רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


עמוד אבן טבעי בתקרת מערה, סטלקטיט | עמוד אבן טבעי בתקרת מערה, סטלקטיט תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה עמוד אבן טבעי בתקרת מערה, סטלקטיט. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "עמוד אבן טבעי בתקרת מערה, סטלקטיט" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה עמוד אבן טבעי בתקרת מערה, סטלקטיט בתשבץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

מסע אל בטן האדמה: עולם הנטיפים והזקיפים במערות המרהיבות

דמיינו לעצמכם: אתם יורדים במדרגות אבן חלקלקות אל תוך פתח חשוך ומסתורי. אוויר קריר ולח עוטף אתכם, וטיפות מים מקפצות על עורכם. לפתע, אלומת אור מפנס חושפת מראה מרהיב – עולם תת-קרקעי של נטיפים וזקיפים, יצירות אומנות טבעיות שנוצרו במשך אלפי שנים. אבל איך נוצרו הפלאים הללו? ומה הופך את המערות הללו לכל כך ייחודיות? בואו נצא למסע אל בטן האדמה ונגלה את סודות הנטיפים והזקיפים.

נטיפים וזקיפים: יצירות אומנות של הטבע

נטיפים הם עמודי סלע דקים היורדים מתקרת המערה כלפי מטה, בעוד שזקיפים הם עמודים עבים יותר הצומחים מהקרקעית כלפי מעלה. שניהם נוצרים בתהליך כימי איטי, בו מים מחלחלים דרך הסלע, סופחים בדרכם מינרלים, בעיקר גיר, ונוטפים אל תוך המערה.  עם כל טיפה, שכבה דקה של גיר שוקעת, ובמשך אלפי שנים, שכבות אלו מצטברות ויוצרות את הנטיפים והזקיפים המרהיבים. תהליך זה איטי להפליא, וקצב הגדילה הממוצע הוא רק 0.13 מ"מ בשנה.

מערת הנטיפים (אבשלום): פנינה גאולוגית בלב הרי יהודה

מערת הנטיפים, הידועה גם בשם מערת אבשלום, היא פנינה גאולוגית בלב הרי יהודה בישראל. המערה התגלתה במקרה בשנת 1968 בעקבות פיצוץ במחצבה סמוכה, והוכרזה כשמורת טבע בשנת 1975. המערה עשירה במגוון רחב של נטיפים וזקיפים, חלקם בני יותר מ-300,000 שנה, והיא בעלת חשיבות מדעית רבה לחקר האקלים הקדום של האזור. מערת הנטיפים נגישה גם לבעלי מוגבלויות, והיא נקראת על שמו של אבשלום שוהם, לוחם שנפצע אנושות במלחמת ההתשה.

מערות שקוציאן (סלובניה): עולם תת-קרקעי מרהיב

מערות שקוציאן בסלובניה (מדינה באירופה) הן מערכת מערות קרסט עצומה ומרשימה, הכוללת ארבע מערות נפרדות, נהר תת-קרקעי, מפלים, ואולמות ענקיים. המערות הללו הן בית גידול למגוון ביולוגי עשיר, כולל צמחים נדירים, בעלי חיים ייחודיים, וחמישה מיני עטלפים. מערות שקוציאן הן גם אתר ארכיאולוגי חשוב, עם עדויות לנוכחות אנושית במשך למעלה מ-10,000 שנים. בשנת 1986 הוכרזו המערות כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

מערת פוסטוינה (סלובניה): מסע הרפתקאות במעמקי האדמה

מערת פוסטוינה, המערה הגדולה ביותר בסלובניה, היא יעד תיירותי פופולרי המציע למבקרים מסע הרפתקאות מרתק במעמקי האדמה. המערה כוללת רכבת תיירים, תאורה מרהיבה, ואולמות ענקיים מלאי נטיפים וזקיפים. בנוסף, המערה היא בית גידול ל"דג האנושי" (פרוטאוס), מין אנדמי של סלמנדרה לבנה עיוורת שחיה  (סוג של דו חי) במים התת-קרקעיים.

סכנות ואיומים על מערות הנטיפים: שימור אתרי טבע ייחודיים

מערות נטיפים הן מערכות אקולוגיות שבריריות, הרגישות לשינויים סביבתיים. זיהום אוויר, ובפרט עלייה בריכוז הפחמן הדו-חמצני, עלולים להפר את האיזון הכימי העדין במערה ולגרום להרס הנטיפים והזקיפים. איומים נוספים כוללים ונדליזם, שינויי אקלים, וניצול יתר של משאבי המים באזורים קרסטיים. לכן, חשוב לשמור על מערות הנטיפים הללו ולפעול למען שימורן לדורות הבאים.

חקר מערות הנטיפים: מסע אל הלא נודע

חקר מערות נטיפים הוא תחום מרתק המשלב גאולוגיה, ביולוגיה, ארכיאולוגיה, ואפילו אקלים. מדענים חוקרים את תהליכי ההיווצרות של הנטיפים והזקיפים, את המגוון הביולוגי הייחודי במערות, ואת העדויות הארכיאולוגיות לנוכחות אנושית קדומה. המחקר במערות הנטיפים מספק לנו תובנות חשובות על ההיסטוריה של כדור הארץ ועל האקלים הקדום, ומסייע לנו להבין טוב יותר את הסביבה הטבעית שלנו.

סיכום: מסע אל עולם קסום ונסתר

מערות הנטיפים הן עולם קסום ונסתר, המציע למבקרים חוויה מרתקת ויוצאת דופן. הנטיפים והזקיפים, יצירות האומנות הטבעיות הללו, הם תזכורת לכוחות הטבע האדירים ולזמן הארוך שנדרש ליצירתם. מערות הנטיפים הן גם בעלות חשיבות מדעית ותרבותית רבה, ומספקות לנו הצצה אל ההיסטוריה של כדור הארץ ואל המגוון הביולוגי הייחודי של הסביבה התת-קרקעית. בואו נצא למסע אל בטן האדמה ונגלה את העולם הקסום הזה, תוך שאנו זוכרים לשמור עליו לדורות הבאים. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות: נטיף
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: עמוד אבן טבעי בתקרת מערה, סטלקטיט מילון,עמוד אבן טבעי בתקרת מערה, סטלקטיט תשחץ, עמוד אבן טבעי בתקרת מערה, סטלקטיט פירוש, עמוד אבן טבעי בתקרת מערה, סטלקטיט 4 אותיות
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו