רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


ממשיל משלים רוסי | ממשיל משלים רוסי תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה ממשיל משלים רוסי. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "ממשיל משלים רוסי" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה ממשיל משלים רוסי בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

עולם המשלים: מסע בין חוכמת העמים, החיות והאדם

המשל – כוחו של סיפור קצר

המשל, סיפור אלגורי קצר בעל מוסר השכל, הוא כלי רב עוצמה להעברת מסרים אוניברסליים ונצחיים. הוא נוגע בלב האנושי באמצעות דימויים, סמלים ודמויות, ומאפשר לנו להבין אמיתות מורכבות בדרך פשוטה ונגישה. המשלים מלווים את האנושות מזה אלפי שנים, עוברים מדור לדור בעל פה, עד שהועלו על הכתב והפכו לחלק בלתי נפרד מהמורשת התרבותית שלנו. המשלים נחלקים לשני סוגים עיקריים: פאבולה, בהם גיבורי הסיפור הם לרוב בעלי חיים שעברו האנשה, ופארבולה, בהם הגיבורים הם בני אדם והנמשל לרוב בעל אופי דתי או פילוסופי. בין אם מדובר בשועל ערמומי, באריה גאה או באדם פשוט, המשלים מצליחים לחדור מבעד למעטה החיצוני ולהאיר את המשותף לכולנו – השאיפה לחיים טובים יותר, להבנה עמוקה יותר של עצמנו ושל העולם הסובב אותנו.

שורשים עתיקים – המשל במסורת היהודית והעולמית

המשל הוא סוגה ספרותית עתיקה, שראשיתה באלף השני לפני הספירה בשומר, בבל ומצרים. משם נדד המשל ליוון, שם התפרסם בזכות הקובץ "משלי אזופוס".  במקרא, משלים שימשו את הנביאים להעברת מסרים למלך או לעם. שלמה המלך, שנודע בחוכמתו, נחשב למחבר ספר משלי, המכיל אוסף משלים עשיר ומגוון. דוגמאות בולטות למשלים מהמקרא הם "משל יותם" ו"כבשת הרש", המלמדים אותנו על חשיבות הצדק, המנהיגות והמוסר. גם בברית החדשה ניתן למצוא משלים, בעיקר משלי ישו, כמו "הבן האובד" ו"השומרוני הטוב", המדגישים את ערכי החמלה, הסליחה והאהבה לזולת. המשלים במקורות היהודיים והנוצריים ממשיכים להדהד גם כיום, ומעוררים בנו מחשבה על משמעות החיים, היחסים בין בני אדם והקשר שלנו לאל.

משלים בספרות חז"ל – ייחודיות ויצירתיות

בספרות חז"ל, המשל תופס מקום מרכזי ככלי חינוכי וחברתי. המשלים בספרות זו מתאפיינים ביצירתיות רבה, בשימוש בדמויות מוכרות מהווי החיים היהודי ובהעברת מסרים ערכיים וחינוכיים. המשלים עוסקים בנושאים מגוונים, כמו יחסים בין אדם לחברו, בין אדם לאלוהיו, בין אדם לעצמו, ובין אדם לעולם. הם מלמדים אותנו על חשיבות התורה והמצוות, על ערך הענווה והצניעות, על כוחה של התשובה ועל החשיבות של חיים מוסריים וערכיים. המשלים בספרות חז"ל הם עדות לכושר ההמצאה והיצירתיות של חכמי ישראל, אשר השתמשו בכלי זה כדי להעביר את מורשתם לדורות הבאים.

איוואן קרילוב – משורר המשלים הרוסי

איוואן קרילוב, משורר וממשיל משלים רוסי מהמאה ה-19, נחשב לאחד מגדולי המשוררים הרוסים וזכה להערכה רבה עוד בימי חייו. קרילוב הושפע רבות מאיזופוס ומלה פונטיין, אך יצר סגנון ייחודי משלו, המשלב הומור, סאטירה וביקורת חברתית. משליו המפורסמים, כמו "הצרצר והנמלה", "הזאב והטלה" ו"השועל והעורב", תורגמו לשפות רבות, כולל עברית, וזכו לפופולריות רבה בקרב קוראים בכל הגילאים. משליו של קרילוב מציגים את טבע האדם על כל גווניו, ומעבירים מסרים על חשיבות החריצות, הזהירות מפני רמאות וחנופה, והיכולת להבחין בין אמת לשקר. 

רבי יעקב קרנץ – המגיד מדובנא והמשלים שלו

רבי יעקב קרנץ, המכונה המגיד מדובנא, היה דרשן יהודי נודע בן המאה ה-18. הוא נודע בדרשותיו המרתקות, ששילבו סיפורים, משלים והומור, והצליחו להעביר מסרים דתיים ומוסריים לקהל הרחב. משליו של המגיד מדובנא, כמו "משל החץ" ו"הכפית שנולדה במזל טוב", מתאפיינים בשנינות, חוכמת חיים והומור, והם משמשים עד היום מקור השראה והדרכה. המגיד מדובנא הדגיש את חשיבות הענווה, החסד והאהבה לזולת, וביקר את הגאווה, הצביעות והרדיפה אחר הכבוד. משליו הם עדות לכוחו של הסיפור להשפיע על לבבות ולעורר בנו את הרצון להיות אנשים טובים יותר.

רבי ברכיה בן נטרונאי הנקדן – "משלי שועלים"

רבי ברכיה בן נטרונאי הנקדן, שחי ופעל במאה ה-12, היה מדקדק, מתרגם ומחבר ספרים. יצירתו המפורסמת ביותר, "משלי שועלים", היא אוסף של 107 משלים ומליצות בחרוזים, המבוססים על מקורות יהודיים, ערביים ואירופיים. המשלים עוסקים בנושאים מגוונים, כמו חוכמה, מוסר, צדק, חברות, אהבה ועוד. הם מציגים את השועל כדמות מרכזית, המגלמת את התכונות האנושיות של ערמומיות, תחכום ותאוות בצע. "משלי שועלים" זכה לפופולריות רבה בקרב יהודים ונוצרים כאחד, ותורגם לשפות רבות. הספר נחשב לאבן דרך בספרות המשלים העברית, והוא ממשיך להוות מקור השראה והנאה לקוראים גם בימינו.

משלי איזופוס – מקור השראה נצחי

איזופוס, עבד ומספר סיפורים שחי ביוון העתיקה במאה ה-6 לפנה"ס, נחשב לאבי סוגת המשל. משליו הקצרים והקולעים, בכיכובם של בעלי חיים, בני אדם ואלים, הפכו לחלק בלתי נפרד מהמורשת התרבותית של המערב. משלי איזופוס, כמו "הצב והארנב", "השועל והענבים" ו"הזאב בעור כבש", מלמדים אותנו על חשיבות החריצות, ההתמדה, הענווה והיכולת להסתפק במה שיש לנו. הם מזהירים אותנו מפני גאווה, קנאה וחמדנות, ומעודדים אותנו לפעול ביושר ובחוכמה. משלי איזופוס הם אוצר בלום של חוכמה אנושית, והם ממשיכים להוות מקור השראה לדורות של סופרים, משוררים, מחנכים ואמנים. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות: קרילוב
פתרון 7 אותיות: 
טולסטוי
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה:
איוואן קרילוב, לב טולסטוי

ביטויים דומים: ממשיל משלים רוסי מילה נרדפת, ממשיל משלים רוסי שם משפחה, ממשיל משלים רוסי 6 אותיות, ממשיל משלים רוסי תשבץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו