוקמת במרכזו ובדרומו. שטחה כולל גם מספר איים קטנים, הגדול בהם הוא האי וייט. גבולותיה היבשתיים של אנגליה הם עם סקוטלנד בצפון ועם ויילס במערב. מצר דוור מפריד בינה לבין צרפת, במרחק של כ-38 ק"מ. בהצלחה !



מודעות




פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: קנט
פתרון 4 אותיות: אסקס, דבון, סארי
פתרון 5 אותיות: דורסט, דרהאם, סאפוק, צ'שייר
פתרון 6 אותיות: נורפוק, סומרסט
פתרון 7 אותיות: ווסטרשר, ברקשייר, המפשייר, לנקשייר, מרזיסייד, קאמבריה, קורנוול
פתרון 8 אותיות ומעלה: אוקספורדשייר, בדפורדשייר, בקינגהאמשייר, גלוסטרשייר, דרבישייר, הרטפורדשייר, הרפורדשייר, יורקשייר, נוטינגהאמשייר, נורת'האמפטונשייר, סטפורדשייר, קיימברידג'שייר, שרופשייר
פתרון של שתי מילים ומעלה: האי וייט, צפון יורקשייר

ביטויים דומים: מחוז באנגליה מילון, מחוז באנגליה 5 אותיות, מחוז באנגליה תשחץ, מחוז באנגליה תשבץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו