רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מעשרת הדיברות | מעשרת הדיברות מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מעשרת הדיברות . בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מעשרת הדיברות " יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מעשרת הדיברות בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

עשרת הדיברות הן עשרה ציוויים דתיים ומוסריים, שנאמרו על ידי ה' לעם ישראל במעמד הר סיני. עשרת הדברות נחשבים למצוות יסודיות ביהדות, ולהם השפעה רבה על המשפט והמוסר בתרבות היהודית, המוסלמית והנוצרית.

עשרת הדברות כמקור למוסר

עשרת הדיברות מהוות מקור למוסר יהודי. הן כוללות ציוויים על אהבת האל, אהבת הזולת, שמירת החיים, כבוד ההורים, איסור עבודה זרה, איסור רצח, איסור ניאוף, איסור גניבה, איסור עדות שקר ואיסור חמדנות. הציוויים הללו מספקים מסגרת ערכית ועקרונות מוסריים שעל פיהם על האדם לחיות. הם מעודדים חיים של צדק, חסד וחמלה.

עשרת הדברות כמקור לחוק

עשרת הדיברות מהוות גם מקור לחוק. הן שימשו בסיס לחוקים יהודיים רבים, וכן לחוקים במדינות יהודיות ובמדינות אחרות. לדוגמה, הציווי "לא תרצח" הוא הבסיס לחוקי הפשע נגד רצח. הציווי "לא תגנוב" הוא הבסיס לחוקי הפשע נגד גנבה. והציווי "לא תחמוד" הוא הבסיס לחוקי הפשע נגד גנבה ורציחות על רקע רכוש.

עשרת הדברות כמקור לחברה טובה

מעשרת הדיברות תורמות לחברה טובה יותר. הן מעודדות חיים של כבוד הדדי, צדק וחמלה. הן גם מעודדות חיים של שלום ושלווה.

לדוגמה, הציווי "לא תרצח" מעודד חיים של שלום ושלווה. הציווי "לא תגנוב" מעודד חיים של כבוד הדדי. והציווי "לא תחמוד" מעודד חיים של צדק.

לסיכום

עשרת הדיברות הן מערכת ערכים מוסריים חשובה שיש לה השפעה רבה על העולם. הן מהוות מקור למוסר, לחוק ולחברה טובה יותר. בהצלחה !
מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: 
פתרון 4 אותיות: 
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות: לא תנאף, לא תרצח
פתרון 7 אותיות: לא תגנוב, לא תחמוד
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: זכור את יום השבת לקדשו, כבד את אביך ואת אמך, לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני, לא תחמוד בית רעך, לא תענה ברעך עד שקר, לא תעשה לך פסל וכל תמונה, לא תשא את שם ה' אלוהיך לשווא

ביטויים דומים: מעשרת הדיברות מילון, מעשרת הדיברות מילה נרדפת, מעשרת הדיברות תשחץ, מעשרת הדיברות תשבץ, מעשרת הדיברות 6 אותיות
מחפשים תשובות נוספות השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו