רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


קיבוץ בחבל אשכול | קיבוץ בחבל אשכול תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה קיבוץ בחבל אשכול. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "קיבוץ בחבל אשכול" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה קיבוץ בחבל אשכול בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

חבל אשכול - לב ההתיישבות המדברית

חבל אשכול, האזור הנרחב שממערב לנגב הצפוני, הוא לבו הפועם של ההתיישבות המדברית בישראל. אזור זה, השוכן בין ערי הפריפריה מחד והגבול המצרי והרצועה מאידך, הפך למעוז הפיתוח של הנגב בזכות קיבוציו הרבים. 32 יישובים קהילתיים חקלאיים ממלאים את השטחים הצחיחים, ובהם כ-10,000 תושבים המתגוררים ב-14 קיבוצים, 15 מושבים ו-3 יישובים קהילתיים אחרים. מרביתם הם ותיקי גרעינים יהודים מבולגריה ורומניה שהגיעו לאזור החל משנות הארבעים, בתקופת "עליית הנקודות". מאז נוספו גרעינים חדשים של עולים צעירים מצפון אמריקה, אמריקה הלטינית וישראלים שנולדו במדינה.    

המשכיות הרוח החלוצית בעידן המודרני

אזור חבל אשכול לא מתמודד רק עם קשיי העבר של החלוצים הראשונים. קהילות הקיבוצים באזור מפגינות רוח חלוצית מודרנית באתגרים יומיומיים של המציאות הביטחונית בעוטף עזה, התנאים הסביבתיים הקשים ומרחק הפריפריה. זוהי חזית פעילה של מאבק מתמשך על קיום ושגשוג במרחבי המדבר. לצד איומי הטרור כמו ירי רקטות מהרצועה וחשש מחדירות מנהרות טרור, יש צורך להתגבר גם על התנאים הפיזיים הקשים של מחסור במים, קרקע לא פוריה וטמפרטורות קיצוניות. אך לצד האתגרים, דווקא חוויית המדבר המקומית מעניקה לתושבי הקיבוצים השראה ליצירתיות, חדשנות וחוסן רוח להמשיך ולהתפתח.

החקלאות כצומת התפתחות וקיימות

ענף המרכזי של חבל אשכול הוא החקלאות המדברית ויצירת גידולי שדה ומטעים חדשניים. קיבוצים המלאים במסורת החקלאית כמו גבולות, אורים, בארי וניר עוז, משלבים טכנולוגיות חדישות של טיפול במים, גידול בחממות ממוזגות ומחקר על זני צמחים חסונים. גידולים כמו תפוחי אדמה, גזר, חיטה ואפילו מנקאי (צמח ממשפחת הלופיים) מהווים את הבסיס לפיתוח חקלאי קיים ובר קיימא באזור. לצד הגידולים הצומחים קיימות גם רפתות לבקר וצאן וכן לולים לתרנגולות והודו. יחידות הייצור החקלאי האזוריות כוללות את "גד"ש חלוצה" ו"גד"ש אורה", המאגדות מרבית היישובים.    

חיי קהילה ייחודים וסגנון תרבות ערכי

אך חבל אשכול אינו רק שדות ומטעים. יש כאן תרבות עשירה של קהילות שלמות ואורח חיים ייחודי משלהן. הקיבוצים הוותיקים מהססים לזנוח את מסורת החיים המשותפים המאופיינת באירועי תרבות, אירוח ומנגנוני תמיכה הדדית בין חברים. במקביל, קיבוצים חדשים יותר מקדמים גישות חדשניות לארגון הקהילה וגמישות בערכי הוותיק לצד רעיונות מהפכניים להקמת חברה מופת ואקולוגית. כך למשל, קיבוץ חולית אירח במשך תקופה את "מאהל ומגדל" של התנועה החלוצית "השומר החדש" ואילו עין השלושה מכשיר גרעינים של "הנוער הציוני" דרך מסלול הכשרה ייחודי. 

מפגשים בין המסורת והפריפריה למרכז

קל לחשוב שיישובי חבל אשכול הם פריפריה מבודדת. אך במבט מעמיק יותר, מגלים האזור הזה הוא למעשה המרכז האמיתי ובו קורית עיצוב חדש של החברה הישראלית לדורותיה. אזרחים המגיעים מקצוות תבל לקיבוציו הופכים חלק ממרקם התרבות הישראלית המתהווה, השילוב המרתק של מסורות עתיקות לצד חידושים וחלוציות. לא פעם נראים קיבוצים כגון גבולות, אורים ובארי כמציבים קו מנחה חדש לערכי המוסר והחברה בישראל דרך דוגמאות מחיי היומיום שלהם. קיבוצי חבל אשכול הם דוגמה מצוינת לכך שהפריפריה יכולה להוביל ולעצב את המרכז.

עולם התיירות המדברית והחוויתית

בשנים האחרונות התפתח ענף התיירות בקיבוצי חבל אשכול ככלי חשוב בחשיפת אורח החיים הייחודי שלהם. ביקור ב"מצפה גבולות", אתר שחזור המאחז הראשון של קיבוץ גבולות, הוא חוויה מרתקת והזדמנות לחוש כיצד חיו החלוצים בימים עברו. סיורים מודרכים חושפים את מפעל הגופרית הנטוש מימי המנדט ואת אנדרטת אנז"ק לזכר חיילי הגדוד הנודד הבריטי שנפלו באזור.

בקיבוץ ניר עוז שוכן אחד מגני הבוטניקה המרכזיים של ישראל - "הנקודה הירוקה". זהו גן ניסיונות לצמחיית המדבר המקיף מעל ל-900 זני צמחים שונים על פני 120 דונם. בכל שנה נערך בקיבוץ גבולות פסטיבל המוזיקה האלטרנטיבית "אינדינגב" עם הופעות מוזיקה וסדנאות יצירה בהשראת הנוף והרוח המדברית המקומית.

טיולים רגליים וסיורים במסלולי אופניים מאורגנים הפכו פופולריים באזור בזכות הנופים הייחודיים והאפשרות לחוש מקרוב את אורח החיים בקיבוצים. בנוסף לכל אלה נפתחו בקיבוצי חבל אשכול גלריות אומנות וחנויות יין וגבינה כדי לפתוח עבור המבקרים צוהר לתרבות ולמרקם התעשייה המקומית. מבקרים זוכים ללמוד ולחוות באמצעות חושיהם את הקשר העמוק שקיים בין החברה הקיבוצית לסביבה הייחודית שהיא חיה בה.

מתקפת הפתע על ישראל - 07.10.2023

ב-7 באוקטובר 2023, יום שבת וחג שמחת תורה, חמאס וארגוני טרור פלסטינים אחרים יזמו מתקפת פתע נרחבת על ישראל, תוך שילוב של ירי רקטות מסיבי והתקפות יבשתיות וימיות. המחבלים חדרו לעשרות יישובים בעוטף עזה וברחבי הארץ, טבחו באזרחים חפים מפשע, רצחו מאות בני אדם, חטפו אזרחים ופגעו קשות בתשתיות ורכוש. זוהי הפעולה הקטלנית ביותר של ארגון טרור כנגד ישראל בהיסטוריה, שהותירה אחריה למעלה מ-1,100 הרוגים ישראלים ומאות פצועים קשה. בתגובה יצאה ישראל למלחמה נגד חמאס.

הטרגדיה שהתרחשה בקיבוץ בארי בשנת 2023 טלטלה את כולנו. מעשי האכזריות של המחבלים, שגבו את חייהם של חפים מפשע, זעזעו את אמות הסיפים של החברה הישראלית.

אנחנו אבלים על יקיר יישובי חבל אשכול, שנלקחו בפתאומיות ובטרם עת. זיכרון חיוכם, אהבתם ותרומתם לקהילה ילוו את כל עם ישראל לעד.
אנחנו לא נשכח את מה שקרה. אנחנו נמשיך להנציח את זכרם ולפעול למען שחרורם של החטופים. אנחנו מאמינים שיום אחד, כולנו נהיה יחד שוב, חזקים יותר מאי פעם.
לא נשכח ולא נסלח. בהצלחה !


מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: מגן
פתרון 4 אותיות: בארי, סופה, רעים
פתרון 5 אותיות: אורים, חולית, נירים, צאלים
פתרון 6 אותיות: גבולות
פתרון 7 אותיות: כיסופים
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: כרם שלום, ניר יצחק, ניר עוז, עין השלושה

ביטויים דומים: קיבוץ בחבל אשכול מילון, קיבוץ בחבל אשכול תשחץ, קיבוץ בחבל אשכול תשבץ, קיבוץ בחבל אשכול 4 אותיות, קיבוץ בחבל אשכול =
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו