רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


נהר באפריקה | נהר בדרום אפריקה תשבץ | נהר בדרומ"פ | נהר במערב אפריקה

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה נהר בדרומ"פ. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "נהר באפריקה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה נהר במערב אפריקה בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

נהרות אפריקה: סקירה מקיפה

הקדמה

אפריקה, היבשת השנייה בגודלה בעולם, מאופיינת במערכת נהרות מגוונת ועשירה. נהרות אלו ממלאים תפקידים חיוניים הן מבחינה אקולוגית והן מבחינה חברתית-כלכלית. סקירה זו תתמקד במאפיינים העיקריים של מספר נהרות מרכזיים באפריקה, תוך הדגשת חשיבותם ותרומתם ליבשת.

נהרות נבחרים

 • נהר הנילוס: הנהר הארוך ביותר באפריקה (6,695 ק"מ), מהווה מקור מים חיוני עבור 11 מדינות. הנילוס תומך בחקלאות, תעשייה ותיירות לאורך תוואי זרימתו.
 • נהר קונגו: הנהר בעל ספיקת המים השנייה בגודלה בעולם (41,800 מ"ק לשנייה), ומאופיין באגן ניקוז עצום המשתרע על פני 3,700,000 קמ"ר. נהר קונגו משמש כנתיב תחבורה מרכזי ומספק מים ותנאים אופטימליים לחקלאות ודייג.
 • נהר ניז'ר: הנהר השלישי באורכו באפריקה (4,200 ק"מ), ומהווה עורק חיים עבור מיליוני בני אדם במערב היבשת. נהר הניז'ר תורם רבות לחקלאות, דייג, ייצור אנרגיה הידרואלקטרית ותיירות.
 • נהר זמבזי: נהר רביעי באורכו באפריקה (2,574 ק"מ), ידוע במפלי ויקטוריה המרהיבים, המושכים אליהם תיירים מכל רחבי העולם. נהר זמבזי תורם לחקלאות, דייג וייצור אנרגיה הידרואלקטרית.

חשיבותם של נהרות אפריקה:

 • מקור מים: נהרות אפריקה מהווים מקור מים חיוני עבור שתייה, חקלאות ותעשייה עבור מיליוני בני אדם.
 • תמיכה במגוון ביולוגי: נהרות אפריקה תומכים במגוון עצום של צמחים ובעלי חיים, הן בתוך המים והן לאורך גדותיהם.
 • נתיבי תחבורה: נהרות רבים באפריקה משמשים כנתיבי תחבורה חשובים, הן עבור סחר והן עבור תעבורה.
 • ייצור אנרגיה: נהרות רבים באפריקה משמשים לייצור אנרגיה הידרואלקטרית, תורמים לביטחון האנרגטי של היבשת.
 • תיירות: נהרות רבים באפריקה, כמו נהר הנילוס ונהר זמבזי, מושכים אליהם תיירים רבים מכל רחבי העולם.

אתגרים

 • ניהול משאבי מים: ניהול משאבי מים בנהרות בינלאומיים עלול להוביל לסכסוכים בין מדינות. שיתוף פעולה בינלאומי חיוני על מנת להבטיח חלוקת מים הוגנת ובת-קיימא.
 • פיתוח בר קיימא: פיתוח תשתיות לאורך נהרות, כגון סכרים ותעלות, עלול לפגוע במערכת האקולוגית ובמגוון הביולוגי. יש צורך בפיתוח גישות ברות קיימא לניהול משאבי מים תוך שמירה על הסביבה.
 • שימור המגוון הביולוגי: זיהום, שינויי אקלים ופעילות אנושית אחרת מאיימים על המגוון הביולוגי העשיר של נהרות אפריקה. יש צורך בנקיטת צעדים לשימור המערכות האקולוגיות הייחודיות לאורך הנהרות.

הזדמנויות

 • פיתוח כלכלי: נהרות אפריקה מציעים פוטנציאל אדיר לפיתוח כלכלי, הן בתחום החקלאות והן בתחום התעשייה. ניהול מושכל של משאבי מים יכול לתרום רבות לצמיחה כלכלית וליצירת מקומות עבודה.
 • שיפור איכות החיים: גישה למים נקיים ותברואה היא זכות יסוד אנושית. שיפור תשתיות המים לאורך נהרות אפריקה יכול לתרום רבות לשיפור איכות החיים של מיליוני בני אדם.
 • תיירות אקולוגית: נהרות אפריקה מציעים נופים עוצרי נשימה, מגוון ביולוגי עשיר ותרבויות ייחודיות. פיתוח תיירות אקולוגית אחראית יכול לתרום רבות לפיתוח כלכלי מקומי תוך שמירה על הסביבה.

לסיכום

נהרות אפריקה הם נכס טבעי חיוני ובעל חשיבות רבה הן מבחינה אקולוגית והן מבחינה חברתית-כלכלית. יש להגן על נהרות אלו ולנהל את משאביהם בצורה אחראית ומתמשכת, תוך התחשבות בצרכים של הדורות הנוכחיים והעתידיים. שיתוף פעולה בינלאומי ופיתוח גישות ברות קיימא יהיו חיוניים על מנת להבטיח את עתידם של נהרות אלו ואת התועלת הרבה שהם יכולים לה. בהצלחה !
מודעות

פתרון 2 אותיות: ול (נהר בדרום אפריקה / נהר בדרומ"פ)
פתרון 3 אותיות: ואל, זיז
פתרון 4 אותיות: ג'ובה, ניז'ר (נהר במערב אפריקה), מארה, סובט, סלום, סנגל, פימי, צ'ארי, קסאי, קרוס, שייר
פתרון 5 אותיות: אורנג', 
בנואה, גמביה, וולטה (נהר במערב אפריקה), זמבזי (נהר בדרום מערב אפריקה), לוגון, מבבנה, נילוס, עטברה, קונגו
פתרון 6 אותיות: לוגונה, סווקופ
פתרון 7 אותיות: 
אוקבנגו, לימפופו (נהר בדרום אפריקה הנשפך לאוקיינוס ההודי)
פתרון 8 אותיות ומעלה: רובירונזה
פתרון של שתי מילים ומעלה: הנילוס הכחול, הנילוס הלבן, מפלי ריפון
ביטויים דומים: שם של נהר במערב אפריקה, נהר במערב אפריקה מילון, נהר במערב אפריקה 4 אותיות, נהר באפריקה תשבץ, נהר באפריקה תשחץ, מה זה  נהר בדרום אפריקה?
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

תגובה 1:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו