רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


נביא מקראי | נביא מקראי תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה נביא מקראי. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "נביא מקראי" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה נביא מקראי בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

נביא: שליח האל, קולו של העם

הנביאים הם דמויות מרכזיות וחשובות במקרא, ממלאים תפקידים רבים ומגוונים בחיי העם. הם משמשים כצינור דרכו האלוהים מתקשר עם בני האדם, מעבירים מסרים אלוהיים, מזהירים מפני פורענות, מנחמים ומעודדים, וחוזים את העתיד.

מקורות הנבואה: התגלות אלוהית, חלומות, חזיונות

הנבואה במקרא אינה תופעה אחידה. מקורותיה מגוונים וכוללים התגלות אלוהית, חלומות, חזיונות, קולות ואף מעשים סמליים. הנביא חווה את הנבואה באופן אישי, לעיתים קרובות בצורה חזקה ועוצמתית, ויכול להיות שהיא מלווה בתחושות של פחד, התרגשות או ייאוש.

סוגי נביאים: קלאסיים, שקר, מלכים ונשים

לא כל מי שמדבר בשם האלוהים הוא נביא. המקרא מבחין בין נביאים אמת לנביאי שקר. נביאי אמת מקבלים את נבואתם מהאלוהים ומתפקדים כמתווכים בין האלוהים לבני האדם. נביאי שקר לעומת זאת, מעבירים מסרים כוזבים בשם האלוהים, לעיתים קרובות מתוך אינטרסים אישיים או פוליטיים.

בנוסף, ניתן לחלק את הנביאים לקטגוריות נוספות. נביאים קלאסיים הם נביאים בעלי מעמד גבוה בחברה, המשמשים כמנהיגים רוחניים ויועצים למלכים. נביאי שקר, כפי שהוזכר, הם נביאים המטעים את העם בדבריהם. נביאים-מלכים הם מלכים שקיבלו נבואה מהאלוהים, כמו שאול ודוד. ונביאות הן נשים שהתנבאו בשם האלוהים, כמו דבורה וחולדה.

אליהו הנביא: דמות מרכזית מלאת ניסים

אליהו הנביא, דמות מרכזית בסיפורי המקרא, ידוע בקנאותו לאל האחד, בכוחו לחולל ניסים ובהתנגדותו העזה לעבודת האלילים.
הופעתו הראשונה של אליהו היא בהכרזת בצורת על ממלכת ישראל, כעונש על חטאי העם. לאחר מכן, הוא מתעמת עם אחאב המלך בהר הכרמל, שם מביס את נביאי הבעל ומוכיח את כוחו של האל האמיתי באמצעות אש שמימית.

סיפורו של אליהו רצוף ניסים מרהיבים. הוא מחיה את בנה של האישה האלמנה מצרפת, מעלה קורבן באש מהשמים בהר הכרמל, מפריד את מי הירדן לשניים ולבסוף עולה השמימה בסערה.
אך אליהו אינו רק מחולל ניסים. הוא נביא קנאי, נאבק בעבודת האלילים ומטיף לעם לשוב בתשובה. הוא מוכיח את המלכים אחאב ויהורם על חטאיהם, ואינו נרתע מלהתעמת איתם גם כאשר הם חזקים ממנו.

השפעת הנביאים: ערכים, אמונה ומוסר

הנביאים השפיעו רבות על החברה הישראלית. הם תרמו לעיצוב ערכיה, אמונתה ומוסרה. דבריהם עוררו את העם לחשבון נפש, קראו לו לשוב בתשובה ולשפר את התנהגותו, וחיזקו את האמונה באלוהים.
הנביאים גם התייחסו לנושאים חברתיים ופוליטיים, וביקרו את המלכים והעשירים על ניצולם את החלשים. הם קראו לצדק חברתי ולשוויון, ועוררו את העם לתקן את עוולות החברה.

נבואות ותיאור העתיד: פורענות, נחמה וגאולה

הנביאים חזו את העתיד וניסו להזהיר את העם מפני פורענות שתבוא עליו אם לא ישוב בתשובה. הם גם ניבאו עתיד של נחמה וגאולה, עתיד שבו העם יחיה בשלום ובשלווה תחת שלטון האלוהים.
נבואות אלו היוו מקור של תקווה ועידוד עבור העם, במיוחד בתקופות קשות. הן גם חיזקו את האמונה באלוהים ובכוחו לשנות את גורל האדם.

מורשת הנביאים: השראה, רלוונטיות ותובנות

הנביאים השאירו מורשת מפוארת במקרא ובעולם היהודי. דבריהם ממשיכים להדהד עד עצם היום הזה, ומהווים מקור של השראה, רלוונטיות ותובנות.
למדנו מהם את חשיבות הצדק החברתי, את הצורך בחשבון נפש, ואת האמונה בכוח האלוהים לשנות את העולם. דבריהם רלוונטיים גם לימינו, ויכולים ללמד אותנו כיצד להתמודד עם האתגרים של העולם המודרני.

סיכום: קול האלוהים בעולם משתנה

הנביאים היו דמויות יוצאות דופן ששינו את פני ההיסטוריה. הם העבירו מסרים אלוהיים, הזהירו מפני פורענות, ניחמו וחיזקו, וחזו את העתיד. תפקידם היה מורכב ומגוון, והשפעתם על החברה הישראלית ועל עולם האמונה הייתה עצומה.

מורשת הנביאים ממשיכה להדהד עד עצם היום הזה. דבריהם מהווים מקור של השראה, רלוונטיות ותובנות, ויכולים ללמד אותנו כיצד להתמודד עם האתגרים של העולם המודרני.

הנביאים מלמדים אותנו:

חשיבות הצדק החברתי: הנביאים קראו לצדק חברתי ולשוויון, ועוררו את העם לתקן את עוולות החברה. הם האמינו שכל אדם נברא בצלם אלוהים, ולכן מגיע לו לחיות בכבוד ובשוויון.
הצורך בחשבון נפש: הנביאים קראו לעם לחשבון נפש, להתבונן במעשיו ולשפר את התנהגותו. הם האמינו שחשבון נפש הוא צעד הכרחי על מנת לתקן את העולם ולקרב את הגאולה.
האמונה בכוח האלוהים: הנביאים חיזקו את האמונה באלוהים ובכוחו לשנות את גורל האדם. הם האמינו שאלוהים הוא רחום וחנון, ושהוא תמיד מוכן לסלוח לאדם שחוזר בתשובה.

דברי הנביאים רלוונטיים גם לימינו, ויכולים ללמד אותנו כיצד להתמודד עם האתגרים של העולם המודרני. בעולם של חוסר צדק חברתי, עוני, אלימות ומלחמות, דברי הנביאים קוראים לנו לפעול למען שיפור העולם. הם מלמדים אותנו שחשוב להאמין בכוח האדם ובכוחו של האלוהים לשנות את העולם לטובה. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות: גד
פתרון 3 אותיות: חגי, נתן, עדו,
פתרון 4 אותיות: אהרן, אחיה, אלדד, בארי, בלעם, הושע, יואל, יונה, יעקב, יצחק, ישוע, מיכה, נחום, עודד, עמוס
פתרון 5 אותיות: אברהם, אליהו, אלישע, אלקנה, דניאל, זכריה, חבקוק, חנניה, יהושע, מלאכי, שמואל, שמעיה
פתרון 6 אותיות: יחזקאל, ירמיהו, ישעיהו, מיכיהו, צדקיהו
פתרון 7 אותיות:
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון של שתי מילים ומעלה:
יהושע בן נון, ישוע בן חנניה

ביטויים דומים: נביא מקראי 5 אותיות, נביא מקראי תשחץ, נביא מקראי תשבץ, נביא מקראי מילון, 
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו