רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


ירד מהפסים (עגה) | ירד מהפסים (בסלנג) תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה ירד מהפסים (בסלנג). בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "ירד מהפסים (בסלנג)" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה ירד מהפסים (עגה) בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

שיגעון: מסע בין עולמות – מהעת העתיקה ועד למורכבות המודרנית

מבוא – שיגעון כראי לנפש האדם ותרבותו

השיגעון, תופעה אנושית עתיקת יומין, אינו רק אבחנה רפואית, אלא חלון מרתק אל עומק נפש האדם והחברה בה הוא חי. לאורך ההיסטוריה, תרבויות שונות התייחסו לשיגעון בדרכים מגוונות, החל מהאדרה ויראה, דרך פחד ודחייה, ועד לניסיון להבין ולרפא. מסע בזמן זה, מהעת העתיקה ועד לימינו, חושף את השינויים בהגדרות השיגעון, בגורמים המיוחסים לו וביחס כלפי אלו המתמודדים עמו. שאלות מרכזיות עולות: כיצד השתנו תפיסות השיגעון? מהם הגורמים המיוחסים לו כיום? וכיצד השפיעו תפיסות אלו על היחס לחולי נפש?

שיגעון בעת העתיקה – בין אלים, שדים וגורל

בעולם העתיק, השיגעון נתפס לעתים קרובות כעונש או ברכה מהאלים. במיתולוגיה היוונית, למשל, האלה הרה הטילה טירוף על הרקולס, שגרם לו להרוג את אשתו וילדיו. בתרבויות מסופוטמיות, כמו בבל ואשור, יוחסו הפרעות נפשיות לרוחות רעות, לשדים ולכישוף. לעומת זאת, ביוון העתיקה, רופאים כמו היפוקרטס הציעו הסברים רציונליים יותר לשיגעון, וקישרו אותו לחוסר איזון בנוזלי הגוף. גישה זו, המכונה "תאוריית ארבע הליחות", היוותה את הבסיס לרפואה המערבית במשך מאות שנים.

ימי הביניים – בין דיבוק, כישוף ו"טיפול" אכזרי

עם עליית הנצרות בימי הביניים, השיגעון נתפס לעתים קרובות כמאבק בין טוב לרע, והיחס כלפי "משוגעים" הוחמר. הם נחשבו ל"אחוזי דיבוק" או ל"מכשפים", והוענשו באכזריות. במהלך ציד המכשפות, אלפי נשים הואשמו בכישוף והוצאו להורג, לעתים קרובות על סמך התנהגות שנחשבה לחריגה או "משוגעת". בתי החולים לחולי נפש, שנוסדו באותה תקופה, היו לרוב מקומות של הזנחה ואלימות, בהם חולים נכלאו בתנאים מחפירים ועברו "טיפולים" אכזריים.

השפיות – מושג חמקמק ויחסי

הגדרת השפיות היא מורכבת ותלויה בהקשר תרבותי וחברתי. מה שנחשב לשפוי בתרבות אחת עשוי להיחשב לחריג בתרבות אחרת. אלפרד קורזיבסקי, מייסד הסמנטיקה הכללית, הציע את תאוריית המפה-טריטוריה, לפיה שפיות היא היכולת להתאים את התפיסה שלנו למציאות, בדומה להתאמה בין מפה לטריטוריה. הפסיכואנליטיקאי אריך פרום הרחיב את הדיון לשפיות חברתית, וטען כי לא רק פרטים יכולים להיות "לא שפויים", אלא גם חברות שלמות, אם הן מקדמות ערכים הרסניים או פוגעניים.

שיגעון בעידן המודרני – בין מדע, סטיגמה ותקווה

במאה ה-20, המהפכה הפסיכואנליטית של זיגמונד פרויד חוללה שינוי משמעותי בהבנת השיגעון. פרויד טען כי שורשי ההפרעות הנפשיות נעוצים בטראומות ילדות ובקונפליקטים לא מודעים. במקביל, התפתחות הפסיכיאטריה הביאה לפיתוח תרופות וטיפולים חדשים, שאפשרו שיפור משמעותי במצבם של חולי נפש רבים. עם זאת, הסטיגמה הקשורה למחלות נפש עדיין קיימת, ומקשה על שילובם של חולי נפש בחברה.

שיגעון ככוח יצירתי – בין גאונות לטירוף

במשך שנים רבות, הועלתה השאלה האם קיים קשר בין שיגעון לגאונות. אמנים, סופרים ומדענים רבים, כמו וינסנט ואן גוך (צייר הולנדי) וארנסט המינגווי (סופר אמריקאי ידוע), סבלו ממחלות נפש, והועלתה הסברה כי ייסוריהם הנפשיים היוו דלק ליצירתם. עם זאת, חשוב לזכור כי מחלת נפש אינה תנאי הכרחי ליצירתיות, וכי אנשים רבים המתמודדים עם אתגרים נפשיים אינם בהכרח גאונים.

שיגעון כהשתקפות האנושיות

השיגעון, על כל גווניו, הוא חלק בלתי נפרד מהקיום האנושי. הוא מזכיר לנו את השבריריות של התודעה ואת המורכבות של הנפש. בעוד שהמדע ממשיך לחקור את הגורמים הביולוגיים, הפסיכולוגיים והחברתיים של מחלות נפש, חשוב לזכור כי מאחורי האבחנות והתסמינים עומדים בני אדם, עם סיפורים, רגשות וחלומות. יחס של חמלה והבנה כלפי אלו המתמודדים עם אתגרים נפשיים הוא צעד חשוב בדרך לחברה בריאה ומכילה יותר. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
השתגע
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
  
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: 
איבד את השפיותהתחלק על השכל, יצא מדעתו, נטרפה עליו דעתו, נפל לו בורג 
ביטויים דומים: ירד מהפסים (עגה) תשחץ, ירד מהפסים (בסלנג) תשבץ, ירד מהפסים (עגה) פירוש, מה זה ירד מהפסים (עגה)?, ירד מהפסים (עגה) מילה נרדפת, ירד מהפסים (בסלנג) 9 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו