רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


קיבוץ השוכן ממערב לעיר שדרות | קיבוץ השוכן ממערב לעיר שדרות תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה קיבוץ השוכן ממערב לעיר שדרות. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "קיבוץ השוכן ממערב לעיר שדרות" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה קיבוץ השוכן ממערב לעיר שדרות בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הנגב – יותר ממדבר

הנגב, המשתרע על פני כ-60% משטחה של מדינת ישראל, הוא הרבה יותר מאשר מרחבים צחיחים וחולות נודדים. זהו אזור גאוגרפי מגוון ומרתק, המשלב נופים עוצרי נשימה של הרים נישאים, מכתשים עמוקים, נאות מדבר ירוקים ועולם חי וצומח ייחודי שהסתגל לתנאים הקיצוניים. הנגב הוא גם ערש היסטורי ותרבותי,  ארץ התנ"ך שבה נדדו שבטי ישראל ובה שגשגו ערים קדומות כמו באר שבע, ערד וגרר. כיום, הנגב מחולק לאזורים גאוגרפיים מובחנים: בקעת הנגב הפורייה, הר הנגב המרשים עם מכתשיו המפורסמים, מערב הנגב החולי, מדבר פארן רחב הידיים והרי אילת הגבוהים. כל אזור בנגב מציע נופים ייחודיים, אטרקציות תיירותיות ואתגרים סביבתיים, וביחד הם יוצרים פסיפס מרתק של חיים במדבר.

שדרות – סיפור של חוסן ועוצמה

שדרות (עיר בארץ), הממוקמת בצפון הנגב המערבי, היא עיר שסיפורה שזור בחוסן, בעוצמה ובהתמודדות עם אתגרים לא פשוטים. העיר נולדה כמעברה בשנת 1951, וקלטה גלי עלייה ממרוקו, מרומניה וממדינות נוספות. בשנות ה-90, קלטה שדרות עולים רבים מאתיופיה ומברית המועצות לשעבר, שהכפילו את אוכלוסייתה והעשירו את המרקם התרבותי שלה. בשנת 1996, הוכרזה שדרות כעיר, והיא הפכה למרכז אזורי חשוב. עם זאת, מיקומה של שדרות בסמוך לרצועת עזה הפך אותה ליעד לירי רקטות ופצצות מרגמה, שהחל באינתיפאדה השנייה ונמשך לסירוגין עד היום. תושבי שדרות הפגינו חוסן יוצא דופן לנוכח האיום הביטחוני המתמשך, והעיר המשיכה להתפתח ולשגשג, בין היתר בזכות מערכות התרעה ומיגון כמו "צבע אדום" וכיפת ברזל.

עוטף עזה – חיים בצל האתגר

עוטף עזה, האזור המקיף את רצועת עזה, הוא אזור ייחודי בישראל. הוא מאופיין בקרבה לרצועה, בחקלאות משגשגת ובקהילות מגוונות של קיבוצים, מושבים ויישובים קהילתיים. עם זאת, עוטף עזה מתמודד עם אתגרים ביטחוניים מורכבים, הכוללים ירי רקטות, חדירות לשטח ישראל וניסיונות לפגוע בתושבים. לאורך השנים, ספגו יישובי עוטף עזה התקפות טרור רבות, אך תושבי האזור הפגינו חוסן יוצא דופן, נחישות להמשיך בחייהם והתגייסות הדדית. המדינה תומכת בתושבי עוטף עזה באמצעות הטבות מס, מיגון ואמצעי הגנה נוספים, והקהילות עצמן פיתחו מנגנוני חוסן קהילתי מרשימים, הכוללים מערכות התרעה, מקלטים ופעילויות תמיכה נפשית וחברתית.

פריחה אדומה – פסטיבל "דרום אדום"

פסטיבל "דרום אדום", המתקיים מדי שנה בחודשי ינואר-פברואר, הוא חגיגה של צבע, טבע ותרבות בצפון הנגב. הפסטיבל נולד ביוזמת תושבי האזור, שביקשו לחשוף את יופיו של הנגב בפריחה ולמשוך תיירים ומבקרים. האטרקציה המרכזית בפסטיבל היא כמובן מרבדי הכלניות האדומות, שצובעים את השדות והגבעות בגוון עז ומשמח. מקומות כמו באר מרווה, יער דבירה, יער שוקדה ויער בארי הופכים בתקופה זו לגן עדן של פריחה, המושך אליו מטיילים מכל רחבי הארץ. לצד הכלניות, פורחים גם צמחי בר נוספים כמו ציפורני חתול, חרציות וחרדל, המעשירים את החוויה הצבעונית. הפסטיבל מציע מגוון רחב של פעילויות לכל המשפחה, כולל סיורים חקלאיים, שוקי איכרים, סדנאות יצירה, הופעות מוזיקה ואירועי תרבות. "דרום אדום" הוא לא רק חגיגה של טבע, אלא גם הזדמנות לחזק את הקשר בין תושבי הנגב למבקרים, ולקדם את התיירות הכפרית באזור.

הנגב המתחדש – הזדמנויות ואתגרים

הנגב נמצא בתהליך מתמיד של התחדשות ופיתוח, המאופיין בהזדמנויות ואתגרים כאחד. כלכלת הנגב מתבססת על תעשיות מסורתיות כמו כריית פוספטים וחקלאות, לצד תעשיות מתפתחות כמו תיירות והייטק. אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, הממוקמת בבאר שבע, היא מרכז אקדמי ומחקרי חשוב, המושך אליו סטודנטים וחוקרים מכל רחבי הארץ והעולם. בשנים האחרונות, הוקמו בנגב פארקי הייטק, המושכים חברות טכנולוגיה בינלאומיות וסטארטאפים מקומיים, ומספקים מקומות עבודה איכותיים לתושבי האזור. בנוסף, מעבר צה"ל דרומה הביא להקמת בסיסים חדשים בנגב, שתרמו לפיתוח התשתיות והכלכלה המקומית. עם זאת, הנגב עדיין מתמודד עם אתגרים כמו פערים חברתיים-כלכליים, מחסור במים ותשתיות לקויות. הממשלה משקיעה משאבים בפיתוח הנגב, אך האתגרים נותרו מורכבים ודורשים פתרונות יצירתיים ומקיפים.

הבדואים בנגב – מורשת ומודרניות

הבדואים הם חלק בלתי נפרד מהנגב, והם מהווים את האוכלוסייה הוותיקה ביותר באזור. התרבות הבדואית העשירה, המבוססת על מסורת, כבוד לאדמה וערכי משפחה, היא נכס יקר ערך לנגב ולישראל כולה. עם זאת, הבדואים בנגב מתמודדים עם אתגרים רבים, כולל סוגיות של התיישבות, פיתוח ושילוב בחברה הישראלית המודרנית. בשנים האחרונות, נעשו מאמצים מצד הממשלה והחברה האזרחית לקדם את הפיתוח ביישובים הבדואים, לשפר את התשתיות, להרחיב את אפשרויות התעסוקה וההשכלה, ולשמר את המורשת והתרבות הייחודית של הבדואים. תהליך זה הוא מורכב ומאתגר, אך הוא חיוני ליצירת עתיד טוב יותר עבור הבדואים בנגב.

סיכום ומבט לעתיד

הנגב הוא אזור מרתק ומגוון, המשלב נופי מדבר עוצרי נשימה עם היסטוריה עשירה, תרבות מגוונת ואתגרים והזדמנויות ייחודיים. שדרות, עיר החוסן, ועוטף עזה, אזור ההתמודדות והגבורה, הם סמלים לרוח האנושית ולכוח החיים. פסטיבל "דרום אדום" הוא חגיגה של טבע בהצלחה !


מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה: 
ניר עם (קיבוץ ליד העיר שדרות)
ביטויים דומים: קיבוץ השוכן ממערב לעיר שדרות ילון, קיבוץ השוכן ממערב לעיר שדרות פירוש, קיבוץ השוכן ממערב לעיר שדרות 5 אותיות, קיבוץ השוכן ממערב לעיר שדרות תשבץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו