רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


סופר והיסטוריון ישראלי | סופר והיסטוריון ישראלי מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה סופר והיסטוריון ישראלי. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "סופר והיסטוריון ישראלי" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה היסטוריון וסופר ישראלי בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הגדרה:

סופר והיסטוריון ישראלי הוא אדם העוסק הן בכתיבה ספרותית והן בחקר היסטורי. עיסוקים אלו משלבים, לכאורה, תחומים שונים, אך למעשה קיימת ביניהם זיקה הדוקה. כתיבה ספרותית עשויה להתבסס על ידע היסטורי, תוך שימוש ביצירתיות ודמיון, ואילו מחקר היסטורי נעזר לעיתים בכישורי כתיבה ויכולת תיאורית.

מאפיינים

 • כתיבה ספרותית: יצירותיהם של סופרים ישראלים משקפות מגוון רחב של ז'אנרים, ביניהם רומנים, סיפורים קצרים, שירה, מחזות ותסריטים. יצירות אלו נוגעות בנושאים רבים, ביניהם ההיסטוריה והתרבות של ישראל, חוויות אישיות וחברתיות, וסוגיות פילוסופיות ואקזיסטנציאליסטיות.
 • מחקר היסטורי: היסטוריונים ישראלים חוקרים מגוון רחב של נושאים, ביניהם תולדות עם ישראל, תולדות המזרח התיכון, היסטוריה צבאית, היסטוריה חברתית ועוד. עבודתם תורמת להבנה מעמיקה יותר של העבר ומסייעת לעצב את עתיד החברה הישראלית.
 • שילוב בין שתי הקריירות: סופרים והיסטוריונים ישראלים רבים משלבים בין שתי הקריירות. הם משתמשים בכישורי הכתיבה והמחקר שלהם כדי ליצור יצירות ספרותיות המשלבות עובדות היסטוריות עם דמיון ויצירתיות. שילוב זה מאפשר להם להציג את ההיסטוריה בצורה נגישה ומרתקת יותר לקהל הרחב, תוך שמירה על דיוק וקפדנות אקדמית.

דוגמאות בולטות

 • פרופ' מיכאל הרסגור: היסטוריון ישראלי ידוע, יוצר "שעה היסטורית" - תוכנית בגלי צה"ל . שפרסם ספרים רבים בנושאי היסטוריה צבאית וביטחון ישראל. בנוסף, הרסגור כתב ספרי פופולריזציה היסטוריים, כגון הספרים "מהפכה בפורטוגל", "ישראל/פלסטין: המציאות שמעבר למיתוסים" ו"רגעים היסטוריים ורגעים היסטריים: החלטות בתנאי משבר".
 • פרופ' אניטה שפירא: היסטוריונית ישראלית ידועה, המתמחה בחקר תולדות היישוב היהודי בארץ ישראל והציונות. שפירא פרסמה ספרים רבים, ביניהם ביוגרפיה של ברל כצנלסון שזכתה להצלחה רבה.
 • פרופ' בן-ציון דינור: היסטוריון ישראלי ידוע, שכתב ספרים רבים על תולדות עם ישראל. דינור כתב גם ספרים לקהל הרחב, כגון סדרת הספרים "תולדות ישראל מראשית ימי ישראל ועד ימינו אלה".

השפעות

 • עיצוב התרבות הישראלית: סופרים והיסטוריונים ישראלים תורמים רבות לעיצוב התרבות הישראלית. יצירותיהם מעוררות דיון ציבורי, מעלות שאלות חשובות ומציעות תובנות חדשות על העבר, ההווה והעתיד.
 • הנצחת זיכרון העבר: עבודתם של היסטוריונים ישראלית חשובה לשימור זיכרון העבר ולמניעת הישנותם של אסונות היסטוריים.
 • קידום הבנה בינלאומית: יצירותיהם של סופרים והיסטוריונים ישראלים תורמים להבנה בינלאומית טובה יותר של ישראל, תולדותיה והאתגרים העומדים בפניה.

הסיבות לכך שהיסטוריונים כותבים ספרים לקהל הרחב

 • רצון להנגיש את המחקר ההיסטורי לציבור: היסטוריונים רבים רואים חשיבות רבה בכך שהציבור יכיר את ההיסטוריה של עמו. כתיבה של ספרים לקהל הרחב היא דרך יעילה לעשות זאת.
 • הנאה מכתיבה: היסטוריונים רבים נהנים מכתיבה ורואים בה דרך נוספת להביע את עצמם.
 • הרצון להרוויח כסף: כתיבה של ספרים יכולה להיות מקור הכנסה נוסף עבור היסטוריונים.

לסיכום

סופרים והיסטוריונים ישראלים ממלאים תפקיד חשוב בחברה הישראלית. הם תורמים רבות לעיצוב התרבות, להנצחת זיכרון העבר, לקידום הבנה בינלאומית ולפיתוח השיח ההיסטורי והחברתי. עבודתם משלבת ידע, יצירתיות ומחויבות, ומעוררת השראה בקרב רבים. בהצלחה !   מודעות

פתרון 2 אותיות: לב
פתרון 3 אותיות: טבת, לוי, לנג, שחן
פתרון 4 אותיות: הררי, פיין
פתרון 5 אותיות: בוסאק, גונדה, הרוזן, זעירא, חורשי, ליטאי, צ'יזיק, ריחני, שטיין
פתרון 6 אותיות: אנקורי, בר-זוהר, 
וילנאי, סלוצקי, עמנואל, שוראקי, שמואלי
פתרון 7 אותיות: אייבשיץ, זינגרוב, חולבסקי, שאלתיאל 
פתרון 8 אותיות ומעלה: אלפרוביץ, גרסטנפלד, סולומוביץ'
פתרון של שתי מילים ומעלה: אביגדור שחן, אברהם שמואל שטיין, אורי מאיר צ'יזיק, אלי שאלתיאל, אפרים שמואלי, אריה חורשי, דניאל גברון, 
זאב וילנאי, חיים לזר-ליטאי, טשו סולומוביץ', יהודה סלוצקי, יהושע אייבשיץ, יובל נח הררי, יונתן פיין, יוסף לנג, יעקב הרוזן, יעקב לוי, יצחק-משה עמנואל, ישראל זינגרוב, ליאור אלפרוביץ, מאיר בוסאק, מוטי זעירא, מיכאל בר-זוהר, מנפרד גרסטנפלד, משה אליהו גונדה, נתן אנדרה שוראקי, עוזיאל לב, עופר ריחני, צבי אנקורי, שבתי טבת, שלום חולבסקי
ביטויים דומים: סופר והיסטוריון ישראלי תשחץ, סופר והיסטוריון ישראלי מילון, סופר והיסטוריון ישראלי פירוש
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו