רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


שפת יהודי ספרד | לשון יהודי ספרד מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה שפת יהודי ספרד . בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "שפת יהודי ספרד" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה לשון יהודי ספרד בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

שפת יהודי ספרד

היא שפה יהודית-רומאנית, שדוברה על ידי צאצאי מגורשי ספרד במאה ה-15. השפה התפתחה מהשפה הספרדית של המאה ה-15, אך הושפעה גם מהשפות המקומיות בהן התגוררו היהודים, כמו טורקית, ערבית, עברית ועוד.

היסטוריה

שפה זו היא צעירה יחסית. היא החלה להתפתח במאה ה-15, לאחר גירוש יהודי ספרד על ידי האינקוויזיציה. היהודים שגורשו מארץ מולדתם נאלצו למצוא בית חדש, והם התפזרו ברחבי האימפריה העות'מאנית, צפון אפריקה ואירופה.

בכל מקום שבו התיישבו היהודים, הם הביאו עמם את השפה הספרדית שלהם. השפה התפתחה והשתנתה בהתאם למקום בו דוברה, והיא שימשה את היהודים לתקשורת, ליצירת תרבות ולשמירה על הזהות היהודית שלהם.

ניבים

לשפה זו שני ניבים עיקריים:

  • הניב העות'מאני הוא הניב הנפוץ ביותר. הוא דובר בטורקיה, יוון, בולגריה, מקדוניה, בוסניה, סרביה ועוד.
  • הניב הצפון אפריקאי דובר בצפון אפריקה, בעיקר במרוקו.

שני הניבים הושפעו מהשפות המקומיות בהן דוברו. הניב העות'מאני הושפע בעיקר מהשפה הטורקית, והניב הצפון אפריקאי הושפע בעיקר מהשפה הערבית.

אוצר מילים

אוצר המילים של הלאדינו כולל מילים ממקורות שונים. מילים רבות בשפה הן מילים ספרדיות קלאסיות, אך יש גם מילים מעברית, ערבית, טורקית, יוונית ועוד.

כמו כן, ישנם מספר מאפיינים ייחודיים לאוצר המילים של הלאדינו. לדוגמה, בלאדינו יש שימוש נרחב במילים עבריות, אך לעיתים קרובות משמעותן משתנה מהמשמעות העברית המקורית. לדוגמה, המילה "אמא" בלאדינו היא "אמא" (כמו בעברית)

לסיכום

הלאדינו היא שפה יהודית-רומאנית עתיקה, שדוברת על ידי צאצאי מגורשי ספרד. השפה התפתחה מהשפה הספרדית של המאה ה-15, אך הושפעה גם מהשפות המקומיות בהן התגוררו היהודים. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: 
פתרון 4 אותיות: 
פתרון 5 אותיות: לדינו (שפה המדוברת בפי יהודים יוצאי ספרד
פתרון 6 אותיות:  לאדינו 
פתרון 7 אותיות:  
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:
ביטויים דומים: מהי שפת יהודי ספרד, לשון יהודי ספרד 5 אותיות, שפת יהודי ספרד מילון, שפת יהודי ספרד פירוש, שפת יהודי ספרד מילה נרדפת, מהי לשון יהודי ספרד?
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

תגובה 1:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו