רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>

מודעות


סובלני, בלעז | סובלני (בלעז) תשחץ | סובלי מילון

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה סובלני (בלעז). בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "סובלני, בלעז" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה סובלני בלעז בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

סבלנות וסובלנות: שני צדדים של מטבע אחד?

הסבלנות והסובלנות, על אף הדמיון הלשוני, מייצגות שני ערכים שונים בתכלית. בעוד הסבלנות היא מידה פנימית המתבטאת ביכולת האדם להתמודד עם קשיים, עיכובים ואתגרים מבלי לאבד את שלוותו, הסובלנות היא ערך חברתי המתבטא ביכולת לקבל את האחר על אף השוני בינו לבינינו. שתי המידות הללו זוכות להערכה רבה בתרבויות ודתות שונות ברחבי העולם. ביהדות, למשל, הסבלנות היא מידת אמונה וקבלה שכל מה שעושה האל הוא לטובה, בעוד שבבודהיזם היא אחת הפרמיטות החיוניות להשגת הארה. באסלאם, הסבלנות היא מידה המקנה קרבה לאל ושלווה פנימית, ובהינדואיזם היא חלק מהדרך לשחרור ממעגל החיים והמוות. אך האם הסובלנות, המוערכת כל כך כחיונית לחיים משותפים, עלולה להפוך לכלי שליטה והנצחה של אי-שוויון? האם מאחורי מסווה של "כוונות טובות" מסתתרת לעתים אפליה מוסווית?

סבלנות: המידה הטובה בראי היהדות והדתות האחרות

ביהדות, המושג "סבלנות" נגזר מהמילה "סבל", ומשמעותו היא היכולת לקבל את הייסורים והקשיים כחלק מהתוכנית האלוהית. "כל מאן דעביד רחמנא לטב עביד", אומרת האמרה התלמודית, כלומר, כל מה שעושה האל הוא לטובה. הסבלנות, אם כן, היא ביטוי לאמונה עמוקה בצדקת הדרך האלוהית וביכולת האדם להתעלות מעל לקשיים ולהתפתח באמצעותם. גם בדתות אחרות הסבלנות היא מידה חשובה. בבודהיזם, היא מאפשרת לאדם להתגבר על התשוקות והסבל האישי בדרך להארה. באסלאם, היא מובילה לקרבה לאל ולשלווה פנימית, ובהינדואיזם, היא חלק מהדרך לשליטה בחושים ולהשגת המוקשה, השחרור ממעגל החיים והמוות. בכל הדתות הללו, הסבלנות היא מידה טובה המקדמת רווחה אישית, התפתחות רוחנית וחיבור עמוק יותר לעולם.

סובלנות: בין פלורליזם לחוסר סובלנות

הסובלנות, כערך מוסרי וחברתי, היא היכולת לקבל את האחר על אף השוני בינו לבינינו, בין אם מדובר בשוני בדעות, באמונות, בתרבות או בדרך חיים. היא חיונית לקיום חברה דמוקרטית פלורליסטית, שבה לכל אדם הזכות לחיות על פי אמונתו והשקפת עולמו, כל עוד הוא מכבד את זכויותיהם של אחרים. עם זאת, הסובלנות עלולה להפוך לאדישות או אפילו להצדיק אפליה. יש המבחינים בין סובלנות לפלורליזם, וטוענים כי בעוד הסובלנות היא הימנעות מפגיעה באחר על אף חוסר ההסכמה עמו, הפלורליזם הוא הכרה בערך השונה והאחר, וקבלתו כשווה זכויות וחובות. לאורך ההיסטוריה, הסובלנות שימשה הן ככלי לקידום זכויות אדם, כפי שראינו במאבקים לשוויון זכויות לנשים, להט"בים ומיעוטים אתניים, והן כמסווה לאפליה, כפי שקרה במשטרים טוטליטריים שדיכאו קבוצות מיעוט בשם "הסדר הטוב" או "האינטרס הלאומי".

סובלנות כפטרנליזם: כשכוונות טובות מנציחות אי-שוויון

הוגים כמו מייקל וולצר, פילוסוף יהודי, וישי מנוחין טוענים כי הסובלנות עלולה להפוך לכלי שליטה של קבוצות דומיננטיות על קבוצות מוחלשות. לדבריהם, הסובלנות היא פעולה של כוח, וקבלתה היא השלמה עם חולשה. כך, למשל, מדינות עשירות עשויות להתערב במדינות עניות בשם "הסיוע ההומניטרי", אך למעשה להנציח את תלותן בהן ואת נחיתותן הכלכלית והפוליטית. גם ביחסי רוב-מיעוט בתוך מדינות, הסובלנות עלולה לשמש כמסווה לאפליה. כך, למשל, מדינה עשויה להתיר למיעוט אתני או דתי לקיים את מנהגיו ומסורותיו, אך לא להעניק לו שוויון זכויות מלא בתחומים אחרים, כמו חינוך, תעסוקה או ייצוג פוליטי. במקרים כאלה, הסובלנות אינה אלא פטרנליזם, יחס מתנשא של "אנחנו יודעים מה טוב בשבילכם", המנציח את אי-השוויון ומקבע את יחסי הכוחות הקיימים.

סובלנות בישראל: בין חזון השוויון למציאות מורכבת

בישראל, החברה מורכבת מקבוצות אתניות, דתיות ולאומיות שונות, ולכן הסובלנות היא ערך חיוני לקיומה. עם זאת, המציאות הישראלית מורכבת, וקיימים בה פערים חברתיים וכלכליים עמוקים, קיטוב פוליטי ומאבקים על הגמוניה תרבותית. מושג "החיים המשותפים" בישראל, שנועד לקדם דו-קיום ושוויון בין יהודים לערבים, נתקל בקשיים רבים ביישומו. דו"ח הוועדה הציבורית לגיבוש מדיניות ממלכתית בנושא חינוך לחיים משותפים (2009) מציין כי השותפות מחייבת שוויון בהזדמנויות, בתהליכי קבלת ההחלטות ובמשאבים, אך המציאות רחוקה מכך. אירועים כמו המהומות בלוד ב-2021, שבהן התפרצו עימותים אלימים בין יהודים לערבים, מעידים על הקשיים במימוש הסובלנות בחברה הישראלית.

אל מעבר לסובלנות: לקראת כבוד הדדי ושוויון אמיתי

כדי ליצור חברה צודקת ושוויונית יותר, עלינו לחתור מעבר לסובלנות, אל עבר ערכים כמו כבוד הדדי, הכרה בשוויון והעצמה של קבוצות מוחלשות. במקום "לסבול" את האחר, עלינו לשאוף להכירו, להבין את נקודת מבטו ולהכיר בערכו הייחודי. חינוך לסובלנות הוא חשוב, אך עליו להיות משולב בחינוך לביקורתיות, לחשיבה עצמאית ולערכים דמוקרטיים. עלינו לחנך את ילדינו לא רק לקבל את השונה, אלא גם להטיל ספק בסטריאוטיפים ובאפליה, ולפעול לשינוי חברתי. רק כך נוכל ליצור חברה שבה הסובלנות אינה רק סיסמה ריקה, אלא כלי ליצירת עולם טוב יותר, שבו כל אדם זוכה לכבוד ולשוויון הזדמנויות.

סיכום ומסקנות

הסבלנות והסובלנות הן מידות חשובות, אך יש להבחין ביניהן ולהבין את המורכבות והאתגרים הכרוכים ביישומן. בעוד הסבלנות היא מידה אישית המקדמת רווחה והתפתחות, הסובלנות היא ערך חברתי שעלול לשמש כמסווה לאפליה ולשליטה. כדי ליצור חברה צודקת ושוויונית יותר, עלינו לחתור מעבר לסובלנות, אל עבר כבוד הדדי, הכרה בשוויון והעצמה של קבוצות מוחלשות. חינוך לסובלנות הוא חשוב, אך עליו להיות משולב בחינוך לביקורתיות, לחשיבה עצמאית ולערכים דמוקרטיים. רק כך נוכל ליצור עולם שבו כל אדם זוכה לכבוד ולשוויון הזדמנויות. בהצלחה !מודעות
פתרון 2 אותיות:
פתרון 3 אותיות:
פתרון 4 אותיות: 
ותרן, מתון
פתרון 5 אותיות: מאופק (סובלני)
פתרון 6 אותיות:
פתרון 7 אותיות:
טולרנטי

פתרון 8 אותיות ומעלה:
פתרון שתי מילים ומעלה:

ביטויים דומים: סובלני, בלעז מילה נרדפת, מה זה סובלני, בלעז?, סובלני, בלעז פירוש, סובלני (בלעז) תשחץ, סובלני (בלעז) 7 אותיות,
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

יש לכם פתרון אחר להציע ? רשמו אותו כאן. תודה!

מורדו סודוקו להדפסה. בשלוש רמות: קל, בינוני וקשה. לחצו על הבאנר למעבר לסודוקו