רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


ממפכ"לי המשטרה | ממפכ"לי המשטרה תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה ממפכ"לי המשטרה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "ממפכ"לי המשטרה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה ממפכ"לי המשטרה בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 


הקדמה:

המפכ"ל (המפקח הכללי) של משטרת ישראל הוא קצין משטרה בדרגת רב-ניצב, העומד בראש משטרת ישראל ואחראי על ניהולה. מקום משרדו הוא בבניין המטה הארצי של משטרת ישראל בקריית הממשלה ע"ש מנחם בגין בירושלים.

היסטוריה:

 • תחילת הדרך: בדצמבר 1947 הוטל על יחזקאל סהר, לימים המפכ"ל הראשון, לתכנן את המשטרה העתידה לקום. ב-14 במאי 1948 מונה סהר באופן רשמי לתפקיד המפקח הכללי של המשטרה ובתי הסוהר, ושימש בו עד שנת 1958. במהלך שירותו, התפתחה משטרת ישראל והפכה מכוח קטן של 700 שוטרים, ללא מסגרת, ציוד או מסורת, למשטרה מאורגנת הפרוסה על פני המדינה כולה, תוך שהיא שומרת על הסדר הציבורי ולוקחת חלק בפעילויות התנדבות וסיוע. המדיניות שגובשה בימיה הראשונים של המשטרה קיימת עד היום.
 • טקס החלפת מפכ"ל: טקס החלפת מפכ"ל משטרת ישראל מתרחש בבניין המטה הארצי במזרח ירושלים בראשות השר לביטחון לאומי. הטקס הוא אירוע רשמי ורב-משתתפים, המסמל את העברת שרביט הפיקוד מהמפכ"ל היוצא למפכ"ל הנכנס.

הפוליטיקה:

 • יחסים עם השר: המפכ"ל כפוף לשר לביטחון לאומי, מקבל ממנו הנחיות בנוגע למדיניות הכוללת של משטרת ישראל והקצאת משאבים. מנגד, המפכ"ל אינו רשאי לקבל פקודות אופרטיביות מהשר. המשטרה אוטונומית בהחלטותיה מבחינה מקצועית ומבצעית, וכל החלטותיה נשענות על החוק, על פסיקות בית המשפט ועל צורכי ה"שטח".
 • מינויים פוליטיים: קיימת בעייתיות כאשר גורמים פוליטיים מנצלים את כוחם למנות מינויים פוליטיים במסגרת המשטרה. דוגמה לכך ניתן למצוא עוד בתקופת המפכ"ל הראשון יחזקאל סהר, כאשר נאלץ לדחות המלצות מדרגים פוליטיים למינוי קצינים. בהמשך אף נדרש להופיע בפני ועדה של מפא"י שחקרה כיצד חבר מפלגה שפשע הועמד לדין.

סמכויות:

 • פיקוח וניהול: סעיף 9 לפקודת המשטרה קובע: "המפקח הכללי יפקח על משטרת ישראל, על סדרי ניהולה ועל הפעלתה, ויהיה אחראי להשגחה על כל ההוצאות הכרוכות בה ולאפסניה שברשותה."
 • הוצאת הוראות: המפכ"ל מוסמך להוציא הוראות כלליות בנוגע לארגון המשטרה, סדרי המינהל, המשטר והמשמעת בה והבטחת פעולתה התקינה.
 • סמכויות נוספות:
  • מינוי ופיטורי שוטרים בכירים (בכפוף לאישור השר)
  • ניהול כספי קרן המשטרה, כולל חלוקת תגמולים לשוטרים
  • הקצאת שוטרים לתפקידים מיוחדים
  • סגירת מקומות פעולה של ארגוני טרור (בהתאם לפקודת מניעת טרור)
 • דוגמה לשימוש בסמכות: בשנת 2005 השתמש המפכ"ל דאז, משה קראדי, בסמכותו וסגר את משרדי תנועת כך, בהתבסס על סעיף 6(א) לפקודת מניעת טרור.


מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות: חפץ, כהן, סהר, סאו, סלע, פלד
פתרון 4 אותיות: וילק, טרנר, קופל, שפיר
פתרון 5 אותיות: איבצן, אלשיך, דנינו, קראדי, קראוס, שבתאי, תבורי 
פתרון 6 אותיות: נחמיאס
פתרון 7 אותיות: רוזוליו
פתרון 8 אותיות ומעלה: אהרונישקי
פתרון של שתי מילים ויותר: אהרון סלע, אסף חפץ, אריה איבצן, בנצי סאו, דודי כהן, דוד קראוס, הרצל שפיר, חיים תבורי, יהודה וילק, יוחנן דנינו, יוסף נחמיאס, יחזקאל סהר, יעקב טרנר, מוטי כהן, משה קראדי, פנחס קופל, קובי שבתאי, רוני אלשיך, רפי פלד, שאול רוזוליו, שלמה אהרונישקי
ביטויים דומים: ממפכ"לי המשטרה מילון, ממפכ"לי המשטרה תשבץ, ממפכ"לי המשטרה תשחץ, ממפכ"לי המשטרה 13 אותיות, ממפכ"לי המשטרה שם משפחה
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו