רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מדגי המאכל | דג מאכל

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מדגי המאכל. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "דג מאכל" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מדגי המאכל בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הקדמה והחשיבות הקולינרית והכלכלית

דגי מאכל הם חלק בלתי נפרד מהתזונה האנושית ומהכלכלה העולמית. השימוש בדגים כמקור מזון החל כבר בתקופות קדומות, כאשר דייגים פרימיטיביים נהגו לדוג דגים ממקורות מים טבעיים. עם הזמן, דגי המאכל הפכו למרכיב מרכזי בתפריטים ברחבי העולם, בשל הערכים התזונתיים הגבוהים שלהם, הכוללים חלבונים, חומצות שומן אומגה-3, וויטמינים שונים. המאמר הזה עוסק בנושאים המרכזיים של דגי מאכל, בריכות דגים ודיג, במטרה לספק מידע מקיף ומעמיק לכל מי שמתעניין בנושא.

סוגי דגי מאכל נפוצים וייחודיהם

דגי המאכל מגוונים במאפייניהם, וכל סוג דג מציע יתרונות תזונתיים שונים. סלמון, למשל, הוא מקור מצוין לאומגה-3 וויטמין D, ומשמש לעיתים קרובות במנות יוקרתיות ובמטבח היפני כסושי וסשימי. טונה היא דג נוסף הפופולרי מאוד בזכות ערכיו התזונתיים הגבוהים, במיוחד החלבונים. דניס ובס הם דגים פופולריים במטבח הים-תיכוני, בזכות הטעם העדין שלהם והיכולת להשתלב במגוון רחב של מתכונים. קרפיון, למרות שמו, הוא דג מאכל נפוץ במיוחד באסיה ובמזרח אירופה, שבו מעריכים את טעמו הייחודי ואת ערכו התזונתי. כל סוגי הדגים הללו ואחרים מספקים אפשרויות רבות למגוון טעמים ותפריטים בריאים.

בריכות דגים: שיטות גידול וטכנולוגיות מתקדמות

בריכות דגים מהוות פתרון חשוב לגידול דגים בצורה מבוקרת ומוסדרת. השיטות לגידול דגים בבריכות מגוונות ומשתמשות בטכנולוגיות מתקדמות לשיפור היעילות ואיכות הדגים. בריכות גידול דגים מאפשרות שליטה על תנאי הגידול, כמו איכות המים, רמות החמצן, והטמפרטורה, מה שמביא לגידול בריא יותר ואיכותי יותר של דגים. השימוש בטכנולוגיות מתקדמות כמו מערכות לסינון מים ומעקב אוטומטי אחרי בריאות הדגים, מבטיח שמירה על איכות הסביבה והפחתת זיהומים. בריכות הדגים הן לא רק פתרון סביבתי טוב יותר, אלא גם אפשרות כלכלית יעילה המספקת תוצרת מקומית באיכות גבוהה.

היבטים סביבתיים ובריאותיים של גידול ודיג דגי מאכל

גידול ודיג דגי מאכל מעלים מספר סוגיות סביבתיות ובריאותיות. דיג יתר מהים גורם להידלדלות המלאי הטבעי של הדגים ולהפרעות במאזן האקולוגי. בריכות גידול דגים, למרות יתרונותיהן, עשויות גם הן לגרום לזיהום מים אם לא מנוהלות כהלכה. חשוב לציין את ההשפעות הבריאותיות של צריכת דגים, שכן חלק מהדגים עלולים להכיל מזהמים כמו כספית ורעלנים אחרים, אם הם גודלו או נתפסו בסביבות מזוהמות. מנגד, דגים הם מקור חשוב לחלבונים, חומצות שומן אומגה-3, וויטמינים רבים. לכן, ניהול נכון ומוקפד של גידול ודיג דגים הוא קריטי לשמירה על בריאות הצרכנים והסביבה.

דיג מסורתי מול דיג מסחרי: יתרונות, חסרונות והבדלים מהותיים

דיג מסורתי ודיג מסחרי הם שתי שיטות עיקריות להשגת דגי מאכל, וכל אחת מהן מגיעה עם יתרונות וחסרונות משלה. דיג מסורתי מתבצע בקנה מידה קטן יותר, לעתים קרובות באמצעות טכניקות ידניות או כלים פשוטים, והוא פועל בעיקר לשימור המסורת התרבותית והקהילתית. מנגד, דיג מסחרי פועל בקנה מידה גדול יותר ומשתמש בטכנולוגיות מתקדמות כדי ללכוד כמויות גדולות של דגים, מה שמאפשר אספקת דגים לשווקים גדולים יותר. חסרונותיו של הדיג המסחרי כוללים פגיעה סביבתית משמעותית בשל יתר דיג והשפעות אקולוגיות שליליות על המערכת הימית, כולל דיג של מינים לא רצויים והרס בתי גידול.

דניס (צ'יפורה): כוכב הים התיכון

הדניס, המכונה גם צ'יפורה, הוא דג מאכל פופולרי בים התיכון. שמו העברי "דניס" הוא שיבוש של המילה הטורקית "דניז", שפירושה ים. הדניס מתאפיין בפס זהוב בין עיניו, בשר לבן ורך וטעם עדין. הוא גדל הן בים הפתוח והן בבריכות מים מלוחים, ובישראל הוא מגודל בעיקר בכלובי ים. הדניס עשיר בחלבון איכותי, אומגה 3, ויטמינים ומינרלים, וניתן להכינו במגוון דרכים, כמו צלייה, אפייה או טיגון.

מושט (אמנון): גיבור המים המתוקים

המושט, המכונה גם אמנון, הוא דג מים מתוקים נפוץ, המגודל בברכות דגים ברחבי העולם. הוא קיבל את שמו "אמנון" בשל התנהגותו ההורית הייחודית: לאחר ההטלה, ההורים, ובמיוחד האם, שומרים על הביצים והדגיגים בפיהם עד שהם גדולים מספיק כדי לשרוד בכוחות עצמם. המושט הוא דג מהיר גדילה, עמיד למחלות ובעל ניצול יעיל של מזון, מה שהופך אותו לדג אידיאלי לגידול בברכות. הוא דל בשומן ועשיר בחלבון איכותי, וניתן להכינו במגוון דרכים, כמו צלייה בגריל, אפייה בתנור או טיגון במחבת.

מקרל: מלך האוקיינוסים

המקרל הוא לא דג בודד, אלא שם כולל לקבוצה מגוונת של דגים החיים באוקיינוסים ברחבי העולם. למקרלים גוף מוארך וסנפירים בחלק העליון והתחתון, המאפשרים להם לשחות במהירות וביעילות. הם ניזונים בעיקר מדגים קטנים ופלנקטון, וחלקם נודדים למרחקים ארוכים בחיפוש אחר מזון. המקרל הוא דג שומני ועשיר באומגה 3, וניתן להכינו במגוון דרכים, כמו עישון, צלייה או הוספה לסלטים. עם זאת, חשוב לציין שבשר המקרל הטרי מתקלקל מהר, ולכן יש לצרוך אותו בהקדם האפשרי או לשמור אותו בקירור.

סיכום ומבט לעתיד: דגי מאכל בעולם המשתנה

בסיכומו של דבר, דגי מאכל מהווים חלק חשוב ומהותי מהתזונה ומהכלכלה העולמית. השיטות השונות לגידול ודיג דגים מציבות אתגרים רבים, אך גם מציעות פתרונות חדשניים לשמירה על איכות הסביבה ובריאות הציבור. העתיד טמון באיזון בין ניצול המשאבים הימיים לבין שמירה על המערכת האקולוגית, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ויישום שיטות גידול ודיג בר-קיימא. המודעות הצרכנית והבחירה במוצרים אחראיים יכולים להשפיע לטובה על העתיד של דגי המאכל, ולהבטיח שהם יישארו מקור מזון חיוני ובריא גם לדורות הבאים. בהצלחה !
 מודעות

תשובה 2 אותיות: בס (דג מאכל קטן)
תשובה 3 אותיות: דקר (דג מאכל / דג גדול טורף / דג מאכל, לוקוס / דג ים המשמש למאכל, לוקוס), מסר, סול (דג מאכל), קוד (דג מאכל גדול), שמך
תשובה 4 אותיות: בורי (דג מאכל קטן), בקלה, דניס, דקרן, טונה (דג מאכל גדול / סוג של דג מאכל גדול), כסיף, לברק, מוסר (קורבינה / סוג של דג), מושט, מליח (דג מאכל), מקרל (דג מאכל), פוגו, פורל (דג מאכל)
תשובה 5 אותיות: אטונס (דג ים גדול), אלתית (דג מאכל סלמון / דג מאכל גדול, סלמון), אמנון, בינית, גרנדה, ורדון, זהבון, חמנון, טונית, טינקה, טרוטה (דג מאכל, פורל), לבנון (דג מאכל ממשפחת הקרפיוניים), לוקוס (דג ים גדול המשמש למאכל / דג מאכל / דג מאכל גדול), לטנון, לקרדה, מולית, מטיאס, סילגו, סלמון (דג מאכל גדול, אלתית), ספרוס, סרגוס, סרדין (דג מאגל קטן), פרידה, צלופח קיפון, שפרוט
תשובה 6 אותיות: אלבקור, אנשובי (דג מאכל קטן), בוניטו, וריולה, חסילון, טורבוט, מרלוזה (זאב הים), לשונון, פלמידה / פלמודה (דג מאכל / דג מאכל, טונית), צנינית, קוויאר (מאכל מביצי דגים), קרפיון (סוג של דג), שיבוטה
תשובה 7 אותיות: אינטיאס, ברבוניה
תשובה (מיוחד מ-8 אותיות):
תשובה של שתי מילים ומעלה: 
אמור לבן, אמית ארין, אמנון מצוי, דבשתן ים תיכוני, דג הירח, דג חרב, דוקרנית אדומה, דקר אלכסנדרוני, דקר המכמורת, דקר הסלעים, דקר חיפני, דקרן משויש, וריולה סיסית, זאב הים (מן דג, מרלוזה), טונה אטלנטית, טונה זהובה, טונה כחולת-סנפיר, טרוטה חומה, טרוטת האגמים, טרוטת השור, טרוטת עין-הקשת, כסיף שפל-עין, לבנון הכנרת, לשונון אטלנטי, לשונון פסיפי, מולית אדומה, מולית הפסים, מונופטרוס קוצ'יה, מליח אטלנטי, מליח פסיפי, נסיכת הנילוס, סלמון סיבירי, ספרוס זהוב, ספרוס מצוי, סקומברן זריז, סרגוס מסורטט, סרדין אירופי, סרדין דרום אמריקאי, סריול אטלנטי, סריול ללנדי, עיט הים (מוסר מלכותי), עפיין אירופי, עפיין פרואני, צלופח יפני, צנינית היפוס, צנינית ענק, קיפון בורי, קרפיון גדול ראש, קרפיון מצוי, קרפיון שחור, רעמתן כחלחל, שישן מסורטט 
ביטויים דומים: מדגי המאכל 4 אותיות, דג מאכל (לוקוס), מדגי המאכל מילון מדגי המאכל פירוש, שם של דג מאכל, דג ארסי, מה זה דג מאכל?, דג מאכל תשבץ, דג מאכל 5 אותיות, דג מאכל גדול, דג בעל גוף שטוח, מה זה דג מאכל גדול
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

45 תגובות:

 1. טורבוט
  טורבוט שייך למשפחת הדגים השטוחים (פלאונדרים). הטורבוט מצוי בעיקר באוקיאנוס האטלנטי ומגיע ביבוא לארץ פעמיים בשבוע. נחשב לאחד מהדגים הטובים ביותר במשפחת הדגים השטוחים. מתאים למחבתות ולתנור. מגיע ביבוא מאירופה פעמיים בשבוע ודורש הזמנה של שלושה ימים מראש.

  השבמחק
 2. אנשובי מופיע בפתרון

  השבמחק
 3. שמייגלה שהוא שם אחר לדג חד לסת

  השבמחק

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו