רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


נהר באפריקה | נהר באפריקה תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה נהר באפריקה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "נהר באפריקה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה נהר באפריקה בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הקדמה:

יבשת אפריקה, הגדולה והמגוונת, משופעת במגוון רחב של נהרות, החל מנהרות ארוכים ועוצמתיים ועד לנחלים קטנים וזורמים. נהרות אלו מהווים חלק בלתי נפרד מהנוף האפריקאי ותורמים רבות לחיי האדם, החי והצומח ביבשת.

חשיבותם של נהרות אפריקה:

 • מקור מים: נהרות אפריקה הם מקור מים חיוני עבור מיליוני אנשים, הן לשתייה והן לצרכים חקלאיים. נהרות אלו תורמים רבות לביטחון התזונתי ביבשת ומאפשרים קיום חיים באזורים צחיחים.

לדוגמה, נהר הנילוס, הנחשב לאחד הנהרות הארוכים בעולם, משמש כמקור מים חיוני עבור יותר מ-200 מיליון איש לאורך תוואי זרימתו. נהר זה מאפשר גידול של גידולים חקלאיים רבים, כגון תירס, חיטה וכותנה, ותורם רבות לכלכלתן של מדינות רבות באפריקה.

 • נתיב תחבורה: נהרות רבים באפריקה משמשים כנתיבי תחבורה חשובים, הן להובלת סחורות והן להעברת נוסעים. נהרות אלו תורמים רבות לפיתוח הכלכלי של מדינות אפריקה ומאפשרים קשר בין אזורים שונים ביבשת.

לדוגמה, נהר הקונגו, הנהר השני באורכו באפריקה, משמש כנתיב תחבורה מרכזי עבור מדינות רבות במרכז היבשת. נהר זה מאפשר הובלה של סחורות רבות, כגון עץ, מינרלים ומוצרי מזון, ותורם רבות לפיתוח הכלכלי של אזור זה.

 • חקלאות: נהרות רבים באפריקה משמשים להשקיה של שטחים חקלאיים. נהרות אלו תורמים רבות להגדלת התפוקה החקלאית ולביטחון התזונתי ביבשת.

לדוגמה, נהר הניז'ר, הנהר השלישי באורכו באפריקה, משמש להשקיה של שטחים חקלאיים רבים לאורך תוואי זרימתו. נהר זה מאפשר גידול של גידולים חקלאיים רבים, כגון אורז, דוחן ותירס, ותורם רבות לביטחון התזונתי של מדינות רבות באפריקה.

 • תיירות: נהרות רבים באפריקה מושכים אליהם תיירים רבים, הן בשל הנופים המרהיבים והן בשל האפשרויות הרבות לפעילויות מים וספורט אתגרי. נהרות אלו תורמים רבות לפיתוח הכלכלי של מדינות אפריקה ומאפשרים הכנסות מתיירות.

לדוגמה, נהר הזמבזי, הידוע בזכות מפלי ויקטוריה המרהיבים, מושך אליו תיירים רבים מכל רחבי העולם. נהר זה מאפשר פעילויות מים רבות, כגון רפטינג, שייט וקאנו, ותורם רבות לפיתוח הכלכלי של זמביה וזימבבואה.

אתגרים העומדים בפני נהרות אפריקה:

 • זיהום מים: זיהום מים כתוצאה מפעילות אנושית פוגע באיכות המים בנהרות, פוגעת בבריאותם של אנשים ובאקולוגיה של הנהרות.

לדוגמה, נהר הנילוס סובל מזיהום מים משמעותי כתוצאה מהזרמת שפכים תעשייתיים וחקלאיים. זיהום זה פוגע באיכות המים ופוגע בבריאותם של מיליוני אנשים התלויים בנהר כמקור מים ראשי.

 • בצורת: שינויי אקלים ותופעות טבע קיצוניות, כגון בצורת, גורמים לירידה משמעותית בכמות המים בנהרות, פוגעים בחקלאות ובביטחון התזונתי.

לדוגמה, אגם צ'אד, אחד האגמים הגדולים באפריקה, סובל מירידה משמעותית בכמות המים כתוצאה מבצורת ממושכת. ירידה זו פגעה קשות בחקלאות ובדיג באזור, ופגעה בביטחון התזונתי של מיליוני אנשים.

 • סכרים: בניית סכרים על נהרות רבים באפריקה פוגעת בזרימה הטבעית של הנהרות, פוגעת באקולוגיה ובאוכלוסיית הדגים.

לדוגמה, סכר אסואן, שנבנה על נהר הנילוס, פגע קשות באקולוגיה של הנהר ופגע באוכלוסיית הדגים. בניית הסכר גרמה גם לשינויים משמעותיים באיזון המלחים באזור, ופגעה בחקלאות.

 • הידלדלות משאבי מים: שימוש יתר במשאבי מים, הן לצרכים חקלאיים והן לצרכים ביתיים, גורם להידלדלות משאבי מים בנהרות.

לדוגמה, נהר האורנג', הנהר הארוך ביותר בדרום אפריקה, סובל מהידלדלות משאבי מים כתוצאה משימוש יתר לצרכים חקלאיים. הידלדלות זו פוגעת באיכות המים ופוגעת באקולוגיה של הנהר.

פתרונות אפשריים:

 • שיפור טיהור שפכים: הקמת מתקני טיהור שפכים מתקדמים תעזור להפחית את זיהום המים בנהרות.
 • התמודדות עם שינויי אקלים: פיתוח טכנולוגיות חקלאיות יעילות יותר ופיתוח מקורות מים חלופיים יסייעו להתמודד עם בצורת ופגיעה בביטחון התזונתי.
 • ניהול משאבי מים: ניהול מושכל של משאבי מים, תוך התחשבות בצרכים האנושיים והסביבתיים, יסייע לשמור על משאבי מים אלו לאורך זמן.
 • השתתפות ציבורית: העלאת המודעות לחשיבותם של נהרות אפריקה וקידום שיתוף פעולה בין מדינות אפריקה יסייעו בהתמודדות עם האתגרים העומדים בפני נהרות אלו.
לסיכום

נהרות אפריקה הם נכס אסטרטגי חשוב עבור יבשת אפריקה. שמירה על נהרות אלו ופיתוחם באופן בר קיימא חיוניים הן עבור בריאותם ורווחתם של מיליוני אנשים ביבשת והן עבור פיתוח כלכלי ותיירותי.

התמודדות עם האתגרים העומדים בפני נהרות אלו, כגון זיהום מים, בצורת, סכרים והידלדלות משאבי מים, דורשת שיתוף פעולה בין מדינות אפריקה, גישות חדשניות וטכנולוגיות מתקדמות. בהצלחה !מודעות

תשובה 2 אותיות: ול 
תשובה 3 אותיות: זיז 
תשובה 4 אותיות: 
ג'ובה, וואל, מארה, ניז'ר, סובט, סנגל, פימי, צ'ארי, קסאי, קרוס, שייר
תשובה 5 אותיות: אורנג', בנואה, גמביה, וולטה, זמבזי, לוגון, מבבנה, נילוס, עטברה, קונגו
תשובה 6 אותיות: לוגונה 
תשובה 7 אותיות: 
אוקבנגו, לימפופו, רובירונזה
תשובה (מיוחד מ-8 אותיות): הנילוס הכחול, הנילוס הלבן, מפלי ריפון, רובירונזה
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו