רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


פרשה בספר שמות | פרשה בחומש שמות תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה פרשה בספר שמות. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "פרשה בספר שמות" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה פרשה בספר שמות בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.

הקדמה:

ספר שמות, השני בתורה, פותח צוהר לעולם מרתק של הרפתקאות, ניסים, מצוות ומוסר. ספר זה מספר את סיפורם של בני ישראל, מצאצאי יעקב, שעברו שעבוד קשה במצרים, יצאו לחופשי בהנהגתו של משה, וקיבלו את התורה בהר סיני.

שעבוד וגאולה:

בני ישראל, שהגיעו למצרים כאורחים רצויים, הפכו עם הזמן לעבדים נרצעים. פרעה, מלך מצרים, חשש מכוחם הגובר והטיל עליהם עבודות פרך. משה, נולד וגדל בבית פרעה, אך לאחר שראה את סבל אחיו, ברח למדין. שם פגש את יתרו, כהן מדין, נישא לבתו ציפורה, ועבד כרועה צאן.

ביום גורלי, פגש משה סנה בוער וראה את מלאך ה' בתוכו. ה' ציווה עליו לשוב למצרים ולשחרר את בני ישראל מעבדות. משה, תחילה חשש וחסר ביטחון, אך נענה לבסוף לקריאה.

מכות מצרים:

משה ואהרון, אחיו, ניגשו לפרעה בשם ה' ודרשו את שחרור בני ישראל. פרעה סירב, וה' הטיל על מצרים סדרה של עשר מכות קשות: דם, צפרדעים, כינים, ערוב, דבר, שחין, ברד, ארבה, חושך ומכת בכורות. מכות אלו הראו את כוחו של ה' והביאו בסופו של דבר לשחרור העם.

יציאת מצרים:

לאחר מכת בכורות, נכנע פרעה וציווה על בני ישראל לצאת ממצרים. הם יצאו בחיפזון, בלילה, ולקחו איתם בצק שלא הספיק לתפוח. אירוע זה הנציח את חג הפסח, שבו אנו אוכלים מצות ומראים את הוקרתנו לחופש.

מסע במדבר:

בני ישראל יצאו למסע ארוך במדבר. לאורך הדרך, הם התמודדו עם קשיים רבים: מחסור במים ובמזון, תלונות ומרד, התקפות של עמים אחרים. משה, מנהיגם הנאמן, תמך בהם, ניהל אותם ודאג לצורכיהם.

מתן תורה:

שיאו של ספר שמות הוא מעמד מתן תורה בהר סיני. משה עלה להר וקיבל מה' את עשרת הדיברות, עקרונות יסודיים של אמונה ומוסר. לאחר מכן, ניתנו לו מצוות נוספות, הן הלכתיות והן חברתיות, שנועדו להקים חברה מתוקנת ומוסרית.

מורשתו של ספר שמות:

ספר שמות הוא ספר יסוד בתורה וביהדות. הוא מספר סיפור מרגש של גאולה, התמודדות וצמיחה. סיפור זה מעורר השראה ומעביר מסרים חשובים על אמונה, צדק חברתי, חירות וחשיבות קיום מצוות. בהצלחה !
מודעות
פתרון 2 אותיות: בא
פתרון 3 אותיות: 
פתרון 4 אותיות: 
בשלח, וארא, יתרו, שמות, תצוה 

פתרון 5 אותיות: ויקהל, פקודי, תרומה
פתרון 6 אותיות: משפטים
פתרון 7 אותיות:  
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה: 
כי תשא
ביטויים דומים: פרשה בספר שמות תשחץ, פרשה בספר שמות תשבץ, פרשה בספר שמות מילון, מה זה פרשה בספר שמות?, פרשה בספר שמות מילה נרדפת
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו