רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


טיפים לפתרון תשחצים ותשבצים

אוהבים תשחצים ותשבצים? קחו טיפים מצוינים שיסיעו לכם לפתור אותם בדרך נכונה!  
פתרון תשחצים

תשחצים ותשבצים, הם פתרון מצוין להעשיר את האינטליגנציה האישית ולפתח את המוח. ניתן לראות כי אנשי רבים במהלך חייהם מוצאים את עצמם מתעסקים בפתרון תשבצים ותשחצים ומגלים בדבר הנאה רבה. למי שלא מכיר את תשבצים אלו, לעיתים הם נראים כמו סינית ממש, אך אל תיבהלו, בעזרת טיפים וטריקים קטנים, תוכלו לפתור את התשבצים בקלות רבה – ואף להתמכר אליהם! 
בשלב הראשוני – התחילו לפתור את מה שאתם יודעים

לרוב בתשבצים ותשחצים, ישנם שאלות קלות יותר ושאלות קשות במיוחד. על מנת להיזרק למים, התחילו עם השאלות הקלות שהתשובות בהם נשלפות לכם בדקה מהשרוול, כך תוכלו לראות בעין כיצד התשבץ מתחיל להתמלא. חשוב שלא להתעכב על שאלה מסוימת שאינכם יודעים ועברו לשאלות הבאות. 

שימו לב לרמזים קטנים הנמצאים בתוך השאלות

לעיתים התשובה מסתתרת בתוך השאלה ודי לקרוא בשנית את השאלה בכדי להבין איך להגיע במהירות האפשרית לתשובה, או לחלופין מסתתרת שאלה נוספת אותה תוכלו לשאול את עצמכם על מנת להגיע לתשובה. לדוגמא – באיזה עיר גדל ונולד מישהו מסוים? אם תשאלו את עצמכן מהו מוצאו של אותה דמות? תוכלו להגיע בקלות לתשובה, אם לדוגמא הוא רוסי, תוכלו למצוא ערים ברוסיה וכך הלאה. 

בדקו את המילים המקבילות

ברוב המקרים, המילים המקבילות, הם אלו שיוכלו להוביל אתכם לפתרון, מכיוון שהן נותנות לכם כמה אותיות רלוונטיות שיוכלו לסייע לכם לפתור את המילים שאינכם יודעים. מסיבה זאת, אם אינכם יודעים שאלה מסוימת, עברו לשכנתה, היא זאת שתוכל לתת לכם אולי אות מסוימת שתוביל לפתרון השאלה הקשה. 
מילים וצירופי מילים

בתשבצי היגיון, תוכלו למצוא מילים וצירופי מילים, אשר חלקם שמורים לצורך בניית ההגדרות של התשבץ וחלקם חוזרים על עצמם ונועדו על מנת "לסגור חורים". בדרך כלל, בהגדרות היגיון מילים אלה לא תופענה אלא במסגרת התבנית המוכרת שעושה בהן שימוש. למחבר התשבץ קיימת האפשרות להגות מילים נוספות שיתפקדו כמילים שמורות ידועות או שימלאו פונקציה חדשה וכך הוא יוכל לשלב אותן בתשבץ, אך בתנאי שדרך השימוש בהן תהיה ברורה לפותר. לכן, נסו להיעזר במילים וצירופי מילים שונים. 

עליכם להכיר הגדרות שונות

ישנם שטירקים וטריקים רבים כמו למשל – "קפד ראשו" או "קפד זנבו" ומילים דומות לאלו, שמי שאינו מכיר את ביטויים אלו, יוכל להתבלבל מעט. או המיליה – "לסירוגין"  שלרוב מופיעה כדי להודיע על מילה (או יותר) שאותיות שלה מוצפנות לסירוגין בין אותיות של מילה (או יותר) אחרת. 
דבר נוסף שעליכם לדעת הוא – לשים לב אם יש צורך לרשום את המילה בראשי תיבות, או מילה מפורטת, או כאשר מופיע מספרים ליד השאלה כמו – 3,4, הוו אומר שמדובר בתשובה המכילה שתי צירופי מילים, האות הראשונה שלוש מילים והשנייה ארבע מילים.

12 תגובות:

 1. הי מיכל. הפתרונות נמצאים במסד הנתונים של האתר.
  לחצי בראש הדף על "חיפוש", והקלידי את ההגדרה שאת רוצה למצוא.
  במילון הפתרונות שלנו, אנחנו מנסים לספק את כל התשובות האפשריות להגדרה. בהצלחה !

  השבמחק
 2. קולט בשכלו בקלות? 2 מילים. 4 5 אותיות.
  לא מצאתי תשובה אצלכם. תודה

  השבמחק
 3. חברה שבדית ליצור רכבים

  השבמחק
 4. מה בנוגע לתמונות שאני לא מכיר

  השבמחק
 5. חסרה תשובה ל-"עקד",שצ"ל: בעל חיים שצבע קרסוליו שונה מצבע שאר גופו,
  המקור: בראשית ל'

  השבמחק

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו