רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מחבר הספר "אורה הכפולה" | מחבר הספר "אורה הכפולה" תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מחבר הספר אורה הכפולה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מחבר הספר אורה הכפולה " יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מחבר הספר "אורה הכפולה" בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הרומן הנצחי -"אורה הכפולה"

אריך קסטנר, סופר גרמני מפורסם, חרת בספרו הקלאסי "אורה הכפולה" סיפור נצחי של תאומות נפרדות שמתאחדות. הספר, שנכתב במהלך מלחמת העולם השנייה ויצא לאור ב-1949, ספג את חוויות המלחמה אך שידר מסר של תקווה ואחדות משפחתית. למרות שנכתב בתקופה קשה, הסיפור הפך לקלאסיקה בזכות עלילתו הנוגעת ללב והדמויות הססגוניות שלו.

אחיות תאומות בהחלפה יוצרת דרמה מרתקת

"אורה הכפולה" מספר את סיפורן של אורה ולי, תאומות בנות תשע שנפרדו בלידתן בעקבות גירושי הוריהן. בעודן במחנה קיץ, הן נפגשות במקרה ומגלות את קיומה של כל אחת ואת הצד החסר בחייהן. נרגשות מההיכרות הפתאומית, הבנות מחליטות להתחלף ביניהן כדי להכיר את ההורה השני ולנסות לאחד מחדש את המשפחה. 

יחסים משפחתיים, זהות ואיחוד מטאפורי

מעבר לעלילה המרתקת, הספר מציג נושאים עמוקים של יחסים משפחתיים, חיפוש זהות וצורך באיחוד. השתוקקות הבנות לאחדות ושלמות משפחתית מסמלת את הכמיהה האנושית לשורשים ולקשר. במקביל, המאבק שלהן למצוא את מקומן ולהיות לעצמן מבטא את הצורך של כל אדם למצוא את זהותו האמיתית.

עיבודים קולנועיים שמשמרים את קסמו

הרומן האהוב זכה לכמה עיבודים קולנועיים לאורך השנים. הגרסה המוכרת ביותר היא "אבא מתארס" משנת 1998 עם לינדזי לוהן (שחקנית אמריקאית) בתפקיד כפול כתאומות. למרות השינויים בעלילה, הסרט שימר את הרוח והקסם המקוריים של הספר. גרסאות קולנועיות נוספות כללו את "פעמיים היו" הבריטי מ-1953 ו"אורה הכפולה" הגרמנית מ-1950.     

כוכב הוליווד הילדים: "מותק, הילדות התחלפו"

הקלאסיקה של קסטנר זכתה לעיבוד הוליוודי משעשע בשנת 1995 עם "מותק, הילדות התחלפו", סרט קולנוע אמריקאי משנות ה-90 בכיכובן של התאומות מרי-קייט ואשלי אולסן. הסרט עוקב אחר אמנדה ואליסה, תאומות שהופרדו בלידתן ונפגשות שוב במחנה קיץ. כשהן מגלות את הדמיון ביניהן, הן מחליטות להתחלף ולחקור את המשפחות שלא הכירו. הקומדיה המצליחה של דיסני עקבה בנאמנות אחר העלילה של קסטנר תוך שמירה על האלמנט המשפחתי והדרמה של החילוף.

קומדיית התאומות מ-1998: "אבא מתארס"

לקראת סוף המאה ה-20, יצא לאקרנים עיבוד חדש וצבעוני של "אורה הכפולה" בשם "אבא מתארס" (1998). הסרט כלל שחקנית צעירה בשם לינדזי לוהן בתפקיד כפול של התאומות האלי ואנני. העלילה המוכרת עוקבת אחרי הבנות שהתחלפו בין משפחותיהן הנפרדות כדי לאחד מחדש את הוריהן המגורשים, ניק (דניס קוויד) ואליזבת (נטשה ריצ'רדסון).

כמו בספר המקורי, סיפור החילוף התמים מעורר מצבים קומיים ותעלולים מבדרים עם הבנות המנסות להתגבר על הארוסה הנוכלת של אביהן. בעזרת פעילויות שיתופיות כמו טיול מחנאות משפחתי, האלי ואנני מצליחות בסופו של דבר לחבר מחדש את הוריהן בקשר רומנטי.

התמודדות בתרגום למציאות הישראלית

בישראל תורגם הספר לראשונה בשנת 1951. בתקופה שבה חששו מכל אזכור לגרמניה לאחר השואה, המתרגמת אלישבע קפלן הסירה את הרקע הגרמני וביססה את העלילה במקומות ניטרלים יותר. בתרגום מאוחר יותר משנת 1999, חזר המקור הגרמני אל מקומו. מעבר לקושי התרגומי, התקבל הספר בחום כחלק מהנרטיב התרבותי של ילדי ישראל.

קלסיקה נצחית עם זיקה רלוונטית

מעבר לכישרונו הספרותי המופלא, קסם הספר בא מהיותו קלסיקה נצחית שמשרה רלוונטיות בכל דור. סיפור הילדות המחפשות שלמות משפחתית וחיבור לשורשים מדבר אל כל אדם, ללא קשר לגיל או לתקופה. הניגוד שבין הצורך באהבת המשפחה לבין הרצון להגדרה עצמית הוא קונפליקט נצחי שמעסיק כל אחד מאיתנו. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות: קסטנר
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: 
אריך קסטנר
ביטויים דומים: מחבר הספר "אורה הכפולה" 9 אותיות, מחבר הספר "אורה הכפולה" שם משפחה, מחבר הספר "אורה הכפולה" תשבץ, מחבר הספר "אורה הכפולה" תשחץ, מחבר הספר "אורה הכפולה" מילון
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו