רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מילולי (בלעז) | מילולי | לשוני, מילולי

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה לשוני, מילולי. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מילולי" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה לשוני בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

המושג "מילולי" מתייחס למשהו שיש לו קשר ישיר למילים, לדיבור או לכתיבה. הוא יכול לשמש כדי לתאר את האופן שבו מישהו מדבר או כותב.

האופן שבו מישהו מדבר או כותב

אדם שמדבר או כותב באופן מילולי משתמש במילים באופן ישיר, ללא סמלים או מטאפורות. הוא אומר או כותב מה שהוא מתכוון, בלי להסתיר או ללכת "סחור סחור" סביב העניין.

לדוגמה, אם מישהו אומר "אני רעב", הוא מתכוון שהוא רוצה לאכול. הוא לא מתכוון שהוא רוצה משהו אחר, כמו תשומת לב או אהבה.

המשמעות של משהו

משהו שמשמעותו מילולית הוא משהו שיש לו משמעות פשוטה, ללא משמעויות משניות. זהו משהו שניתן להבין בקלות, מבלי לפרש אותו.

לדוגמה, אם יש שלט שכותב "אסור לעשן", המשמעות המילולית של השלט היא שאסור לעשן במקום הזה. אין למסר הזה משמעויות משניות, כמו למשל "זה מקום לא נעים" או "אנשים שמעשנים הם לא בסדר".

בנוסף למשמעויות הללו, למושג "מילולי" יש גם משמעות שלילית. במקרה זה, "מילולי" מתייחס לאדם או לכתיבה שמתמקדים רק במשמעות המילולית של המילים, מבלי להבין את המשמעות העמוקה יותר שלהן.

לדוגמה, אם מישהו מבין את הביטוי "השמש שוקעת" רק כמצב שבו השמש נמצאת מתחת לאופק, הוא מבין את הביטוי באופן מילולי. אך אם הוא מבין שהביטוי גם מסמל את סוף היום או את סיום תקופה, הוא מבין את הביטוי באופן לא מילולי.

סיכום:

המושג "מילולי" מתייחס למשהו שיש לו קשר ישיר למילים, לדיבור או לכתיבה. הוא יכול לשמש כדי לתאר את האופן שבו מישהו מדבר או כותב, את המשמעות של משהו או את האופן שבו משהו כתוב. בהצלחה ! מודעות

תשובה 2 אותיות: 
תשובה 3 אותיות: 
תשובה 4 אותיות:  
תשובה 5 אותיות: ורבלי (לשוני מילולי), מבוטא, מדויק
תשובה 6 אותיות: דיבורי, ליטרלי (מילולי)
תשובה 7 אותיות: 
תשובה (מיוחד מ-8 אותיות):
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

3 תגובות:

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו