רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


מארג במלאכת יד | מארג במלאכת יד תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה מארג במלאכת יד. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "מארג במלאכת יד" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה מארג במלאכת יד בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הגדרה והיסטוריה של הרקמה

רקמה היא מלאכת יד עתיקה שבה יוצרים קישוט על גבי בד או מצע אחר, בדרך כלל גמיש, באמצעות העברת חוט בתוכו באמצעות מחט. היא נועדה לצורכי קישוט ויופי ולא למטרות מעשיות. הרקמה שונה מתפירה רגילה, שמטרתה לחבר בדים ללא חשיפת התפרים. ברקמה, החוטים והתכים הם חלק בלתי נפרד מהדוגמה המעוצבת. הרקמה מקורה בתקופות קדומות והיא מוזכרת כבר בתנ"ך. שרידי רקמות עתיקות נמצאו בממצאים ארכאולוגיים באזורים שונים בעולם כמו מצרים, יוון, בבל וסוריה.

רקמה כביטוי תרבותי ייחודי

ברחבי תרבויות שונות, הרקמות מבטאות מוטיבים, סמלים וצורות ייחודיים המשקפים את התרבות המקומית. דוגמאות רקומות הועברו בין תרבויות על ידי נוודים, סוחרים ותיירים. בכל מקום התפתחה הרקמה בחומרים, צבעים וסמלים המקומיים, כך שהיא משקפת את התרבות של היוצרים. למרות זאת, ישנם גם סמלים וצורות החוזרים בסגנון דומה בתרבויות מרוחקות. יצירות רקמה מגוונות נחשבות ביטוי אומנותי וביטוי תרבותי בקרב עמים רבים.

רקמה יהודית ובישראל

במסורת היהודית, רקמות הן חלק בלתי נפרד מפריטי יודאיקה (אמנות יהודית) וטקסים שונים. מוטיבים נפוצים ברקמות יהודיות הם אותיות עבריות, דקלים, ציפורים, המנורה, שבעת המינים והכותל המערבי. קיימים אוספים של רקמות יהודיות ממוצא גאוגרפי שונה במוזיאונים ברחבי העולם. בישראל לאחר קום המדינה, היה צורך ברוקמות מיומנות לרקום סמלים וסמלי המדינה. אמני סיבים ורוקמים ישראלים רבים מציגים יצירות חדשניות ברקמה.

רקמה כביטוי פמיניסטי ופוליטי

רקמה נחשבה בעבר כמלאכת יד נשית שאינה נחשבת לאמנות יפה. בשנות ה-60, עם התעוררות התנועה הפמיניסטית, החלו אמניות נשים לנצל את מלאכת הרקמה כאמצעי ביטוי פמיניסטי ופוליטי. אמניות כמו מרים שפירו, ג'ודי שיקגו ופייז רינגולד השתמשו ברקמות לביטוי מחאה ומסרים חברתיים. גם כיום, רוקמות מארצות שונות מתארגנות למבצעים של רקמה למען מטרות חברתיות ופוליטיות שונות.

רקמה במחזור משביח

רקמה משמשת גם כאמצעי יצירתי למחזור ושיפוץ של בגדים וטקסטיל ישנים. בימי הביניים, רקמו על כתבי יד עתיקים כדי לתקן חורים ופגמים בעורות שעליהם נכתבו. כיום, רבים משתמשים ברקמה כדרך למחזר ולשפץ בגדים ישנים ולהאריך את חייהם במקום להשליכם. גם רקמות בלתי גמורות של אמניות ורוקמות שנפטרו לעתים משופצות ומסתיימות על ידי אחרים.

רקמה ממוחשבת וטכנולוגית

בעידן המודרני, המעבר לרקמה ממוחשבת על בסיס נתונים דיגיטליים מאפשר להטביע אין סוף דוגמאות ועיטורים באמצעות מכונות רקמה ממוחשבות מתקדמות. הרקמה הממוחשבת משמשת לצורכי נוי בהליכי עיצוב ביגוד, מיתוג וסימון של חברות מסחריות, קבוצות ספורט ויחידות צבאיות. שילוב הטכנולוגיה המתקדמת מאפשר זמינות גבוהה של תבניות רקמה ויכולת השגה גדולה יותר בהשוואה לרקמה ידנית.

רקמה מרפאת

רקמה נחשבת פעילות מרגיעה ומרפאת, המשמשת בהקשרים טיפוליים שונים. בבתי כלא באנגליה, לימוד הרקמה נועד להעביר בצורה משמעותית את זמנם של האסירים ולפתח את הערכתם העצמית. גם בקרב אנשים עם בעיות בריאות גופניות ונפשיות, הרקמה נחשבת לפעילות מרגיעה המסייעת בתהליכי ריפוי והחלמה. המיקוד בתנועות הידיים והריכוז בהשלמת העבודה מפנים את המוח ממחשבות רעות ומרגיעים. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות: רקמה
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: מארג במלאכת יד תשחץ, מארג במלאכת יד פירוש, מארג במלאכת יד מילון, מה זה מארג במלאכת יד?
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו