רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


פחדן | פחדן תשבץ | פחדן מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה פחדן. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "פחדן" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה פחדן בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה.
 
פחד: תגובה אנושית טבעית והיבטיה הפתולוגיים

הפחד, אותה תחושה מוכרת של אי נוחות, דריכות ואף אימה, הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה האנושית. הוא מתעורר בנו במגוון מצבים, החל ממפגש עם סכנה מוחשית, כמו חיה מאיימת, ועד לחששות מופשטים יותר, כמו כישלון או דחייה חברתית. במידה מסוימת, הפחד הוא מנגנון הישרדותי חיוני, המכין אותנו להתמודד עם איומים פוטנציאליים ומסייע לנו להימנע מסכנות. הוא מתבטא בשלל תגובות פיזיולוגיות, כמו עלייה בקצב הלב, הזעה מוגברת ונשימה מהירה, שנועדו להכין את הגוף לתגובת "הילחם או ברח".

אולם, כאשר הפחד חורג מגבולות הנורמה והופך למוגזם, מתמשך ופוגע בתפקוד היומיומי, הוא עלול להפוך להפרעת חרדה. הפרעות חרדה הן קבוצה של מצבים נפשיים המאופיינים בחרדה מוגזמת ומתמשכת, שאינה פרופורציונלית לאיום הממשי. הן יכולות להתבטא בשלל צורות, החל מהתקפי פאניקה פתאומיים ובלתי צפויים, דרך חרדה חברתית המתבטאת בפחד משיפוט חברתי, ועד לאגורפוביה, שהיא חרדה ממקומות או מצבים מהם קשה להימלט.

הבסיס הביולוגי של הפחד: מסע אל מעמקי המוח

בבסיס החוויה הרגשית של הפחד עומדים תהליכים מורכבים המתרחשים במערכת העצבים. מערכת העצבים האוטונומית, האחראית על תפקודי הגוף האוטומטיים, כמו פעימות הלב והנשימה, היא השחקנית הראשית בתגובת הפחד. היא מכינה את הגוף להתמודדות עם איום באמצעות שחרור אדרנלין והורמוני לחץ אחרים, הגורמים לעלייה בקצב הלב, לנשימה מהירה ולהזעה מוגברת.

אך הפחד אינו רק תגובה פיזיולוגית. הוא כרוך גם בתהליכים קוגניטיביים ורגשיים המתרחשים במוח. האמיגדלה, אזור במוח המעורב בעיבוד רגשות, ממלאת תפקיד מרכזי ביצירת זיכרונות של פחד ובהפעלת תגובת הפחד. היא מקבלת מידע חושי מהסביבה ומעבדת אותו במהירות, ומסוגלת להפעיל את תגובת הפחד עוד לפני שהמידע מגיע למודעות. ההיפוקמפוס, אזור נוסף במוח המעורב בזיכרון, מסייע ביצירת הקשרים בין אירועים ורגשות, ומאפשר לנו לזכור חוויות מפחידות וללמוד מהן.

הפרעות חרדה: כאשר הפחד משתלט

הפרעות חרדה מתפתחות כאשר מנגנוני הפחד הטבעיים יוצאים מכלל שליטה. הן יכולות להיגרם על ידי שילוב של גורמים גנטיים, סביבתיים ופסיכולוגיים. למשל, אנשים עם נטייה גנטית לחרדה עשויים להיות רגישים יותר לגירויים מפחידים ולהגיב עליהם בעוצמה רבה יותר. טראומות וחוויות שליליות בילדות יכולות גם הן להגביר את הסיכון לפתח הפרעות חרדה. בנוסף, דפוסי חשיבה מסוימים, כמו נטייה לדאגנות יתר או פרשנות שלילית של אירועים, יכולים לתרום להתפתחות ולהחמרה של חרדה.

הפרעת פאניקה: התקפי אימה בלתי צפויים

הפרעת פאניקה מאופיינת בהתקפי אימה פתאומיים וחוזרים, ללא סיבה נראית לעין. התקפי פאניקה מלווים בדרך כלל בתסמינים פיזיים עזים, כמו דפיקות לב מואצות, קוצר נשימה, הזעה, סחרחורת ובחילה, וכן בתחושות של פחד עז, אובדן שליטה ואף פחד ממוות. אנשים הסובלים מהפרעת פאניקה עלולים לחשוש מהישנות ההתקפים ולפתח הימנעות ממצבים או מקומות בהם חוו התקף בעבר, דבר העלול להוביל לאגורפוביה.

חרדה חברתית: הפחד מהשיפוט החברתי

חרדה חברתית מתבטאת בפחד מוגזם ממצבים חברתיים, בהם האדם חשוף לביקורת או שיפוט מצד אחרים. אנשים עם חרדה חברתית חווים פחד עז מהשפלה, בושה או דחייה, והם עלולים להימנע מאינטראקציות חברתיות, דיבור בפני קהל או השתתפות בפעילויות חברתיות. חרדה חברתית יכולה להשפיע באופן משמעותי על חיי היומיום, על הקריירה ועל מערכות היחסים של האדם.

אגורפוביה: הפחד מהיעדר מפלט

אגורפוביה היא חרדה ממקומות או מצבים מהם קשה להימלט או לקבל עזרה במקרה של התקף פאניקה או מצוקה אחרת. אנשים עם אגורפוביה עלולים להימנע ממקומות ציבוריים הומי אדם, מנסיעה בתחבורה ציבורית או אפילו מיציאה מהבית לבדם. אגורפוביה יכולה להוביל לבידוד חברתי ולהגבלה משמעותית בתפקוד היומיומי.

טיפול והתמודדות: כלים להתמודדות עם הפחד

הפרעות חרדה ניתנות לטיפול, וישנן מגוון גישות טיפוליות שיכולות לסייע לאנשים להתמודד עם הפחד והחרדה ולהחזיר לעצמם את השליטה על חייהם. טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא אחד הטיפולים היעילים ביותר להפרעות חרדה. הוא מתמקד בזיהוי ובשינוי דפוסי חשיבה שליליים והתנהגויות הימנעות, ומלמד את המטופל כלים להתמודדות עם חרדה. במקרים מסוימים, טיפול תרופתי עשוי להיות נחוץ כדי להקל על הסימפטומים ולהקל על ההתמודדות.

בנוסף לטיפול מקצועי, ישנם גם דברים שאנשים יכולים לעשות בעצמם כדי להתמודד עם חרדה. טכניקות הרפיה, כמו נשימות עמוקות, מדיטציה ויוגה, יכולות לסייע בהפחתת תחושת המתח והחרדה. פעילות גופנית סדירה ותזונה בריאה יכולות גם הן לתרום לבריאות הנפש ולהפחית את הסיכון לחרדה.

סיכום ומבט לעתיד: חיים מלאים ללא פחד

הפחד הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה האנושית, אך כאשר הוא הופך להפרעת חרדה, הוא עלול לשבש את חיינו ולהגביל את יכולתנו ליהנות מהם. למרבה המזל, ישנן מגוון אפשרויות טיפול והתמודדות שיכולות לסייע לאנשים להתגבר על הפחד והחרדה ולחיות חיים מלאים ומספקים. חשוב לזכור שאין צורך להתמודד עם חרדה לבד, וכי ישנם אנשי מקצוע שיכולים לסייע. אם אתם חווים סימפטומים של חרדה, אל תהססו לפנות לעזרה. 

הבהרה: המידע המוצג במאמר זה נועד למטרות אינפורמטיביות בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של רופא או איש מקצוע בתחום בריאות הנפש. אם אתם סובלים מתסמינים של חרדה או הפרעות חרדה, חשוב לפנות לאיש מקצוע לקבלת אבחון וטיפול מתאים. אין להסתמך על המידע המוצג כאן לצורך אבחון עצמי או טיפול עצמי. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: חרד, ירא, שפן
פתרון 4 אותיות: הססן, חששן, צ'יקן, רהוי
פתרון 5 אותיות: חיישן
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה: לב נמס, מוג לב, נטול אמץ, רך לבב
ביטויים דומים: פחדן מילון, פחדן פירוש, פחדן מילה נרדפת, פחדן 5 אותיות, פחדן תשבץ, משל לפחדן, מה זה "פחדן"?
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

3 תגובות:

 1. שתי מילים: מורך לב (פחדנות)

  השבמחק
  תשובות
  1. זה קיים כאן:
   http://pitaronfree.blogspot.co.il/2017/10/blog-post_579.html

   מחק
 2. מה זה חיישן כמילה נרדפת לפחדן ???

  השבמחק

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו