רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


תשובות לתשבצים

הקדמה

אנשים נוהגים לפתור תשחץ מכמה סיבות:
הם בתור לרופא ומעבירים את הזמן במילוי התשחץ במגזין הנמצא בשולחן ההמתנה.
הם פותרים בשביל הכיף בשעות הבוקר המוקדמות כדי להפעיל ולשפר את הכושר של המוח שלהם.
או פשוט פותרים זאת כדי לשלוח למערכת העיתון על מנת להשתתף בהגרלה נושאת פרסים כמו: ערכת איפור, ספר, ארוחה או כל צ'ופר אחר.
בכל מקרה, אנחנו מניחים שאנשים פותרים תשחצים מכל הסיבות יחדיו.


פתרון תשבצים יכול להיות מהנה ומאתגר בו זמנית. הכל תלוי באיזה יכולת אתם מגיעים לתשחץ.
תמיד טוב להיות מצוידים בכמה טיפים שיסיעו לכם במלאכת הפתרון, ויהפכו את התשחצים לפשוטים יותר, גם את המאתגרים ביותר!
במאמר זה נתמקד במספר טיפים שיעזרו לכם ליהנות מפתרון תשבצים בקלות וביעילות.

פתרון בעזרת עיפרון

יכול להיות לזה ייראה לכם קצת ילדותי או חסר חשיבות, אך השימוש בעיפרון נותן לכם הזדמנות לתקן את הטעויות שלכם מאוחר יותר. הטעויות האלה יהפכו לתשובות נכונות. הרי אם תפתרו את התשחץ בעזרת עט, סביר להניח שלא תמחקו את הטעויות בטיפקס אם בכלל. השימוש בעיפרון יחדד לכם את התשובה במקרה שטעיתם, מחקתם את האותיות השגויות, כתבתם במקומם את האותיות הנכונות וקיבלתם את התשובה הנכונה.

ניחושים

זאת לא בושה לנחש. אסטרטגיית הניחוש תעזור לכם לאט לאט להתקדם בתשחץ, ולכן, שוב, את כל התשובות שאינכם בטוחים לגביהן - כתבו בעיפרון! אל תהססו לכתוב, הרי תמיד תוכלו במהירות למחוק במידה ושיבצתם כמה אותיות שגויות. לאחר שניחשתם מספר תשובות לערכים מסוימים התמקדו בהגדרות שחוצות זו או זו כדי לראות אם האותיות מתאימות לשתי ההגדרות.
לדוגמה, אם להגדרה עיר בירה באפריקה התשובה שכתבתם היא "קהיר", והאות השנייה "ה" מצטלבת עם האות "ה" הראשונה בתשובה להגדרה שחקנית אמריקאית: "האלי ברי". זה יהווה בסיס לכך שהתשובות נכונות. המשיכו לבדוק אם יש סימטריות בין שאר האותיות המשותפות לשתי הגדרות מצטלבות. ככל שתמשיכו לבדוק אם האותיות שניחשתם מתאימות לשתי הגדרות  - הפתרון יהיה יותר ודאי ומאומת.

נסו ללמוד קצת מכל דבר

בעבר התשובות להגדרות התשבצים היו מוגבלות, ובדרך כלל התבססו על פירושים של מילון או מילים נרדפות. כיום בתשבצים המודרניים ההגדרות דורשות ידע בתרבות פופ, ספורט, אקטואליה, אמנות, ריקוד, מוזיקה, בישול, אדריכלות גאוגרפיה, היסטוריה ועוד... אינכם צריכים ללמוד אותם לעומק, אלא להיות עם "ראש פתוח" ללמוד כל דבר בנושאים אלה, בין אם זה רומנים של ויקטור הוגו או סוגי סלטים.

בקרו במורדו תשחצים 

pitaronfree.blogspot.com הינו אתר שעוזר לכם לפתור תשבצים ותשחצים על ידי הקלדת הגדרות שאינכם יודעים את התשובה שלהם. אתר זה יסייע לכם להכיר מילים חדשות, לרענן את הזיכרון במילים שכבר הכרתם אך פרחו מזיכרונכם, ולבסוף, לפצח את התשחץ או משחקי מילים אחרים. באתר הנ"ל יש הפתרונות מסודרים לפי האלף-בית ומספר האותיות במילה זאת בכדי שתוכלו לאתר את התשובה הנדרשת בקלות.


הכירו את המילים בנות שתיים ושלוש אותיות

בתשחצים יש יחסית מעט מילים בנות שתיים ושלוש אותיות. מילים אלו חוזרות על עצמן פעמים רבות. אם תכירו אותן היטב, ותמלאו אותם בתשחץ יהיה לכם רמזים להגדרות הקשות יותר. לדוגמה: לא מעט מן הפעמים מופיעה ההגדרה נהר באפריקה, והתשובה היא "ול", התשובה לנשיא קוריאני היא "רי" והמילה נרדפת למילה ואקום זה "ריק". אין ספק שזיכרון של מילים בנות 2 ו-3 אותיות ישמשו כנקודת פתיחה מעולה להגדרות המורכבות יותר. ברגע ש"תחסלו" את הביטויים בני שתיים ושלוש אותיות יהיה לכם יותר אותיות כתובות בתשחץ, וכך עזרה בהתמודדות מול הגדרות ארוכות ומסובכות יותר.  אין ספק שזה יקל עליכם בהמשך הדרך לפתרון כולו.

קחו את זמן

בזמן שאתם ממלאים את התשחץ, אם אתם מרגישים לאחר זמן מה שהגעתם לנקודת מיצוי, כזאת שאינכם יודעים את התשובות לערכים מסוימים, והרמזים מההגדרות המצטלבות עדיין לא מסייעות לכם למצוא את התשובה הנכונה - קחו הפסקה, וחזרו מאוחר יותר!
אתם תתפלאו ותבינו שחלק מההגדרות היו די קלות, אבל המוח שלכם "עבד שעות נוספות" והיה צריך "זמן מנוחה". 

לסיכום

תשבצים הם מהנים, מאתגרים את המוח ואת האוצר מילים, ומספקים לכם זמן איכות ותחושת סיפוק. בעזרת טיפים אלה תוכלו לפתור תשחצים ותשבצים ברמות שונות ולהיות פותרי תשבצים מקצועיים.באתר מורדו - פתרון תשבצים ותשחצים נשתדל לספק לכם את כל הפתרונות האפשריים.  אז למה דווקא באתר מורדו ?

★ בגלל הכמות - באתר מספר רב של הגדרות ותשובות אפשריות !!!

★ כל התשובות באתר מסודרות על פי מספר האותיות במילה כדי להקל עליכם במציאת הפתרון.

★ התשובות גם מסודרות לפי סדר האלפבית כדי לעזור לכם למצוא בקלות את התשובה המבוקשת.

★ האתר מתעדכן על בסיס יומיומי. צוות המומחים ממשפחת מורדו מעלים לאתר הגדרות חדשות מהתשחצים המופיעים בעיתונים ובמגזינים.

★ לאתר קבוצת פייסבוק שבה מועלים לעיתים משחקים וחידות מגוונות כדי לאתגר את קהל הגולשים המסור. לחצו כאן למורדו - פתרון תשחצים בפייסבוק

אז לאחר שהצגנו לכם את חמשת הכוכבים שקבוצת מורדו חרתה על דגלה
אתם מוזמנים לעבור לתיבת החיפוש, ולהקליד בה את ההגדרה המבוקשת > >


אתר מורדו פתרונות לתשבצים יסייע לכם לפתור תשבצים ותשחצים 
בקלות,  ביעילות  וללא עלות ! 

כל מה שאתם צריכים לעשות, להכניס הגדרה בשורה למעלה או לכתוב את ההגדרה בגוגל בתוספת המילה מורדו, ולמצוא אצלנו את התוצאה המתאימה.
התוצאות אצלנו הן משתי אותיות ועד ביטוי ארוך המורכב ממספר מילים.
כך שאין לנו ספק שבעזרת מורדו - פתרונות לתשבצים ותשחצים 
תוכלו למצוא כמעט כל תשובה להגדרה שחיפשתם. בהצלחה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו