רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


סוג של אנטילופה אפריקאית | סוג של אנטילופה אפריקאית תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה סוג של אנטילופה אפריקאית. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "סוג של אנטילופה אפריקאית" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה סוג של אנטילופה אפריקאית בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

מבוא לאנטילופות

אנטילופות הן קבוצה מגוונת של יונקים אוכלי עשב ממשפחת הפריים, המאופיינים במבנה גוף קל, פרסה שסועה, ורגליים חזקות המתאימות לריצה מהירה. קבוצה זו אינה מונופילטית, כלומר, המינים השונים הקרויים אנטילופות אינם קרובים זה לזה מבחינה אבולוציונית. למעשה, אנטילופות נמצאות בכל תת-המשפחות של משפחת הפריים ולעיתים קרובות קרובות יותר לפרות או עיזים מאשר למינים אחרים של אנטילופות. אזורי התפוצה הטבעיים של האנטילופות משתרעים על פני אירואסיה ואפריקה, כשכמה מינים הוכנסו לאמריקה על ידי האדם. אנטילופות נודעות ביופיין ובזריזותן, ותורמות רבות לאקולוגיה של האזורים בהם הן חיות, במיוחד בסוואנות האפריקניות.

ראם הצבי

ראם הצבי (Oryx gazella), המוכר גם בשם גמסבוק, הוא מין של אנטילופה גדולה ממשפחת הראמים. הראם חי בעיקר בדרום אפריקה, והוא מתאפיין בגוף שרירי, קרניים ארוכות וישרות, ופסים שחורים המאפיינים את פרוותו. גובהו בכתפיים מגיע ל-1.2 מטרים ומשקלו נע בין 100 ל-240 ק"ג, כאשר הזכרים גדולים מהנקבות. הקרניים של ראם הצבי, המגיעות לאורך של 85 סנטימטרים, משמשות את הזכרים להגנה על הטריטוריה, בעוד שהנקבות משתמשות בהן להגנה על עצמן ועל צאצאיהן. ראם הצבי מותאם לחיים בתנאי מדבר, ויכול לשרוד תקופות ארוכות ללא מים בזכות מנגנונים פיזיולוגיים המאפשרים לו לשמור על מאזן מים תקין.

בובאל הכף

בובאל הכף (Alcelaphus caama), הנקרא גם בובאל אדום, הוא מין של אנטילופה גדולה החיה באזור אפריקה הדרומית. לבובאל הכף קרניים כבדות וגדולות המתעקלות בצורת "S", והן עבות ורחבות לכל אורכן. אורך הקרניים נע בין 60 ל-70 סנטימטרים והן נראות מרשימות במיוחד בפרטים מבוגרים. לבובאל הכף מבנה גוף מוצק ושרירי, והוא מותאם לחיים בסוואנות ובאזורים פתוחים. צבע פרוותו משתנה בין חום לאדמדם, והוא נחשב לאחד המינים הנפוצים ביותר של בובאל באפריקה הדרומית. הבובאלים חיים בעדרים גדולים ונודדים בחיפוש אחר מזון ומים, כאשר התזונה שלהם מורכבת מעשבים וצמחי מרעה שונים.

צביון אדרס

צביון אדרס (Cephalophus adersi), המכונה גם צביון זנזיבר או צביון אדום גמדי, הוא מין קטן ונדיר של אנטילופה החי בחוף המזרחי של אפריקה ובאיים הסמוכים לו, כגון זנזיבר. צביון אדרס מתאפיין בפרווה בצבע חום-אדמדם, קרניים קטנות וישרות וציצת שיער במצח. אורכן של הקרניים הוא בין 3 ל-5 סנטימטרים והן דקות ועדינות. צביון אדרס ניזון בעיקר מעלים, נבטים, פירות וזרעים, ולעיתים גם מחרקים ופגרים קטנים. הוא נחשב למין ביישן וחמקמק, ומבלה את רוב זמנו ביערות ובאזורים סבוכים בהם הוא מוצא מחסה מטורפים. בשל נדירותו, צביון אדרס מצוי בסכנת הכחדה ונעשו מאמצים רבים לשימורו.

ההיבטים האקולוגיים של האנטילופות

האנטילופות ממלאות תפקיד חשוב באקולוגיה של אזורי התפוצה שלהן, במיוחד באפריקה. הן מהוות מקור מזון מרכזי לטורפים גדולים כמו אריות, נמרים וצבועים, ובכך משפיעות על הדינמיקה של שרשרת המזון. בנוסף, האנטילופות משפיעות על הצמחייה במקומות בהן הן רועות, ולעיתים אף מונעות התפשטות של צמחים מסוימים על ידי רעייתם. באמצעות הנדידה שלהן, האנטילופות מפזרות זרעים ומקדמות את הרבייה של צמחים שונים. הנדידה הגדולה של אנטילופות כמו הגנו והצבאים האפריקנים היא דוגמה מרתקת להשפעתן על המערכת האקולוגית.

חשיבות השימור של האנטילופות

השימור של מיני האנטילופות הוא חיוני לשמירה על המגוון הביולוגי ועל האיזון האקולוגי באזורים בהם הן חיות. רבים ממיני האנטילופות נתונים לסכנת הכחדה בשל ציד בלתי חוקי ואובדן בתי גידול. תוכניות שימור שונות מתמקדות בשמירה על בתי הגידול הטבעיים של האנטילופות, חקיקה נגד ציד בלתי חוקי, וחינוך הציבור לחשיבות השמירה על המינים הללו. בישראל, ניתן לראות מיני אנטילופות בגני חיות כמו הספארי ברמת גן וגן החיות התנ"כי, בהם נעשים מאמצים לשימורם ולהעלאת המודעות הציבורית לחשיבותם.

לסיכום

האנטילופות, עם מגוון המינים הרחב והמאפיינים המיוחדים של כל מין, מהוות חלק חשוב ומשמעותי במערכת האקולוגית של אזורי התפוצה שלהן. מינים כמו ראם הצבי, בובאל הכף וצביון אדרס מציגים את ההתאמות השונות של האנטילופות לחיים בסביבות מגוונות, ממדבריות ועד יערות סבוכים. השימור של מינים אלו הוא קריטי לשמירה על האיזון האקולוגי ועל המגוון הביולוגי. באמצעות מאמצי שימור וניהול נכון של אזורי המחיה שלהן, ניתן להבטיח את המשך קיומן של האנטילופות ואת תרומתן החשובה למערכת האקולוגית. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: גנו, יאק, ראם, תאו 
פתרון 4 אותיות: גאור, קודו
פתרון 5 אותיות: אילנד, בונגו, ביזון, בנטנג, דישון, 
פתרון 6 אותיות: אימפלה
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: 
אילנד מצוי, אילנד ענק, אנואה ההרים, אנואה השפלה, אנטילופת סוס שחורה, בובאל הכף, בובאל ליכטנשטיין, בקר הבית, דישון מקראי, צביון כחול, צביון לבן־גחון, צביון פיטרס, קודו מסורטט, קודו סילבטיכוס, ראם ביסה, ראם הצבי, ראם לבן, תאו אסייתי
ביטויים דומים: סוג של אנטילופה אפריקאית מילון, סוג של אנטילופה אפריקאית תשחץ, סוג של אנטילופה אפריקאית תשבץ, סוג של אנטילופה אפריקאית 6 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו