רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מונח דקדוק | מונח דקדוקי מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מונח דקדוק. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מונח דקדוקי" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מונח דקדוקי בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הגימיק שגורם לך להבין את הדקדוק לעומק

מונחים דקדוקיים הם כמו המפתחות להבנת השפה לעומקה. בלעדיהם, אין ספק שהדקדוק נותר קודקוד של תעלומה בשבילנו. אך מהם בעצם המונחים הדקדוקיים האלה, ומדוע הם כה חשובים? בפסקה הזו ובאלו שאחריה, נרד לשורשי הנושא ונחשוף את סודותיהם של המונחים הדקדוקיים המרתקים.

שפה חדשה? הנה המילים שתצטרכו לשנן

כשלומדים שפה חדשה, אחד האתגרים המרכזיים הוא לרכוש שליטה במונחים הדקדוקיים הרלוונטיים. בכל שפה יש מונחים ייחודיים המתארים מבנים ייחודיים לאותה שפה. לדוגמה, בעברית יש מונחים כמו שם פועל, בינוני וריבוי רבים. בצרפתית מוכרים המונחים sujet, verbe ו-complément. כשמדובר בשפות שונות מאוד זו מזו כמו ערבית ויפנית, אתם תצטרכו להפנים מונחים חדשים לגמרי. מומלץ להקדיש זמן רב ללימוד המונחים הדקדוקיים, שהרי הם המפתח להבנה מעמיקה של השפה.

הרזים שמאחורי התיאוריה של החולצה הכתומה

האם שמתם לב שבתוך כל קורס לשפה חדשה מתלווה גם שלב של לימוד עיוני של המונחים הדקדוקיים? יש תיאוריה מאחורי זה - לא מדובר בהחלטה מקרית. התאוריה היא שלימוד המונחים בשלב מוקדם מסייע להטמעה יעילה יותר של הדקדוק בהמשך. כשיש לנו מונחים לתיאור התופעות השונות - כמו מושא, משפט פועלי, נושא ועוד - אנחנו מסוגלים להפנים את הכללים והמבנים הרבה יותר טוב. לכן חשוב ללמוד את המונחים הבסיסיים בתחילת הדרך.

הנוסחה שגורמת לבני אדם לשכוח כל מונח דקדוקי

למרות חשיבותם הרבה של המונחים הדקדוקיים, קיימת בעיה אחת שמקשה עלינו לזכור אותם לטווח ארוך - הם מונחים יבשים וחסרי עניין רב פעמים. מילים כמו "נושא" או "נשוא" אינן ממש משדרות התלהבות, ולכן מוחנו נוטה לדחוק אותן הצידה עם הזמן. אז מה הפתרון? קודם כל, כדאי להקשיב להסברים של המונחים באמצעות דוגמאות וסיפורים מעניינים. שנית, אפשר לחבר בעצמכם קונוטציות קורצות לכל מונח כדי להפוך אותו לזכיר יותר.

כך תשלטו במונחים וגם תיהנו

כמו שראינו, מונחים דקדוקיים הם חלק בלתי נפרד מלימוד שפה חדשה ומהבנה מעמיקה של השפה. אבל איך עושים את זה נכון ובצורה יעילה? לדעתי, הדרך הטובה ביותר היא להתחיל בלימוד המונחים הבסיסיים ביותר ולהמשיך משם בקצב המתאים לכם. חשוב לא להתעקש רק על שינון יבש, אלא לחפש דוגמאות והמחשות. אפשר גם לשלב משחקים והומור כדי להפוך את הלמידה לחוויה מהנה וזכירה יותר. כך תשלטו לא רק במונחים, אלא גם באסטרטגיות לימוד נכונות.

הדובדבן שבקצפת: סיכום עם טיפ שווה להמשך הדרך

במאמר זה למדנו על חשיבות המונחים הדקדוקיים להבנת השפה ועל אמצעים שונים להטמעתם היעילה. כעת, הנה טיפ נוסף שישמח אתכם - מונחים דקדוקיים אינם רק קריטיים כשלומדים שפה חדשה, אלא גם כשמעמיקים בשפת האם. הרי בסופו של דבר רובנו אינו שולט במונחים הדקדוקיים של השפה שבה אנו מדברים כבר שנים רבות. לכן, לימוד המונחים יכול לשפר את היכולת שלנו להתבטא בבהירות ולכתוב טוב יותר בשפת האם. כך שלמדנו לא להתייחס אליהם כאל נטל, אלא כאל עוגן מפתח להבנת השפה בצורה טובה יותר. אז מוכנים לצלול לעומקה? בהצלחה ! מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: 
פתרון 4 אותיות: תואר (שם דקדוקי)
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:  
פתרון 7 אותיות:  
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: סימן קריאה, סימן שאלה, סימן תמיהה, שם פועל, שם תואר
ביטויים דומים: מונח דקדוק=, מה זה מונח דקדוק, מונח דקדוק מילון, מונח דקדוק פירוש, מונח דקדוק 8 אותיות, אחד ממונחי הדקדוק, מונח דקדוקי 9 אותיות, שם של מונח דקדוקי,
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

תגובה 1:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו