רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


ממשיל משלים רוסי | ממשיל משלים רוסי מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה ממשיל משלים רוסי. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "ממשיל משלים רוסי" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה ממשיל משלים רוסי בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

משלי איזופוס: ממשיל משלים יווני

משלי איזופוס, יצירות ספרותיות קצרות ואלגוריות, מהווים אבן דרך בתרבות האנושית מזה אלפי שנים. מיוחסים לאיזופוס, דמות חידתית שחיה ביוון העתיקה במאה ה-6 לפנה"ס, המשלים הללו ממשיכים ללמד, להעשיר ולהצית את הדמיון של קוראים בכל הגילאים. דרך בעלי חיים, צמחים ואפילו אלים, משלי איזופוס מעבירים מסרים אוניברסליים על טבע האדם, מוסר, צדק וחוכמה. השפעתם ניכרת בספרות, באמנות, בפילוסופיה ואף בשיח היומיומי, והם ממשיכים להיות מקור השראה לדורות של סופרים, הוגים ואמנים.

היסטוריה מפותלת:  נדידת משלי איזופוס במרוצת הזמן

המסע של משלי איזופוס הוא סיפור מרתק בפני עצמו. מקורם ביוון העתיקה, אך הם נדדו והתפשטו ברחבי העולם, תוך שהם עוברים שינויים והתאמות לתרבויות שונות. דמטריוס איש פלרום, נואם אתונאי מהמאה ה-4 לפנה"ס, היה הראשון שערך אוסף מסודר של המשלים, ובכך תרם רבות לשימורם והפצתם. מאוחר יותר, המשלים תורגמו לשפות רבות, כולל לטינית, ערבית ועברית, והשפיעו על יצירות ספרותיות רבות, כמו "משלי שועלים" של ברכיה בן נטרונאי הנקדן, "משלי לה פונטן" בצרפת, ו"משלי קרילוב" ברוסיה. אפילו במדרשים ובתלמוד ניתן למצוא אזכורים למשלי איזופוס, המעידים על השפעתם על התרבות היהודית.

השועל והחסידה: לקח בענווה ובכבוד הדדי

אחד המשלים המפורסמים ביותר של איזופוס הוא "השועל והחסידה". השועל, בהתנשאות ובחוסר התחשבות, מזמין את החסידה לארוחה ומגיש לה מרק בצלחת שטוחה, בעוד שהוא עצמו נהנה מהארוחה. החסידה, בעלת המקור הארוך, אינה יכולה לאכול דבר. בתגובה, היא מזמינה את השועל לארוחה משלה, ומגישה את המרק בכלי צר וארוך, שאליו השועל אינו יכול להגיע. מוסר ההשכל הוא ברור: "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך." המשל מלמד אותנו על חשיבות הכבוד ההדדי, ההתחשבות ברגשות הזולת והימנעות מהתנהגות פוגענית ומתנשאת.

הילד שצעק זאב: סכנת השקר והאמון

משל נוסף שזכה לתהילת עולם הוא "הילד שצעק זאב". בסיפור זה, ילד רועה צאן משועמם משעשע את עצמו בצעקות שווא על זאב התוקף את הצאן. בתחילה, אנשי הכפר נחלצים לעזרתו, אך לאחר מספר פעמים הם מפסיקים להאמין לו. כאשר זאב אמיתי אכן תוקף את הצאן, איש אינו בא לעזרת הילד, והצאן נטרף. מוסר ההשכל הוא חד וברור: שקרים, גם אם נאמרים בהתחלה כבדיחה, עלולים להוביל לאובדן אמון ולתוצאות הרסניות. המשל מדגיש את החשיבות של דיבור אמת ואחריות למעשינו.

האריה והעכבר: כוחה של עזרה הדדית וחסד

במשל "האריה והעכבר", אריה חזק תופס עכבר קטן וחסר ישע. העכבר מתחנן על חייו ומבטיח להחזיר טובה בעתיד. האריה, משועשע מהרעיון, משחרר את העכבר. זמן מה לאחר מכן, האריה נלכד ברשת ציידים. העכבר, ששמע את שאגותיו, ממהר לעזרתו ומכרסם את הרשת, ובכך משחרר את האריה. מוסר ההשכל הוא שגם ליצורים הקטנים והחלשים ביותר יש כוח לעזור, ושמעשים טובים עשויים לחזור אלינו בעתיד. המשל מדגיש את החשיבות של עזרה הדדית, חמלה והכרת תודה.

התרנגולת שהטילה ביצי זהב: סכנת החמדנות

במשל "התרנגולת שהטילה ביצי זהב", איכר עני מגלה כי אחת מהתרנגולות שלו מטילה ביצי זהב. מתוך חמדנות, הוא שוחט את התרנגולת בתקווה למצוא בתוכה אוצר גדול יותר, אך מגלה כי היא זהה לכל התרנגולות האחרות. מוסר ההשכל הוא אזהרה מפני חמדנות והרצון להתעשרות מהירה. המשל מלמד אותנו להעריך את מה שיש לנו ולהיות שבעי רצון, במקום לרדוף אחר עוד ועוד, ובכך לסכן את מה שכבר השגנו.

משלי קרילוב: ממשיל משלים רוסי

איוון קרילוב, ממשיל משלים רוסי מהמאה ה-19, הושפע רבות מאיזופוס וממשילי משלים אחרים, אך יצר סגנון ייחודי משלו. משליו, הכתובים בשפה פשוטה ומשעשעת, משלבים בין סאטירה חברתית ופוליטית לבין מוסר השכל אוניברסלי. קרילוב ביקר את השחיתות, הטיפשות והצביעות של החברה הרוסית בתקופתו, אך גם הציע לקוראיו תובנות על טבע האדם והחיים בכלל. משליו, כמו "הצפרדע והשור", "הקופים" ו"העורב והתרנגולת", הפכו לחלק בלתי נפרד מהתרבות הרוסית ומוכרים ואהובים גם מחוץ לגבולות רוסיה.

משלי איזופוס, על שלל גווניהם ורבדיהם, ממשיכים להדהד בתרבות האנושית גם כיום. הם מזכירים לנו את החשיבות של ערכים כמו יושר, חמלה, ענווה והתחשבות בזולת, ומציעים לנו תובנות על טבע האדם והחיים בכלל. המשלים הללו, על אף פשטותם לכאורה, טומנים בחובם עומק רב ומורכבות, ומזמינים אותנו למסע של גילוי והתבוננות פנימית. בהצלחה !  מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: 
פתרון 4 אותיות: 
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות: קרילוב
פתרון 7 אותיות: טולסטוי   
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: איוואן קרילוב, לב טולסטוי

ביטויים דומים: ממשיל משלים רוסי מילון, ממשיל משלים רוסי 6 אותיות
למציאת תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו