רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


שם מקראי לארץ ישראל | שם מקראי לארץ ישראל תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה שם מקראי לארץ ישראל. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "שם מקראי לארץ ישראל" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה שם מקראי לארץ ישראל בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

השם המקראי לארץ ישראל הוא מושג מרתק, המציג צוהר אל עבר עשיר ומגוון. לאורך ההיסטוריה, נקראה הארץ בשמות רבים, כל אחד מהם נושא עמו משמעות ייחודית וסיפור היסטורי מרתק. במאמר זה, נצא למסע אל תוך עולם השמות המקראיים של ארץ ישראל, ונכיר את הגורמים שהשפיעו על בחירתם, את משמעותם ואת ההקשר ההיסטורי שבו הם שימשו.

השם "כנעַן":

"כנעַן" הוא אחד השמות המקראיים המוכרים ביותר של ארץ ישראל. השם מופיע לראשונה בתעודות אכדיות מהמאה ה-18 לפנה"ס, ומתייחס לאזור גאוגרפי שכלל את ארץ ישראל, סוריה ולבנון. מקור השם אינו ידוע בוודאות, אך קיימות מספר תיאוריות:

  • פרשנות גאוגרפית: לפי פרשנות זו, השם "כנעַן" נגזר מהשורש "כנעַ", שפירושו "לשקוע". הכוונה היא לאזור מערבי, שבו שוקעת השמש.
  • פרשנות פוליטית: לפי פרשנות זו, השם "כנעַן" נגזר מהמילה "כנענים", שהייתה כינוי לקבוצות אתניות שונות שחיו בארץ ישראל בתקופה הכנענית.

השם "ארץ ישראל":

השם "ארץ ישראל" מופיע לראשונה בתורה, ומתייחס לארץ שהובטחה לאבותינו. השם נושא עמו משמעות דתית עמוקה, ומבטא את הקשר הייחודי בין עם ישראל לארצו. לאורך ההיסטוריה, שימש השם "ארץ ישראל" כשם רשמי וכשם עממי לארץ, והוא ממשיך לשמש עד היום.

יתרונות וחסרונות:

לשימוש בשם "ארץ ישראל" ישנם מספר יתרונות:

  • השם בעל משמעות דתית עמוקה עבור עם ישראל.
  • השם משקף את הקשר ההיסטורי והתרבותי הייחודי בין עם ישראל לארצו.
  • השם מוכר וידוע ברחבי העולם.

עם זאת, ישנם גם מספר חסרונות:

  • השם אינו מקובל על כלל האוכלוסייה בישראל.
  • השם נתפס על ידי חלק מהאנשים כשם פוליטי וטריטוריאלי.
  • השם אינו משקף את המגוון התרבותי והדתי הקיים בישראל.

מידע נוסף:

בנוסף לשמות "כנעַן" ו"ארץ ישראל", נקראה הארץ בשמות נוספים לאורך ההיסטוריה, כגון: "ארץ היבוסים", "פלשת", "ארץ כנען", "סוריה-פלשתינה" ועוד. כל שם משקף תקופה היסטורית ותרבותית ייחודית, ומעניק לנו צוהר נוסף אל עבר עשיר ומגוון.

ךסיכום:

השם המקראי לארץ ישראל הוא מושג מרתק, המציג צוהר אל עבר עשיר ומגוון. השם "ארץ ישראל" נושא עמו משמעות דתית עמוקה עבור עם ישראל, ומבטא את הקשר הייחודי בין עם ישראל לארצו. לשם ישנם יתרונות וחסרונות, וכן חשוב להכיר את השמות הנוספים שניתנו לארץ לאורך ההיסטוריה.

השם המקראי לארץ ישראל הוא נכס תרבותי יקר ערך, וחשוב להמשיך לחקור אותו וללמוד ממנו. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות: כנען
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: שם מקראי לארץ ישראל 4 אותיות, שם מקראי לארץ ישראל פירוש, שם מקראי לארץ ישראל תשחץ, שם מקראי לארץ ישראל תשבץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו