רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


אל במיתולוגיה המצרית | אל במיתולוגיה המצרית תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה אל במיתולוגיה המצרית. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "אל במיתולוגיה המצרית" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה אל במיתולוגיה המצרית בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. לעתים יכולים להופיע בתשחץ ערכים דומים:  אל השמש במיתולוגיה המצרית, ייצור המיתולגיה המצרי, אל השמש המצרי, אל מצרי קדום ועוד... 

המיתולוגיה המצרית: עולם עשיר של אמונות וסיפורים

המיתולוגיה המצרית, שנוצרה לאורך אלפי שנים, היא מערכת אמונות מורכבת וססגונית ששימשה כבסיס לחיי הרוח והחברה במצרים העתיקה. סיפורים מיתולוגיים אלה, המתארים את קורותיהם של אלים, יצורים על טבעיים וגיבורים, משקפים תפיסות עולם ייחודיות בנוגע לבריאה, החיים, המוות והקיום שלאחר המוות.

האל אתום: אביה הראשון של הבריאה

במרכז המיתולוגיה המצרית ניצב האל אתום, שהופיע מתוך תהום המים החשוכה, נוּ, והביא איתו את האור ואת הסדר. אתום, שנחשב לאספקט של כוח אלוהי אחד (נטר), יצר את ילדיו, שו ותפנות, באמצעות שימוש במחשבותיו ובכוח רצונו. שו, אל האוויר, ותפנות, אלת הערפל והלחות, מילאו תפקיד מכריע בהפרדת השמים מהארץ ובבריאת הסדר הקוסמי.

המיתולוגיה המצרית: עולם של סמליות עשירה

האלים המצריים הוצגו באמנות בצורות מגוונות, החל מדמויות אנושיות ועד לבעלי חיים, צמחים ואף סמלים מופשטים. סמליות זו שימשה ככלי להעברת מסרים מורכבים בנוגע לטבעם ותפקידם של האלים בעולם. לדוגמה, האל רע, אל השמש, תואר לעתים קרובות כנץ, סמל של כוח, ראייה חדה וחוכמה.

אונוריס: אל המלחמה והצייד המצרי

אל רב עוצמה בעל זהות כפולה: אונוריס, המכונה גם "זה אשר מוביל את הרחוקה", היה אל מצרי חשוב בעל תפקידים כפולים. מצד אחד, הוא פטרונם של הצבא המצרי והלוחמים המלכותיים, המגולם לעתים קרובות כדמות אנתרופומורפית בעלת ראש אריה, סמל לכוח ועוצמה. בפסטיבלים לכבודו אף נערכו קרבות לעג, המדגישים את קשרו עם עולם המלחמה.

אל בעל סמליות עשירה: אונוריס מתואר לרוב כשהוא לבוש בחצאית, חבוש בכתר נוצות ומחזיק בחנית או רומח. סמלים אלה מעבירים מסרים עמוקים בנוגע לזהותו ותפקידיו. כתר הנוצות, לדוגמה, מקשר אותו הן לאל האוויר שו והן לאל השמש רע, ומדגיש את כוחו השמימי.

אל בעל מורשת עתיקה: פולחנו של אונוריס התרכז בעיקר באזור אבידוס, שם זכה להערצה רבה. שמו ותיאורו מופיעים במגוון טקסטים עתיקים, ביניהם מיתוסים המספרים על איתור האלה מח'ית ועל תפקידו בהגנה על מצרים מפני אויביה.

השפעתו לאורך ההיסטוריה: דמותו של אונוריס זכתה להכרה גם בתקופות מאוחרות יותר. בתקופה הרומית, הקיסר טיבריוס אף הונצח על קירות מקדשים מצריים כשהוא עוטה את כתרו הייחודי של אונוריס - כתר הנוצות.

אוסיריס: אל המוות והתחייה המצרי

אל בעל תפקיד מרכזי: אוסיריס, הידוע גם בשמו היווני אוסיריס, היה אל מרכזי במיתולוגיה המצרית. תפקידו העיקרי היה אל המוות, המתים והדואת, שם נשפטו המתים לפני כניסתם לעולם הבא.

סיפור חיים מורכב: סיפור חייו של אוסיריס רצוף תהפוכות ותהפוכות. לאחר מות אביו, אל השמש רע, ירש אוסיריס את כס המלכות ושלט על מצרים. אולם, אחיו הקנאי סת רצח אותו והטביע את גופתו ביאור. אשתו של אוסיריס, האלה איזיס, אספה את שברי גופתו והחייתה אותו בעזרת קסמים.

תחייה וסמל לתקווה: לאחר תחיתו, אוסיריס הפך לאל הדואת, שם דן את המתים וקבע את גורלם. סיפור חייו, מותו ותחייתו, הפך לסמל לתקווה ולנצחון החיים על המוות עבור המצרים.

פולחן נרחב: פולחנו של אוסיריס היה נפוץ ברחבי מצרים. טקסים רבים נערכו לכבודו, ביניהם טקס שבו נשתלו זרעים בפסלון דמותו, וצמיחתם סימלה את תחיתו.
השפעה 

תרבותית עמוקה: דמותו של אוסיריס השפיעה רבות על התרבות והדת המצרית. סיפור חייו שימש השראה למיתוסים וסיפורים רבים, ונוכחותו ניכרת באמנות, במוזיקה ובספרות המצרית.

בס: אל הגמדים, המזל הטוב וההגנה במיתולוגיה המצרית

אל מיוחד במינו: בס, המכונה גם ביסו, הוא אל זוטר במיתולוגיה המצרית בעל דמות ייחודית - ננס גרוטסקי. למרות מראהו הלא שגרתי, בס זכה לאהבה רבה והערכה רבה, ותפקידיו המגוונים הפכו אותו לאחד האלים החשובים והאהובים ביותר במצרים העתיקה.

מגן הבית והמשפחה: תפקידו העיקרי של בס היה הגנה על הבית, ובפרט על נשים ועל לידה. הוא נחשב לאל המגן על אימהות ועל ילודים, ודמותו הועלתה על ציורי קירות וקמעות במטרה להביא מזל טוב ולשמור על שלום הבית.

אל המזל הטוב: לאורך הזמן, דמותו של בס התפתחה והפכה לאל המביא מזל טוב באופן כללי. הוא נחשב למגן מפני רוחות רעות, וסמל להצלחה בכל תחומי החיים. רקדנים וזמרים קיעקעו את דמותו על גופם, ופסליו הוצבו בבתים ובמקדשים רבים.

אל המוזיקה והריקוד: בס היה קשור קשר הדוק למוזיקה ולריקוד. הוא נחשב לאל המגן על אמנויות אלה, ודמותו הופיעה לעתים קרובות בציורים ותבליטים המתארים אירועי מוזיקה וריקוד.

אל הגמדים: בס נקרא גם "אל הגמדים", והיה מקור השראה לדמויות רבות בתרבויות עתיקות אחרות. ייתכן שדמותו השפיעה על התפתחות דמויות כמו גנומים, ננסים ויצורים קטנים אחרים. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות: בס, גב, נו, סת, רע, שו
פתרון 3 אותיות: אכר, אפף, פתח, קדש
פתרון 4 אותיות: אמון, אתון, ח'נום, תחות
פתרון 5 אותיות: הורוס, ח'ונסו
פתרון 6 אותיות: אנוביס
פתרון 7 אותיות: אוסיריס
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה:
 בא נב דג'ד, הרמס טריסמגיסטוס

ביטויים דומים: אל במיתולוגיה המצרית מילון, אל במיתולוגיה המצרית תשחץ, אל במיתולוגיה המצרית תשבץ, אל במיתולוגיה המצרית 2 אותיות, אל במיתולוגיה המצרית =, דמות במיתולוגיה היוונית
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו