רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


טניסאי עבר אמריקאי | טניסאי אמריקאי תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה טניסאי עבר אמריקאי. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "טניסאי עבר אמריקאי" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה טניסאי אמריקאי בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הטניס, הספורט הלבן והאצילי, הוא יותר מסתם משחק עם מחבט וכדור. זהו סגנון חיים, טקס קדוש של שילוב בין כוח פיזי, זריזות מנטלית וחן אסתטי. המאמר הנוכחי מזמין אתכם להציץ מעבר למגרש ולגלות את הסיפור המרתק שמאחורי המילה "טניס".

מאבק האצילים: ממלכת המחבטים

האם ידעתם שהמילה "טניס" מקורה בצרפתית הישנה "tenez" שפירושה "קח" או "לכד"? מילה זו נבעה ממנהג קדום שבו שחקנים אצילים היו קוראים אותה לפני המשחק. במאות ה-12 וה-13, טניס היה תענוג שמור לאליטות החברתיות, וההתמודדויות על המגרש שיקפו באופן סמלי את המאבק על כוח וסטטוס.

הלבן הוא החדש השחור: סגנון ולבוש

כשאומרים "הספורט הלבן", אין הכוונה רק לצבע. לבוש הלבן של טניסאים הפך למעין תג מסחרי של הענף, מסמל ניקיון, אצילות ויוקרה. אך מעבר לכך, הלבוש משקף את הערכים הבסיסיים של הטניס - משמעת, כבוד לחוקים וטוהר המשחק. כאשר מגיעים לצפות במשחק טניס, הלבן איננו רק צבע, אלא אורח חיים.

המחבט הוא רק הכלי: אמנות החבטה

התעשייתם את מחבטי הטניס אך הם רחוקים מלהיות הסיפור השלם. האמנות האמיתית של הטניס היא בחבטות עצמן - בצורה הנכונה שבה יד ידית חוברות כדי להעניק לכדור את הכוח, הזווית והסיבוביות המרהיבים. כל חבטה, החל מההגשה המהירה ועד לגב היד הנגדי, היא שילוב של טכניקה, תזמון וחוש אמנותי.  

הקרב שלא נגמר: מי באמת שולט במגרש?

מגרש הטניס הוא הזירה שבה תוקפים הופכים למגינים ולהפך בתוך שברירי שנייה. השאלה "מי שולט כעת?" ממשיכה לרחף באוויר עד לחבטה האחרונה. הטקטיקות של שחקני הטניס הם תוכניות קרב מתמשכות - שמירה על יתרון, חיפוש נקודות תורפה, וניסיונות חוזרים ונשנים לנצח את היריב המיומן.  

כוכבי על ובמגרש: טניסאים שהפכו לאגדות

כשאתם רואים את רפאל נדאל, רוג'ר פדרר או סרינה וויליאמס במגרש, קשה שלא להתפעל. יכולותיהם האתלטיות הן דוגמה לשילוב מושלם בין רוח לחומר, בין גוף מיומן לנפש הרת אמנות. אך הטניסאים האגדיים האלו הם יותר מסתם ספורטאים מצטיינים - הם דמויות תרבותיות, סמלים למצוינות והשראה לדורות הבאים.

אליפות אוסטרליה הפתוחה:

אליפות אוסטרליה הפתוחה היא הפותחת את מחזור הגראנד סלאם המכובד בכל שנה. התחרות מתקיימת במלבורן, אוסטרליה במהלך חודש ינואר. בניגוד לאליפויות אחרות, היא מאפשרת משחקי לילה בזכות תאורה מלאכותית. המגרש המרכזי הגדול והמפורסם שלה, רוד לייבר ארנה, הוא מגרש קשיח שעבר שדרוגים רבים לאורך השנים במטרה להתאימו לסגנונות משחק שונים. 

התחרות נחשבת ליוקרתית ביותר עבור אוסטרליה וראויה להערכה רבה, גם בשל כך שהיא ממשיכה מסורת ארוכה שנפתחה לראשונה בשנת 1905. בין הזוכים האגדיים בה נמנים סרינה ויליאמס, אנדי רודיק, נובאק דג'וקוביץ' ועוד רבים אחרים.

אליפות צרפת הפתוחה:

אליפות צרפת הפתוחה, הידועה גם כרולאן גארוס, היא היחידה מבין ארבעת הגראנד סלאם שמתקיימת על משטחי חימר שטח המאלץ סגנון משחק מיוחד ומאתגר. התחרות מתקיימת במרכז הספורט רולאן גארוס, שכונת בולון בפאריס בחודשים מאי-יוני. היא נחשבת לאחת הקשות והמפרכות ביותר עבור שחקני הדשא והמשטחים הקשיחים, המהווה אתגר נוסף בדרך להשגת הזכייה הנכספת. 

המגרש המרכזי בשם פיליפ שאטרייה נבנה בשנת 1928 וכולל כמעט 15,200 מושבים. מסורתה הארוכה של התחרות הגראנד סלאם העתיקה, החל מ-1891, מעניקה לה יוקרה וכבוד רבים בזירת הטניס העולמית. מבין המנצחים המפורסמים בה ניתן למנות את רפאל נדאל, ג'סטין הנין, מרטינה נאברטילובה ועוד.

אליפות וימבלדון:

אליפות וימבלדון היא בין הטורנירים המסורתיים והיוקרתיים ביותר בעולם הספורט בכלל ובטניס בפרט. הטורניר נערך בכל שנה בווימבלדון שבלונדון במהלך החודשים יוני-יולי על משטחי דשא. וימבלדון היא התחרות היחידה שנערכת על דשא כיום, דבר המייצר התמחות וייחוד משמעותיים. מבחינת חוקי הלבוש, היא דורשת מהמשתתפים לבוש לבן וקיימת מסורת ייחודית של התנהגות וקוד לבוש לאורך הטורניר.  

המגרש המרכזי היוקרתי כולל גג נפתח לשימוש במקרה של גשמים, ויכולת של כ-15,000 צופים. וימבלדון נחשבת לתחרות בעלת המסורת העשירה והעתיקה ביותר במשחק, החל משנת 1877. לאורך השנים זכו בה שחקנים ושחקניות מפורסמים כמו רוג'ר פדרר, סרינה ויליאמס, נובאק דג'וקוביץ' ועוד רבים אחרים ששמם נצרב בתולדות המשחק.

אליפות ארצות הברית הפתוחה:

אליפות ארצות הברית הפתוחה היא הסיום המסורתי של מחזור הגראנד סלאם השנתי. היא נערכת מדי שנה בחודשים אוגוסט-ספטמבר במרכז הטניס הלאומי בילי ג'ין קינג בניו יורק. אצטדיון הטניס הגדול בעולם, ארתור אש, נמצא באתר בעל קיבולת של כ-22,500 צופים. התחרות נערכת על משטחים קשיחים מחומר DecoTurf הנחשבים לבינוניים ביחס למהירותם.

אליפות ארה"ב נחשבת לטורניר הגראנד סלאם המכובד והחשוב ביותר, בשל הרמה הגבוהה של השחקנים, הפרסים הכספיים הגדולים וחשיבותה במסורת הטניס העולמית. היא הייתה הראשונה שהתירה השתתפות של שחקנים מקצועניים בשנת 1968. לאורך השנים זכו בה אלופים רבים כמו ביל טילדן, בילי ג'ין קינג, ארתור אש, סרינה ויליאמס, רוג'ר פדרר ועוד.

אנדי רודיק – הילד הרע של הטניס האמריקאי

אנדי רודיק היה ידוע לא רק בזכות ההישגים שלו על המגרש, אלא גם בזכות האישיות הצבעונית שלו מחוצה לו. הוא היה "הילד הרע" של הטניס האמריקאי, עם תדמית של רוק סטאר, שכללה בגדים אופנתיים, תסרוקות נועזות, וקעקועים. רודיק היה ידוע גם בהתבטאויות השנונות והישירות שלו, שלא תמיד התקבלו בעין יפה על ידי הממסד הטניסאי. אבל למרות התדמית המרדנית שלו, רודיק היה ספורטאי רציני ומקצוען אמיתי, שאהב את המשחק והקדיש את חייו לו.

לסיכום:

"טניס" איננה רק מילה אלא תרבות שלמה, שפה אוניברסלית של אצילות, התמדה והישגים. כשאנו צופים במשחק טניס יוצא דופן, אנו לא רק מעריצים טכניקה גופנית, אלא חשים בעצמנו את הסיפוק האנושי של מאמץ ושואפים להגשים את הפוטנציאל הטמון בכל אחד מאיתנו. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות: אש 
פתרון 3 אותיות: בדג', סלש, פיש
פתרון 4 אותיות: אגסי, ברוף, סמית', פריץ, קינג
פתרון 5 אותיות: איזנר, בלייק, בריאן, טיאפו, טילדן, מקנרו, סוויט, סיישס, סמפרס, רודיק
פתרון 6 אותיות: סמפראס, קונורס, קורייר, ריצ'רדס
פתרון 7 אותיות: 
סולומון
פתרון 8 אותיות ומעלה: קריקסטיין
פתרון 2 מילים ומעלה: אנדי רודיק, ארון קריקסטיין, אנדרה אגסי, ארתור אש, בוב בריאן, ביל טילדן, בילי ג'ין קינג, ג'ון איזנר, ג'ון מקנרו, ג'יימס בלייק, ג'ימי קונורס, ג'ים קורייר, ג'ק סוק, דון בדג', דיק סוויט, 
הרולד סולומון, ויק סיישס, טיילור פריץ, לואיז ברוף, מוניקה סלש, מייק בריאן, מרדי פיש, סטן סמית', פיט סמפראס, פרנסס טיאפו, רנה ריצ'רדס
ביטויים דומים: טניסאי עבר אמריקאי מילון, טניסאי עבר אמריקאי תשחץ, טניסאי עבר אמריקאי 5 אותיות, טניסאי עבר אמריקאי תשבץ, טניסאי אמריקאי שם משפחה
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו