רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מראשי המוסד | מראשי "המוסד" בעבר תשחץ | מילון

מורדו פתרון תשחצים. כל התשובות בחינם.  התשובות להגדרה מראשי המוסד | מראשי "המוסד" בעבר הם:   
בפעם הזאת אנו עוסקים בהגדרה "מראשי המוסד". ארגון המוסד נקרא בשמו המלא " המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים", והא משמש כארגון הביון של ישראל. תפקידיו לאסוף מודיעין, לסכל יעדים, פיוח קשרים ועוד. המינוי לראש המוסד נעשה באופן אישי ע"י ראש הממשלה. ראוי לציין שעד שנת 1996 שמו של ראש המוסד היה חסוי, אך בעקבות לחץ הציבור הוחלט לפרסם את שמו של ראש המוסד החל מכהונתו של דני יתום.

המכונה הסודית של ישראל

המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, המוכר גם בשמו המקוצר "המוסד", הוא ארגון הביון החשאי של מדינת ישראל והגוף המרכזי בקהילת המודיעין הישראלית. בניגוד לצה"ל ולשב"כ, המוסד אינו מוסדר בחקיקה, ופעילותו הסודית כפופה לנהלים חסויים תחת משרד ראש הממשלה. תפקידיו העיקריים של המוסד כוללים איסוף מודיעין אנושי, ביצוע משימות חשאיות והפקת מודיעין אסטרטגי מחוץ לגבולות ישראל - משימות חיוניות להגנה על ביטחון המדינה.

היסטוריה וראשית הקמתו

המוסד הוקם בשנת 1949 לאחר הוראה של ראש הממשלה דוד בן-גוריון לראובן שילוח להקים גוף לאיסוף מודיעין חוץ. בראשיתו, המוסד שימש לתיאום בין זרועות המודיעין השונות בארץ, אך בשנת 1951 הפך לרשות עצמאית עם סמכויות ביון מלאות. אחד מהישגיו החשובים של המוסד בשנותיו הראשונות היה העברת "נאומו הסודי" של חרושצ'וב למערב, חשיפה שהעלתה את קרנו בעולם המודיעין. בשנות ה-60, המוסד איתר את מקום מחבואו של אדולף אייכמן ותפס את הרוצח הנאצי בפעולה חשאית מורכבת, מה שאפשר את משפטו ההיסטורי בישראל.

מבנה וארגון 

המוסד מחולק לאגפים ויחידות מבצעיים שונים, כאשר חלקם ממוקדים באיסוף מודיעין אנושי וסיכולים, וחלקם בפעילות טכנולוגית וקיברנטית (סייבר). האגף המרכזי לאיסוף מודיעין הוא "צומת", האחראי על הפעלת סוכנים ברחבי העולם. "קיסריה" הוא אגף המבצעים המיוחדים הכולל את יחידת החיסולים "כידון". אגפי הטכנולוגיה כוללים את "ליברטאד" - קרן ההון סיכון לחדשנות, ואגף הסייבר שפועל במרחב הקיברנטי. המנהלה המודיעינית מרכזת את מחקר המודיעין, וסמלו המפורסם של המוסד הוא מנורת בית המקדש עם הססמה "באין תחבולות יפול עם, ותשועה ברוב יועץ".

פעילות והישגים

לאורך השנים נחשב המוסד כזרוע חשובה בהגנה על ביטחונה של ישראל. בשנות ה-70, מידע מודיעיני שסיפק המוסד, בין היתר מהסוכן המצרי אשרף מרואן, התריע על כוונותיהן המלחמתיות של מצרים וסוריה כ-24 שעות לפני פרוץ מלחמת יום הכיפורים. במאה ה-21, מרבית פעילותו של המוסד התמקדה בסיכול האיום הגרעיני האיראני ובמאבק בטרור. למוסד יוחסו הישגים  כבירים כמו הריגת בכירי טרור בחו"ל, וסיכול ושיבוש משמעותיים של תוכנית הגרעין האיראנית. בנוסף, המוסד סייע במניעת עשרות פיגועי טרור של דאע"ש ואיראן במערב.

שיתופי פעולה ויחסים בינלאומיים

המוסד משתף פעולה באופן הדוק עם סוכנויות המודיעין המערביות, בעיקר בארצות הברית ואירופה. הקשרים הללו נחוצים לסיכול איומים משותפים והחלפת מידע חשוב. כך למשל, זרם המוסד התרעות מפורטות על פיגועים שאויב משותף - ארגון דאע"ש - תכנן במערב, התרעות שאיפשרו למנוע אותם. שיתוף הפעולה עם סוכנויות כמו ה-CIA וה-FBI גובר במיוחד לאחר פיגועי 11 בספטמבר 2001, כשהמודיעין הישראלי סייע במלחמה נגד הטרור העולמי. ראשי המוסד נעזרים בשיתופי פעולה אלה גם כדי לשמור על קשרים דיפלומטיים חשאיים עם מדינות חשובות.

אתגרים ופרשיות

לצד ההצלחות המרשימות, גם המוסד החשאי חווה כישלונות ופרשיות מביכות לאורך שנות קיומו. אחד האתגרים הגדולים עמו התמודד היה הוויכוח עם ראש הממשלה דוד בן-גוריון בשנת 1963 סביב האיום המצרי. טענותיו של המוסד על התעצמות צבאית מצרית - פיתוח מערכות נשק מתקדמות במצרים.בן-גוריון לא קיבל זאת. כישלון אחר הוא פרשת לילהאמר (1973), שבמהלכה יועד חיסול מנהיג ארגון "ספטמבר השחור" עלי חסן סלאמה, אך במקומו נרצח בטעות מרוקאי חף מפשע. הפרשה גרמה לזעזוע ציבורי, והדגימה את הסיכונים הכרוכים במבצעי החיסול הסודיים של המוסד. 

מעבר לכך, גם אם רבות מפרשיותיו עדיין חסויות, ברור כי המוסד נתקל לא אחת בדליפות מידע, בכשלים בניתוח מודיעין ובאתגרים בגיוס ובהפעלת סוכנים - חורים בשריון שלו נאלץ להתמודד איתם באופן תמידי.

לסיכום

מסופר כי מייסד המוסד, ראובן שילוח, השתמש בצירוף "המרוץ הבלתי נגמר" כדי לתאר את אופייה של עבודת הריגול הישראלית. אכן, למרות ההישגים המרשימים של ארגון הביון המפורסם לאורך השנים, יעדיו אינם פוסקים לעולם - שמירה על ביטחונה של ישראל, סיכול אויביה, איסוף מודיעין חיוני והתמודדות עם האיומים המשתנים. גם לנוכח האתגרים, המוסד, מכונתו הסודית של המדינה, ימשיך לרוץ בלא לאות את המרוץ הזה במעמקי הצללים, משרת את מטרותיה הביטחוניות של ישראל בכל מחיר. עם ישראל חי וקיים לנצח! בהצלחה!מודעות

פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: דגן, כהן
פתרון 4 אותיות: הלוי, הראל, זמיר, חופי, יתום (מראשי "המוסד" בעבר), עמית, פרדו, שביט
פתרון 5 אותיות: שילוח
פתרון 6 אותיות: אדמוני  
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה: 
פתרון שתי מילים ומעלה: איסר הראל, אפרים הלוי, דני יתום, יוסי כהן, יצחק חופי, מאיר דגן, מאיר עמית, נחום אדמוני, צבי זמיר (עמד בראש המוסד), ראובן שילוח, שבתי שביט, תמיר פרדו
ביטויים דומים: מראשי המוסד, מראשי המוסד בעבר, מראשי המוסד , ראש המוסד הנוכחי
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

תגובה 1:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו