רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


שפה הודית עתיקה | לשון הודית עתיקה תשבץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה שפה הודית עתיקה. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "לשון הודית עתיקה" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה שפה הודית עתיקה בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. לעיתים יכולה להופיע הגדרה דומה, כמו: שפה הודית

שפה קדושה ועתיקת יומין

הסנסקריט, אחת השפות העתיקות ביותר שעדיין בשימוש, היא יותר מאשר שפה - היא מהווה צינור מרכזי אל מקורותיה התרבותיים והדתיים של תת-היבשת ההודית. במשך אלפי שנים, שימשה הסנסקריט כשפת הקודש המכובדת של ההינדואים, שפת המחשבה והספרות הקלאסית וכלי ביטוי לחיבורי המדע, הפילוסופיה ותחומי הידע השונים בתרבות ההודית העתיקה. ממקורותיה העמוקים במשפחת השפות ההודו-אירופאיות לפני כ-6,000 שנה, התפתחה השפה והפכה לחלק בלתי נפרד מהזהות התרבותית וההיסטוריה של מיליוני תושבי הודו עד היום.

קשרי משפחה עתיקים  

הסנסקריט שייכת למשפחת השפות ההודו-אירופאיות העתיקה, הקרובה במקורה לשפות מודרניות כמו הגרמנית, הצרפתית והרוסית. היא אחות לענפים שפתיים נוספים כמו הסלאבי, הרומאני (הלטינית וצאצאיה) והיווני העתיק. ניתן לאתר קשרים גנטיים ודמיון מבני בינה לבין שפות קלאסיות כמו היוונית והלטינית. מקורותיה נעוצים בשפה האינדו-אירופאית הקדומה (פרוטו-אינדו-אירופאית) שדוברה לפני כ-6,000 שנה לפחות, בטרם הפיצול למשפחות השפות השונות.  

הקודש של ההינדואים

לשפה הסנסקריט יש חשיבות דתית ומטאפיזית עצומה בתרבות ההינדואית. היא משמשת כשפת הקודש והקודקס הספרותי של ההינדואים מזה אלפי שנים. הטקסטים הקדושים העתיקים ביותר של ההינדואיזם - הוודות והאופנישדות - נכתבו בשפה זו. חיבורים קלאסיים מכוננים כמו המהאבהארטה (כולל הגרסה המקודשת הבהגווד גיטא), הראמאיאנה והפוראנות חוברו גם הם בסנסקריט, שספגה אל תוכה את הרעיונות הפילוסופיים, הקוסמולוגיים והמטאפיזיים המרכזיים של התרבות ההינדואית.

התפתחות והגייה ייחודית

הסנסקריט כשפה נפרדת התפתחה לאורך מאות שנים מתוך "הוודית העתיקה" - צורה קדומה של השפה ההודית שבה חוברו הטקסטים הווֶדיים המקודשים. בין המאות ה-8 וה-4 לפני הספירה, התגבשה הסנסקריט לצורתה הקלאסית המוכרת, בעיקר הודות לעבודתו המונומנטלית של המדקדק הגדול פאניני שקבע את כללי הדקדוק והתחביר המורכבים של השפה. מערכת ההגייה הייחודית של הסנסקריט, המבוססת על מספר גדול של עיצורים ותנועות, הוגדרה במדויק כדי לאפשר הבעה מושלמת של הטקסטים הקדושים.

שימושים מדעיים ועל-תחומיים

מעבר לתפקידה המרכזי כשפת הקודש והספרות ההינדואית, שימשה הסנסקריט גם ככלי ביטוי לתחומי מדע, לימוד ותרבות שונים. בהיותה שפת התרבות הגבוהה בתת-היבשת ההודית במשך אלפי שנים, נכתבו בה חיבורים חשובים במגוון תחומים כמו מתמטיקה, אסטרונומיה, רפואה, מוזיקה, אמנות ומלחמה. היא איפשרה התפתחות של מסורת למדנית עשירה ורחבת היקף, שחצתה דיסציפלינות רבות מעבר לספרות ולדת.

כתב וכתיבה עתיקים  

בראשיתה של הסנסקריט נכתבה השפה באמצעות כתבי חרטומים שונים על גבי עצים, אבנים וקירות מקדשים. במאות הראשונות לספירה התפתח הכתב הדוונאגרי המיוחד לשפה, אשר הפך עם הזמן לכתב הרשמי והנפוץ ביותר לכתיבת טקסטים סנסקריטיים. הכתב הדוונאגרי שימש גם כהשראה לפיתוח כתבים עבור שפות נוספות באזור דרום ומזרח אסיה. בעקבות השינויים הלשוניים השונים ומרחבי התפוצה הגדולים, התפתחו לאורך ההיסטוריה צורות כתיבה מקומיות משלימות.

מאמצי שימור ותחייה

גם כיום, כאשר הסנסקריט נחשבת "שפה מתה" ללא דוברים ילידיים חיים, היא ממשיכה להיות שפת לימוד, מחקר ותרבות חשובה במדינות רבות בהודו ובעולם ההינדואיסטי. מיליוני הודים משננים טקסטים קדושים ומנטרות סנסקריטיות כחלק משגרת החיים הדתית שלהם. תנועות לאומיות בהודו ניסו במאמצים שונים להחיות את השפה כשפה. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות:
פתרון 5 אותיות:
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
 סנסקריט (לשון הודית עתיקה)
פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: שפה הודית עתיקה מילון, שפה הודית עתיקה פירוש, שפה הודית עתיקה 7 אותיות, שפה הודית עתיקה תשחץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו