רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


שלוחה של המעי הגס | שלוחה של המעי הגס תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם, קבלנו את ההגדרה שלוחה של המעי הגס. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "שלוחה של המעי הגס" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים כדוגמת: ידיעות אחרונות, מעריב או ישראל היום, וגם במגזינים השונים כמו: שבועון לאשה, פנאי פלוס, מוסף 7 ימים ועוד... 
לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה שלוחה של המעי הגס בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

השומר של בריאות המעיים

התוספתן, שלוחה צינורית חסומה של המעי הגס, הוא מבנה חשוב ומורכב יותר ממה שנהוג היה לחשוב. מדובר באיבר צרור ודק, שאורכו כ-8-10 ס"מ ורוחבו כ-8 מ"מ, הממוקם בחלק הימני של הבטן התחתונה. רירית התוספתן מכילה תאים רבים הקשורים למערכת החיסון, אשר יכולים להגיב לזיהומים נגיפיים או חיידקיים באמצעות התנפחות וגדילה. אספקת הדם לאיבר זה מבוצעת על ידי עורק התוספתן.

מקור השם "תוספתן"

השם "תוספתן" הוא תרגום מילולי של המונח הלטיני "אפנדיקס", המשמעו "תוספת" או "נספח". שמו בא לידי ביטוי בעובדה שהתוספתן הוא שלוחה של המעי הגס, ולכן מהווה מעין תוספת או נספח לצינור העיכול הראשי. המונח העברי משקף היטב את מיקומו ותפקידו בגוף.

חידות התוספתן בממלכת החי

אצל בעלי חיים רבים, בעיקר אוכלי עשב, התוספתן גדול ומשמעותי יותר בהשוואה לגודלו באדם. בחיות אלו, התוספתן מסייע בעיכול תאית באמצעות חיידקים המפרישים אנזימים מפרקים. בעבר הונח כי אצל האדם התוספתן הוא למעשה שריד אבולוציוני, איבר שאיבד את תפקידו המקורי עם השינוי בהרגלי התזונה. אולם מחקרים חדשים מראים שהתוספתן עשוי לשמש כ"מקלט" לחיידקים מועילים במעיים.

המקלט החיידקי במעיים

לפי תיאוריה חדשה של חוקרים מאוניברסיטת דיוק, התוספתן עשוי לפעול כמעין "מקלט" עבור חיידקים טובים במעי הגס. כאשר מחלה קוטלת את אוכלוסיית החיידקים המועילים בשאר חלקי המעיים, התוספתן משמר ומגן על מאגר חיידקים אלו. לאחר ההחלמה, חיידקים אלו יכולים לצאת מהתוספתן ולאכלס מחדש את המעיים. מחקרים תומכים בתיאוריה זו, ומראים כי אנשים ללא תוספתן סובלים יותר ממחלות הקשורות לפגיעה בחיידקי המעיים.

סכנות של דלקת תוספתן

למרות תפקידיו החיוניים, במקרים מסוימים התוספתן עלול להוות גורם סיכון לבריאות. דלקת בתוספתן עלולה לגרום לחולשה, בחילות וכאבי בטן חריפים בצד הימני התחתון של הבטן. אם הדלקת אינה מטופלת, התוספתן עלול להינקב, מצב המסכן חיים עקב התפזרות חומרים דלקתיים ומזוהמים בחלל הבטן. הטיפול המקובל במקרה כזה הוא הסרת התוספתן באמצעות ניתוח כירורגי דחוף, הידוע כאפנדקטומיה.

התמודדות עם סימנים מוקדמים

עם זאת, הסרת התוספתן אינה נחוצה במקרים רבים אחרים, ורצוי להימנע ממנה ככל האפשר. כדי לשמור על בריאות התוספתן, חשוב להכיר את הסימנים המוקדמים של דלקת ולפנות לייעוץ רפואי במהרה. סימנים אלו כוללים כאבי בטן תחתונים, חום וחולשה כללית. זיהוי מוקדם והתערבות נכונה יכולים למנוע את הצורך בהסרת התוספתן.

כריתת תוספתן:

כריתת תוספתן, הסרת התוספתן, היא הליך כירורגי נפוץ המשמש לטיפול בדלקת התוספתן. תסמיני דלקת התוספתן כוללים חולשה, בחילות וכאבי בטן עזים בבטן הימנית התחתונה. הניתוח חיוני למניעת סיבוכים כמו ניקוב וזיהומים מסכני חיים. בהצלחה!מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
תוספתן 
פתרון 7 אותיות:
אפנדיקס (שלוחה של המעי הגס)
פתרון 8 אותיות ומעלה: אפנדיציט (כינוי לדלקת התוספתן)

פתרון של שתי מילים ומעלה: 
מעי עיוור
ביטויים דומים: שלוחה של המעי הגס מילון, שלוחה של המעי הגס פירוש, שלוחה של המעי הגס מילה נרדפת, שלוחה של המעי הגס 6 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו