רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


ענן נוצות | ענן נוצות תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם, קבלנו את ההגדרה ענן נוצות . בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש.
ראשית, נסתכל על ההגדרה ענן נוצות בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש ארגנו את התשובות לפי סדר האלפבית. 

ענן נוצות: יצירת אמנות טבעית בשמיים

ענני נוצות, המוכרים גם כ- "צירוס" בלטינית, הם סוג מרהיב של עננים המזכירים במראהם נוצות דקיקות ורכות. למרות יופיים העדין, עננים אלו מספקים מידע חשוב על תנאי מזג האוויר הצפויים. במאמר זה, נציג סקירה מעמיקה של ענני הנוצות, תוך התמקדות במאפייניהם, היווצרותם, השפעתם על מזג האוויר, ואף התייחסות להופעתם בכוכבי לכת אחרים.

מהם ענני נוצות?

ענני נוצות הם עננים דלילים וקלים, המורכבים מגבישי קרח זעירים. הם נוצרים בגובה רב, בדרך כלל מעל 5,000 מטרים באזורים ממוזגים ומעל 6,100 מטרים באזורים טרופיים. מראהם הייחודי של עננים אלו נובע מהסידור המיוחד של גבישי הקרח, היוצרים צורות דמויות חוטים דקים ומסתעפים.

כיצד נוצרים ענני נוצות?

ההיווצרות של ענני נוצות קשורה קשר הדוק לטמפרטורות הנמוכות השוררות בגובה רב. כאשר אדי מים עולים גבוה באטמוספירה, הטמפרטורה יורדת עד כדי התעבותם והפיכתם לגבישי קרח. גבישי קרח אלו, קלים וקטנים יחסית, נשארים מרחפים באוויר ויוצרים את ענני הנוצה.

מה הקשר בין ענני נוצות למזג האוויר?

הופעתם של ענני נוצות בשמיים עשויה להוות סימן מקדים לשינויים במזג האוויר. לעיתים קרובות, עננים אלו מופיעים לפני חזיתות מזג אוויר סוערות, כגון גשמים או סופות רעמים. הסיבה לכך היא שזרמי אוויר עולים, הנושאים אדי מים לגובה רב, קשורים לעיתים קרובות למערכות מזג אוויר אלו.

עם זאת, חשוב לציין שענני נוצות לא תמיד מבשרים על מזג אוויר סוער. ייתכן שהם יופיעו גם בשמיים בהירים, ללא כל שינוי משמעותי במזג האוויר. לכן, חשוב להתייחס להופעתם של עננים אלו כחלק ממכלול נתונים רחב יותר, הכולל גם נתוני טמפרטורה, לחות ולחץ אטמוספרי, לצורך חיזוי מזג אוויר מדויק.

ענני נוצות בכוכבי לכת אחרים

ענני נוצות אינם ייחודיים לכדור הארץ. למעשה, הם נצפו גם בכוכבי לכת רבים אחרים במערכת השמש, כולל מאדים, צדק, שבתאי ואורנוס. ייתכן שהם קיימים גם בנפטון, אך טרם התקבלו ראיות חותכות לכך.

הרכבתם של ענני נוצות בכוכבי לכת אחרים עשויה להשתנות בהתאם לתנאי הסביבה הייחודיים של כל כוכב. לדוגמה, על מאדים, ענני נוצות מורכבים בעיקר מקרח מים, בעוד שבצדק ובתאומים הם עשויים גם מאמוניה ומתאן.

עובדות מרתקות על עובי ענני הצירוס:

ענני צירוס, המוכרים ביופיים העדין, עשויים להפתיע בגודלם המשתנה. עוביים נע בין 100 מטרים מרשימים ל-8,000 מטרים עצומים, כאשר הממוצע עומד על 1,500 מטרים.

למרות גודלם, צפיפות גבישי הקרח בעננים אלו נמוכה יחסית. בממוצע, ניתן למצוא 30 גבישי קרח בכל ליטר, אך מספר זה יכול להשתנות משמעותית, בטווח אדיר של שמונה סדרי גודל! ייתכן שתמצאו רק גביש קרח יחיד ב-10,000 ליטר, או לחלופין, 10,000 גבישי קרח באותו נפח.

גודל גבישי הקרח עצמם נע בין 0.01 מ"מ זעירים לכמה יחידות אורך של מילימטרים בודדים. חשוב לציין שגבישי הקרח בענני צירוס קטנים משמעותית מאלו הנמצאים בפסי התעבות, שם אורכם נע בין 0.01 מ"מ ל-0.1 מ"מ.

לסיכום

ענני נוצות הם תופעה טבעית מרהיבה, המספקת הצצה אל תוך עולם מרתק של גבישי קרח וזרמי אוויר בגובה רב. הבנת היווצרותם, תפקידם במערכת מזג האוויר והופעתם בכוכבי לכת אחרים, מעמיקה את ההבנה שלנו את העולם סביבנו ומעוררת השראה לחקור ולגלות עוד. בהצלחה !


מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות: 
צירוס
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: ענן נוצות 5 אותיות, ענן נוצות מילון, ענן נוצות פירוש, מה זה ענן נוצות?, ענן נוצות מילה נרדפת, ענן נוצות =
למציאת תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו