רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


בן שיח דביק | בן שיח דביק תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה בן שיח דביק. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "בן שיח דביק" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה בן שיח דביק בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הטיון הדביק - צמח רב תועלת

הגדרת הטיון ומוצא שמו

הטיון הדביק, שמו המדעי Dittrichia viscosa, הוא עשבוני רב-שנתי או בן שיח דביק ממשפחת המורכבים. זהו צמח יליד ישראלי, הצומח בר בשפע בכל רחבי הארץ. שמו בעברית, "טיון", נגזר מהשם הערבי "טיון" או "טובאק", המקושר למילה "טין" שפירושה אדמת ביצה - בית הגידול המסורתי של הצמח. גבעוליו ועליו דביקים ושעירים, מכאן השם "דביק".

התאקלמות והתפשטות - צמח חלוץ ששולט בקרקעות חשופות

הטיון הדביק זכה לפופולריות ולהתפשטות רחבה בישראל בעקבות עבודות הפיתוח וההפרעה לקרקע שחלו מאז קום המדינה. כצמח חלוץ המתנחל על קרקעות חשופות, הוא השתלט על שטחים שנחשפו עקב עבודות עפר ופיתוח, והפך לשכיח במיוחד בסביבות כבישים, תעלות, מחצבות וגלי עפר. גם כיום, בבתי גידול לחים שמוצפים בחורף, הטיון הדביק הוא דייר קבוע.

הפריחה וההפצה - פריחה ארוכה ומועדפת על דבורים

תקופת הפריחה של הטיון הדביק ארוכה במיוחד, החל מחודש יולי ועד לסוף דצמבר. פריחתו הצהובה היא מוקד משיכה לדבורת הדבש, המהווה וקטור חשוב בהפצת זרעיו. הזרעונים עצמם צמודים לציצת זיפים המסייעת בהפצתם, ומסודרים בראש עגול דמוי המבנה של זרעי סביון ומורכבים אחרים.

השימושים העממיים - ריפוי 40 מחלות 

ברפואה העממית של ערביי ישראל, הטיון הדביק תופס מקום של כבוד כצמח מרפא עוצמתי. לפי המסורת, הוא מסוגל לרפא לא פחות מארבעים סוגי מחלות ומכאובים, כולל דלקות מפרקים והרפס. זהו אחד מצמחי המרפא החשובים והמקודשים במסורת המקומית.

המחקרים הרפואיים המודרניים

בשנים האחרונות מקיים הטיון הדביק ריניסנס מדעי-רפואי, ונחקרים שימושיו הפוטנציאליים במגוון תחומים. בין היתר נחקרת השפעתו על פטריות רגליים, תולעי מעיים וזיהומים. תמציות ותרכיזים מטיון דביק משווקים בשווקים רפואיים ברחבי העולם. בן שיח דביק זה מהווה מוקד עניין רפואי בזכות השילוב של מסורת עממית ארוכת שנים עם התאמה לחקר מדעי מודרני.

יתר השימושים 

מלבד השימושים הרפואיים, ידועים שימושים משקיים לטיון הדביק. תמציות מהצמח משמשות במלחמה בנגעי פטריות ובקטריות של צמחים אחרים. בן השיח הדביק עצמו נחשב ככלי לזירוז קרישת דם במקרי חירום. עוד נוסף כי בעבר שימשו ענפיו גם להסקת תנורים ולאפיית פיתות. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות: טיון
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: בן שיח דביק מילון, בן שיח דביק מילה נרדפת, בן שיח דביק 4 אותיות, מה זה בן שיח דביק?, בן שיח דביק תשבץ, בן שיח דביק תשחץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו