רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


פילוסוף גרמני | פילוסוף גרמני בעבר תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם, קבלנו את ההגדרה פילוסוף גרמני בעבר . בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. לעתים יכולה להופיע הגדרה הנגזרת מהגדרה זו כגון: פילוסוף וסוציולוג גרמני.
ראשית, נסתכל על ההגדרה פילוסוף גרמני בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש ארגנו את התשובות לפי סדר האלפבית.

לגרמניה יש היסטוריה תרבותית עשירה שתחילתה במאה ה-18, המאופיינת בתרומות של דמויות משפיעות בספרות, שירה, דרמה, מוזיקה, פילוסופיה ומדע. שגשוג תרבותי זה נמשך עד לתבוסתה של גרמניה לאחר מלחמת העולם הראשונה. בהתמקדות בפילוסופיה, הגרמנים מוכרים כענקים אינטלקטואלים בהיסטוריה, עם דמויות בולטות כמו קרל מרקס ופרידריך אנגלס, שפיתחו תיאוריות קומוניסטיות, גוטלוב פרגה, חלוץ הפילוסופיה האנליטית, והוגים בולטים כמו גוטפריד וילהלם לייבניץ ועמנואל קאנט, הנחשבים לגדולי המוחות בכל הזמנים. מסורת זו משתרעת על מגוון רחב של פילוסופים גרמנים שתרמו תרומה משמעותית לעיצוב הבנתנו את העולם. השפעת התרבות הגרמנית על הפילוסופיה נותרה היבט מכריע במורשת האינטלקטואלית של המדינה.

הפילוסופיה הגרמנית: השפעה עולמית

הפילוסופיה הגרמנית היא ענף רחב ומגוון של החשיבה הפילוסופית, שנהגתה בגרמניה או בשפה הגרמנית. היא השפיעה רבות על ההתפתחות הפילוסופית באירופה ובעולם כולו, הן מבחינה תיאורטית והן מבחינה מעשית.

השפעה פילוסופית

הפילוסופיה הגרמנית הובילה לפיתוחם של זרמים פילוסופיים חשובים, ששינו את האופן שבו אנו תופסים את העולם ואת מקומנו בו.

  • הדאונטולוגיה, זרם פילוסופי שטוען שהמוסר נעוץ בחובתנו לקיים את חוקי המוסר, גם אם הם אינם תואמים את רצונותינו או את טובתנו האישית, פותחה על ידי עמנואל קאנט. קאנט טען שהמוסר מבוסס על מושג החובה, ושהחובה היא משהו שאנו חייבים לעשות, לא משהו שאנו רוצים לעשות.
  • האידיאליזם, זרם פילוסופי שטוען שהמציאות היא תוצר של התודעה שלנו, פותח על ידי גאורג וילהלם פרידריך הגל. הגל טען שהעולם שאנחנו חווים הוא תוצר של האופן שבו אנחנו תופסים אותו, ושהמציאות האובייקטיבית היא למעשה אשליה.
  • המרקסיזם, זרם פילוסופי-כלכלי שטוען שהחברה מתנהלת על פי חוקי המאבק בין מעמדות, פותח על ידי קרל מרקס. מרקס טען שהחברה האנושית היא מערכת של יחסי ייצור, שבה ישנם שני מעמדות עיקריים: מעמד העובדים (הפרולטאריה) ומעמד בעלי ההון (הבורגנות).

בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות
: גנז, הגל (פילוסוף גרמני, מחבר "הפנומנולוגיה של הרוח" / מחבר האנציקלופדיה של מדעי הפילוסופיה), ובר (פילוסוף גרמני בעבר, ממייסדי הסוציולוגיה המודרנית), כהן, קנט (קאנט), קסל, שלר
פתרון 4 אותיות: גדמר, הופה, לנגה, מרקס (כלכלן ופילוסוף גרמני יהודי), פרגה, פריס, קאנט, קרנפ, שלגל, שליק
פתרון 5 אותיות: אנגלס, בליהר, יונגר (פילוסוף וסופר גרמני), לסינג, לצרוס, מימון, ניטשה (פילוסוף גרמני בעבר/פילוסוף גרמני בעבר, מחבר "מעבר לטוב ולרוע"), פיכטה, צרמלו, קסירר
פתרון 6 אותיות: באזדוב, דילתיי, דירינג, הברמאס, היידגר, ליבניץ (לייבניץ), מרקוזה, קלצקין, שטירנר, שטראוס, שפנגלר
פתרון 7 אותיות: בורכארט, ד'אולבאק, הופנאגל, לייבניץ, מנדלסון, קאוטסקי, קאופמן, קוזאנוס, רויכלין, שאר-ישוב
פתרון 8 אותיות ומעלה: הומבולדט, פורמשטכר, רוזנצווייג, שופנהאואר (פילוסוף גרמני במאה ה-19), שטיינהיים
פתרון שתי מילים ומעלה: 
אדוארד גנז, אהרן שאר-ישוב, אויגן דירינג, אוסוואלד שפנגלר, אלפרד שמידט, ארווין הופנאגל, ארנסט יונגר (סופר גרמני), ארנסט צרמלו, ארנסט קסירר, ארתור שופנהאואר, גוטהולד אפרים לסינג, גוטלוב פרגה, גוטפריד וילהלם לייבניץ, גיאורג וילהלם פרידריך הגל, דוד קסל, דוד שטראוס, הברון ד'אולבאק, הנס בליהר, הנס גאורג גדמר, הנס-הרמן הופה, הרברט מרקוזה, הרמן כהן, וילהלם דילתיי, וילהלם פון הומבולדט, ולטר קאופמן, יאקוב פרידריך פריס, יוהאן ברנהרד באזדוב (פילוסוף גרמני), יוהאן גוטליב פיכטה, יוהנס רויכלין, יורגן הברמאס, יעקב קלצקין, יצחק רילף (פילוסוף יהודי גרמני), מוריץ לצרוס, מוריץ שליק, מקס ובר (סוציולוג גרמני), מקס שטירנר, מקס שלר, מרטין היידגר, משה מנדלסון (פילוסוף יהודי גרמני), ניקולאוס קוזאנוס, עמנואל קאנט, פרידריך אלברט לנגה, פרידריך אנגלס, פרידריך וילהלם שלינג, פרידריך ניטשה, פרידריך שלגל, פרידריך שליירמאכר, פרנץ רוזנצווייג, קרל מרקס (פילוסוף וכלכלן גרמני יהודי), קרל קאוטסקי, רודולף בורכארט, רודולף קרנפ, שלמה לוי שטיינהיים, שלמה מימון, שלמה פורמשטכר, תיאודור לסינג
ביטויים דומים: שם של פילוסוף גרמני, פילוסוף גרמני מילון, פילוסוף גרמני פירוש, פילוסוף גרמני 3 אותיות, פילוסוף גרמני תשבץ, מחזאי גרמני, מחבר "אופרה בגרוש"
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

תגובה 1:

  1. פרדיננד יוהאן גוטליב לסל

    https://www.google.com/search?q=%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A1%D7%95%D7%A3+%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99+%D7%92%D7%A8%D7%9E%D7%A0%D7%99+%D7%9C%D7%A1%D7%9C&oq=%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A1%D7%95%D7%A3+%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99+%D7%92%D7%A8%D7%9E%D7%A0%D7%99+%D7%9C%D7%A1%D7%9C&aqs=chrome..69i57j0i333l4.24072j0j4&client=ms-android-samsung-ga-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

    השבמחק

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו