רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


כינוי גנאי למשטר כושל | כינוי גנאי למשטר כושל תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה כינוי גנאי למשטר כושל. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "כינוי גנאי למשטר כושל" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה כינוי גנאי למשטר כושל בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

כינוי גנאי למשטר כושל

הכינוי גנאי שאנו מחפשים הוא גם מונח פוליטי המתאר משטר כושל ומושחת המאופיין בהיעדר דמוקרטיה, חוסר יציבות, הבדלי מעמדות קיצוניים, שימוש בצבא לדיכוי העם והתערבות חזקה של מדינות זרות.

מקור הביטוי

הביטוי נטבע בשנת 1904 בספר "כרובים ומלכים" של סופר אמריקאי בשם או. הנרי, המתאר רפובליקה בדיונית בשם "אנצ'וריה" המאופיינת בשחיתות, והיעדר דמוקרטיה. או. הנרי התבסס על ההיסטוריה של מדינות מרכז אמריקה של סוף המאה התשע-עשרה ותחילת המאה העשרים, ובראשן הונדורס.

הקשר ההיסטורי

בסופו של המאה התשע-עשרה, החלו תאגידים אמריקאיים להתעניין בגידול בננות במרכז אמריקה ובאיים הקריביים. תאגידים אלה היו בעלי משאבים כספיים רבים וכושר ארגון, והם הצליחו לרכוש קרקעות פוריות, ולבנות מערכות ייצור ושיווק של בננות.

התאגידים האמריקאיים הפכו תוך זמן קצר לגורם פוליטי משפיע במרכז אמריקה. הם מימנו בחירת מנהיגים ידידותיים, והפעילו לחץ על ממשלותיהן של מדינות אלה. התוצאה הייתה יצירה של משטרים מושחתים וכושליים, המכונים "רפובליקות בננות". בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:

פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה:
 רפובליקת בננות
ביטויים דומים: כינוי גנאי למשטר כושל פירוש, מה זה כינוי גנאי למשטר כושל?, כינוי גנאי למשטר כושל תשבץ, כינוי גנאי למשטר כושל תשחץ, כינוי גנאי למשטר כושל 13 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו