רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מינרל נפוץ בסלעי גרניט | מינרל נפוץ בסלעי גרניט תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מינרל נפוץ בסלעי גרניט. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מינרל נפוץ בסלעי גרניט" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מינרל נפוץ בסלעי גרניט בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

סיליקטים: אבן הבניין של קרום כדור הארץ

מינרלים, אותם חומרים טבעיים המרכיבים את עולמנו, הם אוצר גלום של תכונות ויופי. בין המינרלים, משפחת הסיליקטים היא המגוונת והנפוצה ביותר, ומהווה למעלה מ-90% מקרום כדור הארץ. סיליקטים, המבוססים על תרכובת של צורן וחמצן, מתגבשים במגוון רחב של מבנים, החל מארבעונים (פירמידות משולשת,) בודדים ועד לרשתות מורכבות. מבנה בסיסי זה, המכונה טטרהדרון, הוא אבן הבניין של הסיליקטים, והוא המקנה להם את תכונותיהם הייחודיות. קבוצת הסיליקטים נחלקת לתת-קבוצות רבות, בהתאם לאופן שבו הטטרהדרונים מתחברים זה לזה: נזו-סיליקטים, סורו-סיליקטים, אינו-סיליקטים, ציקלו-סיליקטים, פילו-סיליקטים וטקטו-סיליקטים. כל אחת מתת-קבוצות אלו כוללת מינרלים בעלי תכונות ומראה ייחודיים, התורמים למגוון העצום של המינרלים הסיליקטיים.

בריל: כשיופי וכימיה נפגשים

בין שלל המינרלים הסיליקטיים, בולט הבריל כמינרל בעל יופי יוצא דופן ותכונות כימיות מרתקות. נוסחת המבנה הכימי של הבריל, Be3Al2(SiO3)6, מלמדת אותנו על הרכבו: בריליום, אלומיניום, צורן וחמצן. מבנה הגביש הייחודי שלו, המורכב מטבעות משושות של סיליקטים המסודרות זו על גבי זו בעמודים, הוא הגורם לקשיותו הגבוהה (7.5-8 בסולם מוס) ולמשקלו הסגולי המרשים (2.6-2.9 גרם לסמ"ק). נקודת ההיתוך הגבוהה של הבריל (1420 מעלות צלזיוס) מעידה על יציבותו התרמית. תכונות אלו, לצד המראה המרהיב שלו, הפכו את הבריל לאחד המינרלים המבוקשים ביותר בעולם.

בריל: יותר מצבע אחד באבן אחת

בריל טהור, במצבו הטבעי, הוא חסר צבע. אולם, לעתים קרובות, נוכחותם של יסודות זרים בגביש גורמת להופעת מגוון מרהיב של צבעים. כל גוון של בריל זוכה לשם ייחודי משלו: ירוק אזמרגד, כחול אקוומרין, ורוד מורגניט, אדום ביקסביט, לבן גושניט, צהוב-ירוק הליודור וצהוב בריל מוזהב. הצבעים השונים נובעים מנוכחותם של יסודות קורט כמו כרום (ירוק), ברזל (צהוב, ירוק, כחול), מנגן (ורוד) וצזיום (ורוד). מגוון הצבעים של הבריל, בשילוב עם תכונותיו הפיזיקליות הייחודיות, הופכים אותו לאבן חן מבוקשת ויקרת ערך.

היכן מסתתר הבריל?

בריל מופיע לרוב בפגמטיטים גרניטיים, סלעים מגמטיים גסי גביש הנוצרים בשלבים הסופיים של התגבשות המאגמה. ניתן למצוא אותו גם בשיסט נציץ, סלע מותמר הנוצר בהרי געש. מרבצי הבריל המפורסמים ביותר בעולם כוללים את קולומביה, בה נמצאים אזמרגדים באיכות גבוהה, ברזיל, בה נמצאים אזמרגדים ומורגניט, מדגסקר, בה נמצאים בעיקר מורגניט, וארצות הברית, בה נמצאים מגוון סוגי בריל. בנוסף, ניתן למצוא בריל גם באפריקה, אירופה ואסיה.

בריל: לא רק אבן יפה

מעבר ליופיו, לבריל שימושים רבים בתעשייה ובטכנולוגיה. הבריל הוא המקור העיקרי להפקת בריליום, מתכת קלה וחזקה המשמשת בסגסוגות תעופתיות, ברפואת שיניים ובאלקטרוניקה. בעבר, שימש הבריל המלוטש כתחליף לזכוכית אופטית, ומכאן נגזרה המילה הגרמנית למשקפיים, "Brille". בנוסף, לבריל היסטוריה עשירה של שימוש במסורות ובאמונות של תרבויות שונות. הדרואידים הקדמונים השתמשו בבריל כאמצעי להיכנס למצב של טרנס, בעוד שהסקוטים כינו אותו "אבן עוצמה".

כשבריל הופך לפנינה

תעשיית אבני החן רואה בבריל אוצר של ממש. אזמרגד, אקוומרין ומורגניט הם הסוגים המבוקשים ביותר של בריל כאבני חן, והם משובצים בתכשיטים יוקרתיים. ערכה של אבן בריל נקבע על פי מספר גורמים: צבע, ניקיון, חיתוך וקראט (משקל). צבע עז ואחיד, היעדר פגמים, חיתוך מדויק ומשקל גבוה הם התכונות המבוקשות ביותר באבני בריל. אבני בריל באיכות גבוהה עשויות להגיע למחירים אסטרונומיים, והן נחשבות לסמל של יוקרה וסטטוס.

בריל: עבר, הווה ועתיד

בריל, עם מגוון צבעיו, תכונותיו הפיזיקליות הייחודיות ושימושיו הרבים, הוא מינרל מרתק בעל היסטוריה עשירה. הוא משמש כאבן חן יקרת ערך, כמקור לבריליום וכאובייקט בעל משמעות תרבותית. בעתיד, מחקר ופיתוח בתחום הבריל עשויים להוביל לגילויים חדשים ולשימושים נוספים במינרל זה. עם זאת, חשוב לזכור כי כריית בריל, כמו כל כרייה אחרת, עלולה להשפיע על הסביבה. לכן, יש לפעול לקידום כרייה בת קיימא של בריל ושל מינרלים אחרים, על מנת לשמר את משאבי הטבע שלנו לדורות הבאים. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות: בריל, ברקת  
פתרון 5 אותיות: אמרלד
פתרון 6 אותיות: אזמרגד

פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: מינרל נפוץ בסלעי גרניט תשחץ, מינרל נפוץ בסלעי גרניט תשבץ, מינרל נפוץ בסלעי גרניט פירוש, מינרל נפוץ בסלעי גרניט מילה נרדפת, מינרל נפוץ בסלעי גרניט 4 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו