רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


קיבוץ באצבע הגליל | קיבוץ באצבע הגליל תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה קיבוץ באצבע הגליל. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "קיבוץ באצבע הגליל" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה קיבוץ באצבע הגליל בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. לעתים יכולה להופיע הגדרה דומה כמו: מושב באצבע הגליל

אצבע ייחודית בנוף הגלילי:

אצבע הגליל, רצועת אדמה ייחודית בצפון-מזרח ישראל, משתרעת כזרוע ארוכה בין גבול לבנון להרי הגולן. אזור זה, הכולל את עמק החולה הפורה וחלקים מהרי נפתלי, צורף לשטחי המנדט הבריטי ב-1924, לאחר משא ומתן עם המנדט הצרפתי. כינויו הציורי, "אצבע הגליל", ניתן לו בשל צורתו המוארכת, המזכירה אצבע הפולשת לתוך לבנון. אצבע הגליל היא פסיפס של נופים מרהיבים, היסטוריה סוערת וקהילות מגוונות, שהופכים אותה לאזור מרתק ובעל חשיבות אסטרטגית. היא משלבת בין עמקים פוריים, הרים מיוערים ונחלים שוצפים, ומהווה בית לקיבוצים ותיקים, מושבים חקלאיים, מושבה ציורית (מטולה) והעיר קריית שמונה.

היסטוריה עתירת מאבקים ותקומה:

סיפורה של אצבע הגליל שזור במאבקים על אדמתה. ראשית ההתיישבות הציונית באזור, בסוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20, לוותה בקשיים רבים ובמאבקים עם האוכלוסייה המקומית. מאורעות תל חי ב-1920, בהם נהרג יוסף טרומפלדור, הפכו לסמל למאבק על הגליל. בעקבות המאורעות, נקבע הגבול הסופי בין המנדט הבריטי לצרפתי, ואצבע הגליל נכללה בשטחי המנדט הבריטי. במלחמת העצמאות, הפכה אצבע הגליל לזירת קרבות עקובה מדם, אך בסופו של דבר נותרה בשטח מדינת ישראל. גם בשנים שלאחר מכן, סבלה אצבע הגליל מהפגזות וחדירות מחבלים, אך תושביה לא נטשו אותה והמשיכו לבנות וליישב אותה.

פסיפס קהילתי בנוף גלילי מרהיב:

אצבע הגליל היא פסיפס של קהילות מגוונות, החיות זו לצד זו בהרמוניה. קיבוצים ותיקים, מושבים חקלאיים, מושבה ציורית (מטולה) והעיר קריית שמונה, יוצרים מרקם אנושי ייחודי. תושבי האזור מתפרנסים מחקלאות, מתעשייה ומתיירות, ונהנים מאיכות חיים גבוהה ומנופים מרהיבים. עמק החולה, שהיה בעבר ביצה, הפך לאחד האזורים החקלאיים הפוריים בארץ, הודות לפרויקט ייבוש החולה. הרי נפתלי, המכוסים ביערות אלונים ואורנים, מציעים שפע של מסלולי טיול ואתרים היסטוריים כמו מבצר נמרוד. נחל החצבאני, הזורם לאורך הגבול עם לבנון, הוא מקור מים חשוב ומציע הזדמנויות לשייט קיאקים ופעילויות מים נוספות.

אתגרים והזדמנויות בפריפריה הצפונית:

אצבע הגליל, כמו אזורי פריפריה אחרים, מתמודדת עם אתגרים כלכליים וחברתיים. ריחוק מהמרכז, מיעוט מקומות תעסוקה איכותיים והגירה שלילית, הם רק חלק מהקשיים. עם זאת, השנים האחרונות הביאו עימן גם רוחות של שינוי. תהליכי ההתחדשות בקיבוצים, הכוללים קליטת משפחות חדשות והקמת שכונות הרחבה, הביאו לגידול באוכלוסייה ולעלייה באיכות החיים. המועצה האזורית גליל עליון משקיעה משאבים רבים בחינוך, בתרבות ובפיתוח תשתיות, במטרה למשוך תושבים חדשים ולחזק את הקהילה הקיימת. בנוסף, הפוטנציאל התיירותי של אצבע הגליל, עם נופיה המרהיבים, אתריה ההיסטוריים ושפע האטרקציות, מהווה מנוע צמיחה כלכלי חשוב לאזור.

תרבות פורחת וספורט משגשג:

לתרבות מקום של כבוד בחיי הקהילה באצבע הגליל. הקיבוצים, שהוקמו על ערכי תרבות וחינוך, ממשיכים לטפח מסורת זו עד היום. מרכז קלור למוזיקה ומחול בכפר בלום, הוא דוגמה מובהקת למרכז תרבותי משגשג, המארח מופעים והפקות ברמה ארצית ובינלאומית. בנוסף, מתקיימים באזור פסטיבלים, אירועי מוזיקה, תיאטרון ומחול, המושכים אליהם קהל מכל רחבי הארץ. גם הספורט תופס מקום חשוב בחיי התושבים. קבוצת הכדורסל הפועל גליל עליון, שזכתה בעבר באליפות המדינה, היא מקור לגאווה מקומית ומחברת בין תושבי האזור. בנוסף, מתקיימים אירועי ספורט רבים, כמו מרוץ "סובב גליל" וטורנירי ספורט שונים, המעודדים אורח חיים בריא וחיבור לטבע.

חינוך איכותי כדרך חיים:

מערכת החינוך באצבע הגליל היא מהמובילות בארץ. בתי הספר האזוריים, המשותפים לקיבוצים ולמושבים, מציעים תוכניות לימודים מגוונות ורמה לימודית גבוהה. הדגש הוא על פיתוח חשיבה עצמאית, יצירתיות ומעורבות חברתית. בנוסף, קיימות מסגרות חינוך מיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים, המשתלבות בבתי הספר הרגילים. מכינת גליל עליון, המכינה הקדם צבאית הראשונה שהוקמה בישראל, היא מודל לחיקוי בתחום החינוך למנהיגות, ערכים ומעורבות חברתית. בוגרי המכינה תורמים תרומה משמעותית לחברה הישראלית, ומשרתים בתפקידי מפתח בצבא, בחינוך ובמגזר הציבורי.

אצבע הגליל – עבר, הווה ועתיד:

אצבע הגליל היא סיפור של התיישבות, מאבקים, קשיים והצלחות. היא סמל לחוסן לאומי, לקהילתיות ולעשייה חלוצית. למרות האתגרים, תושבי האזור אופטימיים ומאמינים בעתיד האזור. ההשקעות בחינוך, בתרבות ובפיתוח כלכלי, לצד הפוטנציאל התיירותי העצום, מבטיחים עתיד מבטיח לאצבע הגליל. האזור ממשיך להתפתח ולצמוח, תוך שמירה על אופיו הייחודי וערכיו המיוחדים. בהצלחה !מודעות

פתרון 2 אותיות: דן  
פתרון 3 אותיות:  
פתרון 4 אותיות: ברעם, גדות, גונן, דפנה (קיבוץ באצבע הגליל, נוסד ב-1939), יפתח, מנרה (קיבוץ באצבע הגליל), סאסא, עמיר, שמיר, שניר 
פתרון 5 אותיות: חולתה, יראון, מלכיה, צבעון, קדרים
פתרון 6 אותיות: בית הלל (מושב באצבע הגליל), מחניים 
פתרון 7 אותיות: הגושרים (קיבוץ באצבע הגליל)    
פתרון 2 מילים ומעלה: איילת השחר, כפר בלום, כפר גלעדי (קיבוץ באצבע הגליל, נוסד על ידי חברי ארגון "השומר"), כפר הנשיא, כפר סאלד, להבות הבשן, מעיין ברוך, משגב עם, נאות מרדכי, שדה נחמיה
ביטויים דומים: שם של קיבוץ באצבע הגליל, קיבוץ באצבע הגליל 4 אותיות, קיבוץ באצבע הגליל מילון, שמות קיבוצים באצבע הגליל
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

תגובה 1:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו