רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


שלוחה של המעי הגס | שלוחה של המעי הגס תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם, קבלנו את ההגדרה שלוחה של המעי הגס. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "שלוחה של המעי הגס" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים כדוגמת: ידיעות אחרונות, מעריב או ישראל היום, וגם במגזינים השונים כמו: שבועון לאשה, פנאי פלוס, מוסף 7 ימים ועוד... 
לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה שלוחה של המעי הגס בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

שלוחה של המעי הגס שמכונה גם "תוספת דמוית" תולעת או "מעי עיוור", היא שלוחה צינורית קטנה בתחילת המעי הגס, באורך של כ-8-10 ס"מ וברוחב של 8 מילימטרים, הממוקמת בחלק הימני התחתון של הבטן. הוא מכיל תאי מערכת חיסון המגיבים לזיהומים, בדומה לשקדים. התוספתן הוא איבר בעל תפקיד לא ברור. ישנן מספר השערות לגבי תפקידו של התוספתן, אך אף אחת מהן אינה מבוססת על ראיות חד משמעיות.

בבעלי חיים שונים:
אצל אוכלי עשב, התוספתן גדול יותר ומסייע בעיכול תאית. מחקרים עדכניים מצביעים על כך שהוא עשוי לשמש מקלט לחיידקים מועילים במהלך מחלות המדללות את חיידקי המעי, ומסייעים בשיקום אוכלוסיית החיידקים לאחר מחלות.

כריתת תוספתן:
כריתת תוספתן, הסרת התוספתן, היא הליך כירורגי נפוץ המשמש לטיפול בדלקת התוספתן. תסמיני דלקת התוספתן כוללים חולשה, בחילות וכאבי בטן עזים בבטן הימנית התחתונה. הניתוח חיוני למניעת סיבוכים כמו ניקוב וזיהומים מסכני חיים.

מידע נוסף:
אספקת הדם לתוספתן מגיעה מהעורק התוספתן.
חוקרים מאוניברסיטת דיוק מציעים את התוספתן כמקלט לחיידקים מועילים במהלך מחלות. תסמיני דלקת התוספתן עשויים להתבטא בתחילה כלחץ בבטן העליונה.
כריתת תוספתן היא אחד הטיפולים הכירורגיים הנפוצים ביותר בעולם. בהצלחה !


מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
תוספתן 
פתרון 7 אותיות:
אפנדיקס (שלוחה של המעי הגס)
פתרון 8 אותיות ומעלה: אפנדיציט (כינוי לדלקת התוספתן)

פתרון של שתי מילים ומעלה: 
מעי עיוור
ביטויים דומים: שלוחה של המעי הגס מילון, שלוחה של המעי הגס פירוש, שלוחה של המעי הגס מילה נרדפת, שלוחה של המעי הגס 6 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו