רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


קיבוץ בגליל התחתון | קיבוץ בגליל התחתון תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה קיבוץ בגליל התחתון. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "קיבוץ בגליל התחתון" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה קיבוץ בגליל התחתון בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

תקציר

הגליל התחתון הוא חבל ארץ בצפון הארץ, המשתרע ממזרח לכנרת ועד לעמק יזרעאל. אזור זה מיושב בצורה שש מושבים, קיבוצים ויישובים קהילתיים. הקיבוצים בגליל התחתון הם חלק בלתי נפרד מהנוף המקומי. אלו הוקמו על ידי תנועות ההתיישבות העובדות. הקיבוצים בגליל התחתון מתאפיינים בפעילות חקלאית, תעשייתית וחברתית ענפה.

גאוגרפיה

הגליל התחתון הוא חבל ארץ הררי יחסית, עם פסגות המגיעות לגובה של כ-500 מטרים מעל פני הים. הקרקע בגליל התחתון מורכבת מסוגים שונים של סלעים, בהם גיר, בזלת וטרה-רוסה. האקלים בגליל התחתון הוא אקלים ים תיכוני, עם קיץ חם ויבש וחורף קריר וגשום. המים בגליל התחתון הם מקור חיים חשוב. בעבר, התבססו היישובים בגליל התחתון על מי מעיינות, אך כיום קיימים באזור מספר סכרים ומאגרי מים גדולים, המספקים מים לכל היישובים.

קיבוצים בגליל התחתון

כיום, קיימים בגליל התחתון כ-30 קיבוצים. הקיבוצים בגליל התחתון מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים:

  • קיבוצים חקלאיים, המתמקצעים בחקלאות, בעיקר בגידול תבואות, ירקות ופירות.
  • קיבוצים תעשייתיים, המתמקצעים בתעשייה, בעיקר במפעלי מזון, פלסטיקה ומכונות.
  • קיבוצים מעורבים, המתמקצעים בחקלאות ובתעשייה כאחד.

הקיבוצים בגליל התחתון מהווים מרכז חיים תוסס ומגוון. הם מציעים מגוון רחב של שירותים לתושביהם, בהם חינוך, בריאות, תרבות ופנאי.

ביטויים נוספים שיכולים להופיע בתשבץ באותו הקשר:

סוגי קיבוצים בישראל

על פי ההגדרה החוקית בישראל, קיימים שלושה סוגים של קיבוצים:

  • קיבוץ שיתופי - קיבוץ אשר משמר באורחות חייו מערכות חיים שיתופיות, המאורגן על יסודות של בעלות הכלל בקניין, של עבודה עצמית ושל שוויון ושיתוף בייצור, בצריכה ובחינוך.
  • קיבוץ מתחדש - יישוב אשר מקיים מספר מערכות חיים שיתופיות. מבחינה משפטית מדובר באגודה להתיישבות שהיא יישוב נפרד. היישוב מאורגן על יסודות של שיתוף הכלל בקניין ובאמצעי הייצור, של עבודה עצמית ושל שוויון, בצריכה ובחינוך.
  • קיבוץ עירוני - יישוב המתקיים בתוך תחומי יישוב קיים (עיר) ומקיים אורחות חיים של יישוב נפרד ושיתופי, ומאורגן על עקרונות של עבודה עצמית ושל שיתוף בהכנסות, בצריכה ובחינוך על בסיס עקרונות של שוויון בין החברים.

החיים הקיבוץ

החיים בקיבוץ מאופיינים בשיתוף פעולה הדדי ובאחריות משותפת. כל תושב הקיבוץ תורם את חלקו לחיי הקהילה, בין אם בעבודה, בחינוך, בתרבות או בתחומים אחרים. חיי הקיבוץ מתבססים על עקרונות של שוויון, צדק חברתי ושיתוף. כל תושב הקיבוץ זכאי לתנאי חיים טובים, ללא קשר למצבו הכלכלי או החברתי. קיבוצים בגליל התחתון הם מקום מיוחד, המציעים אורח חיים ייחודי. הקיבוצים בגליל התחתון הם חלק בלתי נפרד מהנוף המקומי, והם מהווים מקור גאווה למדינת ישראל. בהצלחה !


מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: גבע, יחד, פלך (קיבוץ בגליל התחתון)
פתרון 4 אותיות: אשבל, גלעד, דליה, לביא, לוטם, מורן (קיבוץ בגליל התחתון), רביד, תובל
פתרון 5 אותיות: הזורע , הרדוף, כישור, מגידו, קדרים
פתרון 6 אותיות: אלונים, חפציבה (קיבוץ בגליל), יזרעאל
פתרון 7 אותיות: הסוללים
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון 2 מילים ומעלה:
בית אלפא, בית השיטה, בית קשת (קיבוץ בגליל התחתון), בית רימון, גבעת עוז, משמר העמק, עין דור, עין השופט, רמות מנשה, רמת השופט, שער העמקים, תל יוסף

ביטויים דומים: קיבוץ בגליל התחתון מילון, קיבוץ בגליל התחתון 6 אותיות, קיבוץ בגליל התחתון מילה נרדפת, קיבוץ בגליל התחתון שתי מילים, קיבוץ בגליל התחתון תשחץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

תגובה 1:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו